Přejít na obsah

18ti palcová (litá) kola


AlesioP

Doporučené příspěvky

Tak to mám brouka v hlavě s těma 17", ...

copak nekdo musi napsat, ze se boji 17tek abych mohl reagovat tak jak jsem reagoval?

co se tyce offroadu, ano, mam 18ky, vypada to jako offroad, ale ten sportovni podvozek je nizsi o 1cm, takze rozdil minimalni. chce to koupit jinej podvozek...

Ja bch rek ze te teda urcite vic jak o 1cm.

A co zkusit origo Skoda -30mm to bymohla byt dobra volba.

http://www.skoda-auto.com/cze/drivers/acce...gory=0000000116

Dneska jsme zrovna videl seriovku OII na RS 18" alu a mel tam pneu 225/45 R18 a vypadalo to dobre i na normal podvozku a aspon se na tom profilu dalo normalne jezdit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to mám brouka v hlavě s těma 17", ...

copak nekdo musi napsat, ze se boji 17tek abych mohl reagovat tak jak jsem reagoval?

co se tyce offroadu, ano, mam 18ky, vypada to jako offroad, ale ten sportovni podvozek je nizsi o 1cm, takze rozdil minimalni. chce to koupit jinej podvozek...

Ja bch rek ze te teda urcite vic jak o 1cm.

A co zkusit origo Skoda -30mm to bymohla byt dobra volba.

http://www.skoda-auto.com/cze/drivers/acce...gory=0000000116

Dneska jsme zrovna videl seriovku OII na RS 18" alu a mel tam pneu 225/45 R18 a vypadalo to dobre i na normal podvozku a aspon se na tom profilu dalo normalne jezdit.

presne tak to mam ted ja(s tim, ze gumy mam 225/40/18, pokud tam ma profil 45, tak to nechapu) a prijde mi to vysoky dost...taky zalezi, jestli treba ta oktavka cos ji videl nemela uz seriove 17ky, protoze ja mel puvodne auto na 16kach, takze ten nesnizenej podvozek.

jinak o tom origo podvozku dost premejslim, 3cm jsou akorat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
vypadaj fakt jak novy, jenom ta fotka je z ebay nebo odkud...

Nazdar ,mel jsem dovcu, ale vse konci, tak ty tlumice s pruzinama RS combi, fotka opravdu byla i na Ebay,jenze se neprodali.Momentalne je mam doma tak se je pokusim nafotit (i s tema puntikama na pruzinach) a dam je na prodej behem dneska do bazaru pokud bude zajem jsou tam.Jsou nove,nejete, maji jen lehke skrabance od toho jak byli namontovane na te puvodni RS nez je vymenil za ty sportovni.Menili se jeste pred tim nez vubec vyjel z autosalonu.Tak to jen pro info.Byval bych napsal rovnou i to barevne znaceni, ale nestiham.Tak vecer na bazaru. :D

Editováno: , autor: Harley1006
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

presne tak, vypadaj dobre a i jizdni vlastnosti jsou daleko lepsi. s 16kama neporovnatelne, mam moznost srovnani se 17kama a ten nizsi profil 18tek se na dobrym povrchu chova sportovnejc nez vyssi. jinak ta otazka je fakt blbe formulovana, me k tomu nic nemusi motivovat, proste pro me neni auto jen presouvadlo, ale mam rad, kdyz dobre vypada.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to asi většina z nás, proto taky trávíme dost času na tomhle foru. Kdyby to byl jen prostředek k přesunování, nepolezu sem. Neměl bych důvod. A proto taky bych si dal ty 18" hlavně kvůli parádě. Protože šířka 225 mě tahá ve vyjetých kolejích sem tam, určitě je i vyšší spotřeba a první sadu jsem omet nepříjemně brzo, což bylo do jistý míry taky díky tomu rozměru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z môjho pohľadu sú výhody 18" oproti 16" pneu asi nasledovné:

- vyššia cena pneumatiky

- nižšia životnosť pneumatiky

- väčšia citlivosť na vyjazdené koľaje v asfalte

- vyššia spotreba (každých 10 mm šírky cca +0,1L podľa pneu)

- pri rovnakom dezéne vyššia náchylnosť na akvaplaning (rovnaká záťaž na väčšiu plochu)

- väčší prenos nerovností z vozovky na posádku

- ak nie je úplne dobre nastavená geometria zadnej nápravy, tak vyššia náchylnosť na odskakovanie zadku

Takže 18" asi len na parádu a istý prínos aj v oblasti stability. Hlavne, ak nejazdíš neustále na hraniciach priľnavosti pneumatík, tak to až tak nepocítiš. Ak by som bol kupoval bežnú OII, určite by som dal 16" (aj s ohľadom na naše cesty). Ale na RS mi dali 17", tak mám také.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kdyz bych na to koukal z tehle praktickych hledisek, tak bych musel jezdit na kole, protoze pak by vysly nejlip nejaky 14ky s obr balonama a s tim bych se stydel jezdit.

ta spotreba +0,1litru na kazdych 10mm je naprosto zanedbatelna, protoze ten rozdil je 0,2 litru a u dyzlu u toho stejne dost pochybuju...

v minusech jsi hlavne zapomnel daleko vyssi nachylnost na prorazeni u tehle nizkoprofilovych gum...

je to jen o prioritach, ne kazdy vyzaduje od svyho auta ten nejlepsi komfort, ja jsem naopak nejspokojenejsi, kdyz je auto poradne tvrdy a ze rocne najezdim 35tis km tak mi to vubec nevadi. pokud budu chtit pohodlny auto, koupim si citroen, ve chvili, kdy by mi doma stala RS, tak na nejakej komfort prdim.

proste tohle jsou jen a pouze prakticky pohledy, ja potrebuju mit z auta radost od srdce a tu mi rozhodne nejaky 16ky kola nedaj.

na mimonskych valkach byla 5 bmw na 20kach, kdyz se vedle ni postavi ta sama na 16kach, je o tridu niz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasne, na to riziko prerazenia som zabudol. Kamoš na Fabii na výtlku zničil plásť aj disk 195/50 R15 pomerne ľahko. Ja som rovnaký rozmer len oprel o obrubník a mal som v boku dieru ako 10-korunáčka.

Ja hľadám kompromis medzi všakovakými vlastnosťami. Takže určite by som nevolil extrém z jedného alebo druhého konca. Napríklad 14" balóny by na OII ani nešli obuť. A čo sa týka komfortu, tak tiež mám rád dvrdší a istý podvozok, ale s tou gumou to zase nemusím preháňať.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...