Přejít na obsah

Kola cms 17" na fabii jak zapsat do TP?


mirekdusek

Doporučené příspěvky

Zdravím,

na svou fabii II FL 77 kW jsem koupil přds aukro použitá kola cms CMS 7,5jx17H2 ET 38 5*100, na pneu hankook K110 Ventus V12 EVO 215/45/17 ale nechci na nich jezdit načerno a rád bych si je nechal zapsat do TP, našel jsem stránku

http://www.mdcr.cz/cs/Silnicni_doprava/Dovoz_registrace_a_schvalovani_vozidel/Schvalovani_vozidel/Zapis_rafku_a_pneumatik/Postup_zapisu_rafku_a_pneumatik_do_technickeho_prukazu_vozidla.htm

kde je vše dobře popsáno, jsou zde i vzory typových listů a možnosti jak kola zapsat. mě se asi týká možnost C, zápis individuelně dovezených kol jiných rozměrů.

píše se tam že potřebuju:

1)Protokol o kontrole na vozidle provedené pověřenou zkušebnou, která ověří shodu s uvedeným schválením KBA nebo TÜV posudkem a zkontroluje montáž na vozidle

2) Schválení KBA (ABE) XXXX nebo TÜV posudek XXXX, včetně překladu do českého jazyka

Ale moc tomu nerozumím, jak mám získat ten KBA posudek, firma která má na starost ty CMS kola je Benet (ty typové listy jsou v té tabulce v tom odkazu dole), musím tam nějak napsat at mi to udělají a vyplní a pošlou nebo jak? A pak jet někam do servisu aby mi to zkontrolovali? vůbec netuším takže moc děkuju za rady a zkušenosti těch kteří si nechali taky zapisovat 17ky když v TP maj jen menší rozměry

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, nechci tě moc zrazovat, ale pneu 215/45R17 na fabii nejsou moc vhodné-jsou moc velké a nikdo na tento rozměr na fabii typový list nevystaví. Na fabii opatří nejlépe 205/40R17 a typový list dostaneš většinou při koupi nových disků.S typovým listem musíš následně zajet pro razítko na STK a pak už rovnou na úřad.

p.s.: při objednávání auta si měl zatrhnou položku "sportovní podvozek" a měl bys 17" zapsané rovnou z fabriky a navíc bys nemusel řešit jak paket pro špatné cesty snížit jinejma pružinama....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo já vím, ale auto jsem neobjednával já a taky bych místo paketu volil sportovní podvozek.. ale když jsem pročítal forum tak kupa lidí na tom jezdí, a mají to zapsané ale nikde jsem nenašel jak. a když jsem těm dodytčným psal zprávy tak nikdo neodepsal.. ale určo to jít musí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK možna to jde obout ale první policajt co má Fabku mu veme techničák a připojistné události se pojištovák dívá první na rozměr pneu a kontroluje to s TP, hledá možnost jak neplnit :-) Je to na tobě. Jak sem psal a klidně se zeptej ve škodovce jediný rozměr je 205/40/17. Pak by jsi musel sehnat tipový list. Jinak topic a zápisu kol tady už je tak si to přečti případné dotazy asi pokládej tam :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale bude to velky problem. Jestlize kola nebyla koupena u nich a nemas od nich nejakej papir, tak se Ti muzou a vetsinou vysmejou. Ono je hezky koupit kola na aukru a pak se to pokouset nejak dohnat.

Jinak kdyz budes mit list o kolech na F2 tvuj motor a tve kola s presnym rozmerem kol, tak zajedes na Stk tam Ti to zkontroluji a meli by Ti to potvrdit, ale neni to pravidlo(nemusi)!! Pak kdyz budes mit razitko z Stk zajedes na urad a tam za poplatek (bylo to 50,-) Ti je dopisi. Bez typace ses nahranej a musis jit na Dekru a tam Ti to urcite taky zapisi, ale za cenu novych kol s typovym listem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doporučuji najít si kola se stejným rozměrem nebo aspoň taková, která jdou zapsat a napsat na www.ronal.cz, že sis koupil starší kola z jejich produkce a že bys potřeboval zaslat typový list na tvé auto.

Určo ti vyjdou vstříc. Já to už dělal 3x a pokaždé jsem měl kola od jiného výrobce. Ale moje kola byla např. BBS 7x17" ET41, tak jsem si našel v jejich současné nabídce kola stejného rozměru (ET až takovou roli nehraje) a prostě jim napsal mail, že bych si kola chtěl nechat zapsat do TP k mému autu (údaje o motoru, typu atd) a většinou ještě v ten den mi vyhověli

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak myslis nejde. zkusim najit to forum, kde ma borec na fabii 17ky pirelli pzero nero 215/45 a rika ze je maimalne spokojenej.

myslite ze se jizdni vlastnosti budou znatelne jiny oproti 205/40

a kdybych prezul na 205/40 tak by nebyl takovej problem to zapsat do TP /otazka/

Mirku nechci tě odrazovat,ale drž se zápisu v techničáku! Výrobce tam rozměry povolených pneu nedává jen tak. Vypomáhám v sezoně v pneuservise,tak vím co říkám. Už jsem pár chytráků viděl,co si na vlastní přání dali obout to co chcou oni a za nějaký čas přijeli zpátky. Zničená guma a v horším případě podběh.Nezapomínej,že se mění s výškou obvod a při zatočení a zatížení auta se to někde potká.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co takhle Falkeny?? Jsou mezi Barumama a Pirelkama. Jinak Pzera se celkem rychleji sjíždí, takže záleží kolik na nich tak najedeš, aby si je nemusel měnit za necelou sezonu.

A nebo tu celkem frčí Nexeny.

Editováno: , autor: piskot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ještě jeden dotaz, jestli to dobře chápu, když říkáte že tam ty 215/45 nedám, tak to kvůli těm 215? nebo 45? třeba na tomhle odkazu (černá fabie uprostřed stránky):

má 7,5x17" ET32, 225/35 R17 Falken FK 452 a ani muto nevylejzá z podběhu. Takže kvuli těm 45 to tam nenarvu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ono záleží vše se vším.

Když dáš 215 tak by si měl dát správně na 35, když 205 tak na 40 = jen pro 17ky

měl by si mít stále skoro stejný obvod

195/55 r15 mají 1871mm

205/45 r16 mají 1856mm

205/40 r17 mají 1872mm

215/35 r17 mají 1829mm

215/45 r17 mají 1954mm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, no každopádně, už se mi ozval kupce na ty 215ky, tak ted vybírám ty 205ky, typový list na kola už jsem sehnal, ten ronal mi to udělala zadarmo i když to bylo na jinou značku kola, ale dovozce kol CMS mi ho udělá přímo na ty moje kola, ale za 800 kč..takže si radši připlatím ale mám to bez problémů. Jinak rozhoduju se u těch 205 mezi nexenama 3000(dobrý v testech, prý velmi tichý ale podivně levný a navíc, málokterej obchod je má), pak barum bravuris 2( cena cca 2000 ale lidi na to hodně nadávaj) a ty falkeny, o těch jsem moc nezjistil

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když to už je cena 2500 za kolo, vím že by se na kolách nemělo šetřit, i když kup lidí tvrdí že co je dražší není lepší, ale zas dávat ted 10000 do gum na to nemám.. vyzkouším levnější a když to opravdu bude horší tak se plácnu přes kapsu a koupím něco lepšího.. jako hodně lidí nadává na ty barumy, že na mokru hrůza, druhá pulka že na mokru v pohodě, to chce fakt udělat si svuj nazor

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo Nexen 3000 mam na svém autě, kupoval jsem je minulý rok, nejdřív jsem se toho bál, ale prodejce mi je doporučil, říkal, že jsou dokonce lepší než Goodyear eagle DS3 (tomu moc nevěřim ale jeho názor)...Hlavně mi řekl, že pokud s nima nebudu spokojený, tak že je můžu vrátit ale zatim jsem naprosto spokojený. Cena dobrá, vzorek krásný :) Až je budu dávat na léto, schválně si je změřit, jak jsem je opotřeboval..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

ještě jeden dotaz, šrouby z plecháčů co tam mám na zimu, tak asi na ty alu nebudou sedět protože jsou kulové že? Musím tedy kuželové, ale nevím jaký rozměr, nikde to nemůžu najít.. Jakej rozměr musím koupit? popřípadě, mají to běžně v pneuservisech že by mi to prodali přímo tam?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...