Přejít na obsah

Test žárovek H7


stanmar

Doporučené příspěvky

  • o 6 měsíců později...

Mám projektory a přišlo mi, že ty originál žárovky moc nesvítí (možná jsem už slepej), tak jsem naistaloval Osram Night Breaker Plus a opravdu jsem poznal rozdíl. Velice mě překvapili. Mám je tam cca rok potkávačky plus dálkový a zatím drží (doufám, že mi zítra až pojedu nepraknou). Doporučuji je...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám projektory a přišlo mi, že ty originál žárovky moc nesvítí (možná jsem už slepej), tak jsem naistaloval Osram Night Breaker Plus a opravdu jsem poznal rozdíl. Velice mě překvapili....

Ty 55W Osramácké Night Breakery Plus (Plus 90%) mám v projektorech taky asi 14 dní - v noci na tlumená světla rozpoznatelný rozdíl, světelný "jazyk" = BEAM je hustší, hranice světla je jasněji vyrýsovaná, v osvícené ploše nejsou tmavší šmouhy = méně osvětlená místa. V dálkovém režimu velice zřetelný rozdíl, auto svítí jako by dostalo další přídavná světla. Původní žárovky byly sériové Osram H7U 12V/55W - žádné výstřelky. Navíc jsem si všimnul že na Night Breakery osazené světlomety reagují i kamionéři - těm je často jedno, že vás v protisměru oslňují a na zablikání obyčejnými žárovkami osazenými dálkovými serou jak na placák = oni sedí o metr a půl až dva metry výš a nějaký osobák nemá šanci na ně nahoru dosvítit. Na zablikání Night Breakery kupodivu reagují bezpečně všichni...

A ještě jeden postřeh - známý, co mne nedlouho po výměně potkal v protisměru na silnici (a nevěděl o nových žárovkách) se mne hned při nejbližším osobním setkání ptal, kolik jsem dal za ty HIDy, se kterýma mne dva dny předtím potkal lollollol...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zdravím, trochu to tu oživím .... měl bych na vás dotaz ....

Mám FII a odešla mi jedna H7 ... tak jsem si řekl,že zainvestuji ... padly mi do oka tyto žárovky Philips H7 12V 55W BlueVision Ultra

http://www.autozarov...luevision-ultra

Celkem mě zaujaly,co o těch žárovkách píšou + vaše obrázky na testy H7 kde je vždy doporučují a mimo jiné v balení jsou i 2ks parkovacích žárovek. Tak se chci zeptat,zda někdo má s těmito konkrétní zkušenost,mohl by je z vlastní zkušenosti srovnat s jinýma (samozřejmě kvalitativně srovnatelnýma Osram,Philips, apod.).

Zda je světlo "opravdu bílé" .... ty Night Breakery Plus svítí bíle???

Díky za info ....

Editováno: , autor: Tom077
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teda ta cena je dost drastická, kdysi ve svém hustokrutopřísném období jsem je taky kupoval a stály snad 700 Kč za pár... No každopádně - ty parkovačky jsou super. Pokud nechceš do parkovaček diody, tak je to dobrá volba, svítí opravdu hezky "méněžlutě". :)

A k žárovkám - jak jsem psal, měl jsem je v svém období, kdy jsem snad i věřil tomu, že se mohou podobat xenonům. Samozřejmě nemohou, barva světla je možná trochu víc bílá, ale jelikož síla světla je oproti xenonům mnohem menší, tak za mokra není vidět naprosto, ale naprosto nic. Teď už mám tak nějak odpor ke všemu, co má modrou baňku - jako xenon to svítit nebude, jen to ubírá na výkonu a v noci na mokru bych jel poslepu.

Jestli chceš opravdu hodně homologovaného světla a vidět i za tmy, tak mohu doporučit Osram NB Plus a nebo Tungsram Megalight Ultra. Pak jsou ještě dobré myslím Philips Vision Plus, ale cena je u nich vražedná...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

samurai: tak našel jsem ty Philipsy BlueVision Ultra levnější ... cca 850Kč (to byl jen odkaz na jejich stránky) ....ale k věci,takže říkáš že jsou na pikaču??? Za mokra špatný??? A ty Osram NB Plus svítí bíle?? Ale co potom do parkovaček??? Aby NB Plus svítily bíle a parkovačky žlutě?? To by vypadalo blbě :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak asi budou dobré na efekt, na různých tuning fórech se na nich dočteš asi jen chválu. Já jen říkám co jsem zažil a opravdu jet s nimi za tmy na okresce po dešti - nejradši bych si svítil baterkou z okna, nebylo vidět vůbec nic.

Do parkovaček kup ty Philips Blue Vision, ty svítí dobře a běleji než normální. Dával jsem je ke xenonům a rozdíl už nebyl tak hrozný. Do hlavních světel co chceš, je tu téma s referencemi, já tam doporučuji ty Tungsramy - vydrží déle než Osram a jsou levnější. A že by svítily bíle... svítí prostě silně a "plně", xenonově bílá to ale není...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

samurai: díky za info .... jako samozřejmě ty světla nechci na parádu,ale na to,aby to perfektně svítila .... a taky nechci nějakou náhražku xenonů ... to není můj styl ... kdybych ... tak jedině origo xenon a né nějaké "jakože xenony" - takže to nebyl záměr s těma BlueVisionama ;)

Proto jsem se zeptal tady v diskuzi a rád si nechám poradit od lidí,co už s tím mají zkušenost,popř. můžou srovnat .... takže moc děkuji,pomohlo mi to .... jen ještě .... na to že to ve všech testech doporučují ty Philips BlueVisiony ... tak že jsou tak špatné????

Takže do parkovacích koupím ty Philips BlueVision Ultra a do potkávacích ty Tungsramy popř. NB Plus píšou u nich "Extra Lifetime" :D :D prý prodloužili životnost ...

Ještě jednou díky!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tom077: Kdybys do toho chtěl opravdu vrazit dost peněz, tak by nejsilnější měly být asi Philips X-Treme Vision, ale spíš bych řekl, že budou vyrovnané s Tungsram Megalight ultra +90 % a Osram Night Breaker Plus. U Tungsramu mi byla symaptická cena (asi 300 za pár) a opravdu svítí skvěle.

Ty Philips Blue Vision jsou možná doporučované v testech kvůli asi opravdu "bílé" barvě - kterou inzerují a asi i splní. Bohužel síla světla je oproti xenonům malá a barva dost studená, takže za mokra na okresce budeš rád za žluté mlhovky...

Editováno: , autor: samurai
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kupoval jsem na http://auto77.cz/ , byl jsem pyšnej jak jsem je koupil levně a pak jsem tu koukal, že je někdo koupil ještě levněji, ale i tak mají dobrou cenu. :) Konkrétní odkaz na žárovky co mám je http://auto77.cz/Autozarovky-12V-H7,-H8,-H9,-H10,-H11,-H13,-H15-12V-H7-55W-PX26d-+90procent-Megalight-ultra-sada-2-ks-Kateg=317Zbozi=GE58520SXU

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No životnost je u mě mírně ovlivněná tím, že mám Fabii II po FL, takže denní svícení - každopádně většinou svítím hlavními světly, hlavně teď v zimě jsem na denní svícení nejel snad dva měsíce... Obecně se tvrdí, že ty Tungsram vydrží více než Night Breaker - ale verze Plus už by měla vydržet víc. Já je mám od 28. června nainstalované, i kdyby měly teď prasknout, tak za poměr výkon/cena mi to stojí. :) A asi důležitější údaj - mám na nich najeto tedy asi 15 000 km.

Tady jsou mé zkušenosti z výměny:

Kratší životnost mají všechny žárovky s vyšším výkonem - vlákno toho prostě tolik nevydrží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

samurai: teď možná hodně blbý dotaz .... mám FII před FL a používám H7 žárovky.

Na potkávací a dálkové světlo používám pouze jednu H7 na každou stranu,ne?Ve tvím odkazu píšeš něco o 4ks H7 na potkávací a dálkové světlo .....

Odesláno z mého Dell Streak pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak Tungsram opravdu asi výdrží nezazáří, 23. 12. mi levá praskla. Pravá stále drží, ale raději ji vyměním preventivně - když praskne jedna, tak druhá praskne za chvilku. Praskla mi pár dnů po servisní prohlídce, kde mi seřídili světla (níže než jsem měl). Mám teď pár nových poznatků - co mě nepotěšilo je to, že Fabia II po FL má úžasnou kontrolu žárovek, která řve když dáte místo parkovaček diody, ale když praskne žárovka v hlavním světle, tak ani nedutá, ty prostě nehlídá. Asi si má majitel všimnou sám. A druhá věc - pokud jsou světla seřízena tak dolů, jak je seřídili v servise, tak nějakých +90 % ztrácí smysl - světlo bylo akorát "plnější", ale samozřejmě dosvit je pořád stejný. Jediné, co se dá ovlivnit, je barva a síla.

Teď nejspíš půjdu do starých dobrých Osram SilverStar, pokud se tedy ještě dělají. Je to takový ideální kompromis cena/výkon/výdrž...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...