Přejít na obsah

Plynové vzpěry kapoty


Tomáš

Doporučené příspěvky

Ahoj chlapi,tak já taky přihodím svou trošku do mlýna.Nevím,jestli to už někoho nenapadlo,ale já řešil co se starýma tlumičema z kufru.Napadlo mě je zkusit na kapotu.Seděj perfektně,žádné vrtání,žádné zkracování.Jen trošku pilování kloubků.A komu vadí že nejsou chromové?Svůj účel to plní perfektně.Jestli budete chtít někdo foto,tak není problém.

Editováno: , autor: koudakbmv
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj chlapi,tak já taky přihodím svou trošku do mlýna.Nevím,jestli to už někoho nenapadlo,ale já řešil co se starýma tlumičema z kufru.Napadlo mě je zkusit na kapotu.Seděj perfektně,žádné vrtání,žádné zkracování.Jen trošku pilování kloubků.A komu vadí že nejsou chromové?Svůj účel to plní perfektně.Jestli budete chtít někdo foto,tak není problém.

a to sedí délkou bez prodloužení na původní výšku podle origo tyčky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se hlásím jako další spokojený zákazník octaviamana. Nasazeno asi za 20 minut, na blatníku podložky 20x40 mm z nerezu (tl. 2mm). Vše pasovalo perfektně, jen maličká úprava proběhla na kloubcích na straně kapoty, originál výřez od octaviamana byl úzký a po pár zvednutích vzpěra vyskočila. Lehce jsem rožířil jehlovým pilníčkem jakoby do tvaru V aby to kopírovalo stopku kulového čepu a je po problému. Cena super a dovážka až do práce :-) Viz. fota. Jsem jeden z těch (mála), kteří nasadili pístem dolů, víte někdo, jestli to má nějakou nevýhodu? V diskuzích nic jednoznačného není ...

post-24084-1256641438_thumb.jpg

post-24084-1256641475_thumb.jpg

post-24084-1256641485_thumb.jpg

post-24084-1256641555_thumb.jpg

post-24084-1256641615_thumb.jpg

post-24084-1256641628_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zkuste tyhle....http://shop.obautodily.cz/index.php?main_page=product_info&cPath=25_29&products_id=2993

Nemusí se nic vrtat ani předělávat...dají se místo šroubu kapoty na ktwrej se dá se tam se stejným závitem kulička pro vzpěru a to samý u blatníku...myslím že to je třetí šroub od torpéda...ale bacha na to vzpěry jsou docela silný tudíž se mi po čase stalo že mi to začlo projejbat horní šavly na který je chycenej blatník,vyřešil jsem to tak že mezi blatník a šavly jsem podstrčil nerezovej plíšek 2x3cm a drží to....taky co by člověk čekal od vpěr za 500,-kč....Ale zas na druhou stranu nejsem blázen abych dával za Milotec 1600 stovek nebo kolik stojej.Ale jinak na Technický čuměl když si opisoval VIN když sem zved kapotu a nemusel jsem nic podpírat:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u mých se taky nic neupravuje,to dělám já,vy jen montujete :D

u vás na technický na to čuměli ted v roce 2009?

kdybych tam přijel se svým favoritem před 5 lety s takovouhle vychytávkou tak to by je rovnou odvezli ne? :smich:

ted se chystám pro malou úpravu a to v podobě kovových kloubků,cenově to ale asi bude výš,ale to vše až to otestuji jak to funguje :)

Editováno: , autor: octaviaman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dotazek pro ty co maji ty levny vzpěry (ja mam JOM) ale myslim ze to jsou i INXX.

Zkratil jsem zavit na kloubu co je na tlumiči (aby se zkratily), ale je znát, že by to pořád ještě trochu chtělo zkratit.

Jak jste to zkracovali vy?? já to zkratil na zavitu tlumiče cca 4mm (vic uz nepujde). A vypada to že zkratit tu tyčku (píst) nepujde, protože ten kloub nemužu vyšoubovat z pístu.

Díky....

Jinak jsem se zadrhl na tom, že mi nejde povolit šroub na kapotě a už jsem jednu ráčnu s prominutím zkurvil :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dotazek pro ty co maji ty levny vzpěry (ja mam JOM) ale myslim ze to jsou i INXX.

Zkratil jsem zavit na kloubu co je na tlumiči (aby se zkratily), ale je znát, že by to pořád ještě trochu chtělo zkratit.

Jak jste to zkracovali vy?? já to zkratil na zavitu tlumiče cca 4mm (vic uz nepujde). A vypada to že zkratit tu tyčku (píst) nepujde, protože ten kloub nemužu vyšoubovat z pístu.

Díky....

Jinak jsem se zadrhl na tom, že mi nejde povolit šroub na kapotě a už jsem jednu ráčnu s prominutím zkurvil :-D

odvrtal jsem závit u kloubu na pístu...ty šrouby na kapotě jdou blbě povolit!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

odvrtal jsem závit u kloubu na pístu...ty šrouby na kapotě jdou blbě povolit!

Ale jo už ho mam venku...sice jsem myslel ze oddělam další řáčnu, ale dal si říct cukáním

Na odvrtavani jsem se zatim nezmohl, ja jsem zatim jen zkratil ty zavity....

No ale tak uvidime jak to bude po čase vychazet, kdyžtak to provrtam a udelam delší závit, místo tam pro něj je, to je fakt.

Tak díky a ať slouží

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 2 týdny později...
  • o 4 týdny později...

Taky je mám v plánu dávat, má staré z kufru. Jen se bojím jestli vydrží tlak ten úchyt ve šroubu blatníku. Viděl jsem tam někdo dával podkládací plech z nerezu. Jaké s tím máte zkušenosti?

Škoda Octavia combi, 2.0, elegance, modrá metalíza

Editováno: , autor: bechterev
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak sa pripajam k dalsim spokojnym zakaznikom...

Je to super,spravil som si podlozky 2x4 cm sice z 1mm nerez plechu ale podla mna jak som na to kukal,je to namontovane v nosniku,ziadne len do plechu. Takze moj nazor,komu sa to nejak poddalo zrekme to mal viac dlhe a piest mu to dotlacil.Podla tohoto to musi sediet bez pohybu a krivenia sa.

Cena za 13 eur pohodicka. Mne osobne to islo do Hodonina k znamej,takze ziadne nehorazne platby na poste za nic. Proste super.

Par fotiek a video ako to slape. Super. Vychodzia poloha na tom videu je cca z pozicie ked to samo drzi a nepada to dole ani netlaci samo hore. Staci brnk a ide to samovolne az na doraz bez nejakej rany. pekne brzdi,takze kto ma problem,otocit piesty jak maju byt . :-)

Robota? brnkacka...Vsetky sroby pohodovo povolene.

Tak smelo do toho.

post-18780-1272882598,4669_thumb.jpg

post-18780-1272882642,2349_thumb.jpg

post-18780-1272882688,3988_thumb.jpg

post-18780-1272882771,0716_thumb.jpg

post-18780-1272882842,1992_thumb.jpg

http://pokec.azet.sk/mysko866/videoalbumy/1282138?i9=7b819c9e6a54

Editováno: , autor: mysko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk odbral (a) toto téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...