Přejít na obsah

Kontrolka elektroniky motora


net_man123

Doporučené příspěvky

Zajeď do servisu, tak na 60% je jen to čidlo teploty v motoru. Mám pocit že celé je to za 700 (ale krk na to nedám).

Jo a připrav se na to že jako první ti řeknou že je to lambda sonda. Je to takový servizácký folklór (páni servizáci bez urážky)... :D

A pokud platíš benzín ze svého tak s tím moc neotálej, má to teď vyšší spotřebu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

áno, kukni si brzdové svetlá. Ja som mal pokazený brzdový spínač (nad brzdovým pedálom) - bol stále zopnutý, tak keď na mňa blikali, myslel som, že sú ch..ji, že sa vlečiem. Nový stojí cca 500,-Sk a vymeníš ho sám.

Tu vymenu bych doporucoval nekomu kdo to umi a uz to delal.. vypada to snadne ale jak musis si davat sakra bacha..pac jakmile znicics tu aretaci toho bajonetu tak ho muzes zahodit....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslim ze brzdovy spinac nema nic spolecneho s kontrolkou motoru,ma souvislost s EPC.diagnostika prozradi vic.

Za vyzkouseni nic neda...Me kdyz to odeslo na RS tak se na maxidotu napsalo Motor-do dilny a zaclo blikat zhaveni..docela zvlastni upozorneni na to ze odesel snimac brzdoveho pedalu...na 1.4 se rozvsvitilo pri teto zavade EPC...ale za kontrolu nic neda...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmmm mne ked sa rozsvietila kontrolka EM tak mi auto hodilo do nudzoveho rezimu a zacalo sa dusit.V prvom pripade mi obnazili kable RJ.Po opatovnom zasvieteni po tyzdni mi vymenili regulator napatia.Po dalsom zasvieteni o dalsi tyzden mi povedali ze je to snimac otacok motora...Neboj oni si vzdy nieco najdu ;) Aj po jeho vymene mi spontanne zasvieti kontrolka EM a samovolne po par dnoch zhasne,uz si z toho nic nerobim...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslim ze vsechny zavady maji v diagnostice urcite predem dane zakonitosti.proto se da tvrdit ze zavada spinace brzdovych svetel se projevi svicenim kontrolky EPC + jako sumarni chyba se rozsviti u benzinu motor.kontrolka (u dislu je to trosku jinak).O tom ze existuji zavady kdy neni poznat co je pricina a co dusledek nepochybuji.

odtud prameni moje domenka,nikoli jistota ze kdyz sviti JEN kontrolka motoru nejedna se o oblibenou zavadu brzdoveho spinace....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes som bol v servise, pripojili to na VAG, jedna chyba bola od tepelneho cidla motora a tri chyby od sondy 2...vymazal mi to, s tym ze mam prist o dva dni a uvidime, evidentne auto nema ziadne problemy a kontrolka svietila len jeden den...narast spotreby neviem hned odhadnut, nemam PP...napisem co bude za dva dni

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Ahoj. Stal se mi přesně ten problém. Svítí kontrolka, nesvítí, svítí.... Dnes jsem se odhodlal na diagnostiku a vypsali mi závadu jako :

17586 P1178 035

Lineární sonda lambda/saturacní proud

Preruseni

sporadická

Může mi to někdo přeložit :-)))

Začal jsem schánět lambdu, ale jak tu čtu vaše názory, tak i přesto, že mi to řekli a doložili pejprem, tak to vůbec nemusí tak být?

Může to dělat i to čidlo teploty motoru , či teploty vody?

Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. Stal se mi přesně ten problém. Svítí kontrolka, nesvítí, svítí.... Dnes jsem se odhodlal na diagnostiku a vypsali mi závadu jako :

17586 P1178 035

Lineární sonda lambda/saturacní proud

Preruseni

sporadická

Může mi to někdo přeložit :-)))

Začal jsem schánět lambdu, ale jak tu čtu vaše názory, tak i přesto, že mi to řekli a doložili pejprem, tak to vůbec nemusí tak být?

Může to dělat i to čidlo teploty motoru , či teploty vody?

Dík

pokud ti nesvítí v jednom kuse a jen občas neřeš to.....mě se taky občas rosvítí a píše to chybu čidlo teploty motoru ale teploměr funguje.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som mal problem s rozsvietenim kontrolky EPC, k tomu sa pridala kontrolka servoriadenia.Servo som vyriesil vymenou cidla, zhaslo aj EPC, po dvoch tyzdnoch EPC znova... Vymena teplotneho cidla motora... v pohode tyzden , znova EPC , po prekontrolovani asi vsetkeho co sa dalo mi preprogramovali riadaicu jednotku. HURAAA ide to , predcsana radost po 3 tyzdnoch opat EPC a kontrolka serva. Nasraty jak hovado som to zaniesol autoelektrikarovi a ten mi povedal ze mi asi 5 rokov v servise nikto ani nesiahol na skrtiacu klapku. / vivat autorizovany servis ! / Vycistil, a hovoril ze treba este preprogramovat riadiacu jednotku a dohodol mi to v servise. Tam som nesiel lebo na druhy den mi zhasli vsetky kontrolky a uto jazdi uz pol roka v pohode bez zavad. HURAAAAAAAAAA

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

škrtící klapka? Tak to zkusím.... ;-)

Eště sem o tom polemizoval s jedním človíčkem a ten mi poradil vyndat lambdu, vyčistit a prostříkat WDčkem.... snad se na to v neděli dostanu a dám vědět jetli to pomohlo....

Je fakt, že většina řiká ať to neřešim, ale upřímě mě to strašně rozčiluje, když to svítit nemá.... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

škrtící klapka? Tak to zkusím.... ;-)

Eště sem o tom polemizoval s jedním človíčkem a ten mi poradil vyndat lambdu, vyčistit a prostříkat WDčkem.... snad se na to v neděli dostanu a dám vědět jetli to pomohlo....

Je fakt, že většina řiká ať to neřešim, ale upřímě mě to strašně rozčiluje, když to svítit nemá....  :D

diego, ten známy čo ti poradil čistiť lambdu WDčkom - už to robil?

ja keby som sa na niečo také podujal by som to nikdy tak nerobil resp by som to očistil niečim čo sa rýchlo odparí ako napr technický benzín a nie niečím ako WD čo tam na povrchu zostane...

Edit: toto je orientačné foto, je to číslo 036 906 262 G ale v princípe bude zrejme každá rovnakej konštrukcie

post-10-1170518981.jpg

Editováno: , autor: profor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

diego, ten známy čo ti poradil čistiť lambdu WDčkom - už to robil?

ja keby som sa na niečo také podujal by som to nikdy tak nerobil resp by som to očistil niečim čo sa rýchlo odparí ako napr technický benzín a nie niečím ako WD čo tam na povrchu zostane...

Edit: toto je orientačné foto, je to číslo 036 906 262 G ale v princípe bude zrejme každá rovnakej konštrukcie

Páni, ještě že jsem se na to nedostal.... Myslíte že to pročištění by mohlo pomoct?

V NE sem trošku prošláp Fábinku a ta mrcha se rozvítila... dnes zase sama od sebe v průběhu jízdy zase zhasla.... -

lambda

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
Asi pred týždňom mi začala svietiť kontrolka EPC. Fabia 1.4, 44 kW, 120 00 km.

Bol to jednoznačne spínač brzd. svetiel, stál 345,- Sk, vymenil som a všetko fachčí OK

jinak spínač brzdových světel může být v háji, ikdyž brzdovky fungují, což byl můj případ - moje první závada na fábii, vag jasně dá najevo co se děje

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...