Přejít na obsah

Dodělání vyhřívání sedadel do Octavie II


Seiger86

Doporučené příspěvky

Cena je to dobrá, já to koupil i s molitany za cca 1600,- a ještě k tomu byl regulátor (relé) a kabeláž pod sedadlo.

Na dečkách by mělo být označení, podle toho poznáš jestli jsou to ty pravé. Pro informaci:

1Z0 963 555 A pro sedák s látkovým potahem nebo kombinace látka/kůže, 1Z0 963 555 F pro sedák v kůži

1Z0 963 557 D(L) pro operadlo s látkovým potahem nebo kombinace látka/kůže, 1Z0 963 557 C pro operadlo v kůži

1Z0 963 556 B vyhrivane bocnice jen pro provedení kombinace látka/kůže nebo kuže

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná jsou to dečky do Golfa, těžko říct, ale dečky do OII vypadají jinak a těžko půjdou do OII použít. Origo dečky mají prostředkem otvory pro napínání čalounění, jsou delší protože procházejí přes záhyby atd... A to tam prostě musí být. Rozebírání sedadel je hnusná práce a taková pakárna, že bych raději každému doporučoval mít origo dečky, než ještě k tomu všemu řešit přizpůsobení nějakého jiného typu. :kuk:

Jinak konektor vypadá stejně, odpor topení je řádově cca 1 Ohm (sedák a opěra jsou zapojeny do série takže celkem 2Ohm) Odpor teplotního čidla (termistoru) je při 25 stC cca 10k Ohm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cau, může mi prosím někdo poradit kde přesně je konektor 12-ti pinovej u BSG (na pozici 1 jde bílí kabel), jsem to prostě nějak nenašel :-) . A ještě kde je pozice 75, což by měl být plusový pól, který je spojen s pozicí 15 na ŘJ climaticu a mezi je 5A pojistka.

Díky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,mám dotaz .. dodělávám vyhřevy sedaček a není mi něco jasné

na sedačce spolujezdce mám

na pozici 1 bílý drát

na pozici 2 modrobílý

pozice 3 červenohnědý

pozice 4 nic

pozice 5 hnědá

pozice 6 nic

pozice 7 modrobílý

pozice 8 nic

pozice 9 nic

pozice 10 červenozelený

na sedačce řidiče

pozice 2 modrobílý

pozice 5 hnědý

pozice 10 červenozelený

můžete mi prosím říct kam co de ? děkuju

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Chtěl bych se zeptat, nedal by tady někdo prosím originální čísla pinů pro kabeláž do palubky dle Etky?

konkrétně tyto:

- pin pro pozici č. 1 konektoru do BSG ? (není to náhodou stejný typ jako do Climatronicu ?)

- kontakt k pojistce SC37 ?

- kontakt k pojistce SC46 ?

- do Climatronicu č. pinu mám, mělo by to být: 000979009 dutinka pin 2,54mm

Hledání obj. čísel pinů v Etce je šílené, pokud konektor obsahuje různé velikosti pinů tak nevím, který je který :feve: a u nás ve Škodovce se jim to taky nechce hledat. Na druhou stranu, chci to mít všechno originál a nenahrazovat piny nějakými jinými z GM, dávat pojistky bokem atd. Raději vysolím pár stovek navíc a bude to skoro jako od výroby. ;) Zatím jezdím s provizorním propojením vedeným po povrchu, místo potenciometů tam mám trimr nastavený "5" a celé se to zapíná do cigaretovky, prostě děs. Ale až se oteplí hodím to konečně pod plasty tak jak to má být.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj, prosím vás když umíte hledat v Etce tak já bych potřeboval zjistit objednací číslo na kompletní kabely od předních sedaček s vyhříváním (sedačky jsou originální a bez el.ovládání posouvání)? Na konci těch sedaček mám ty konektory jak se tady o nich píše. U spolujezce je těch 6 drátů a u řidiče jen ty 3. Jo a jednotku mám climatronic s výhřevem. Byl jsem s tím u nás v autodílech a nějak to nemůžou najít v Etce. Tak si myslím že to není opravdu taková hračka to najít. Díky moc za info o objednacích číslech

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, prosím vás když umíte hledat v Etce tak já bych potřeboval zjistit objednací číslo na kompletní kabely od předních sedaček s vyhříváním (sedačky jsou originální a bez el.ovládání posouvání)? Na konci těch sedaček mám ty konektory jak se tady o nich píše. U spolujezce je těch 6 drátů a u řidiče jen ty 3. Jo a jednotku mám climatronic s výhřevem. Byl jsem s tím u nás v autodílech a nějak to nemůžou najít v Etce. Tak si myslím že to není opravdu taková hračka to najít. Díky moc za info o objednacích číslech

V Etce nic takového nenajdeš, elektriku nemáš rozdělenou origo na elektriku k rádiu, sedačkám, světlům..je to zkrátka dle VINu konkrétní svazek v ineriéru, jen rozdělený na několik částí, ale ne takto..pouze střed, levá strana, atd. takže to, co bys rád, oficiálně dle Etky nepořídíš. jedině vymotat ze starých svazků nebo urobit ze sólo vodičů a pinů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, prosím vás když umíte hledat v Etce tak já bych potřeboval zjistit objednací číslo na kompletní kabely od předních sedaček s vyhříváním (sedačky jsou originální a bez el.ovládání posouvání)? Na konci těch sedaček mám ty konektory jak se tady o nich píše. U spolujezce je těch 6 drátů a u řidiče jen ty 3. Jo a jednotku mám climatronic s výhřevem. Byl jsem s tím u nás v autodílech a nějak to nemůžou najít v Etce. Tak si myslím že to není opravdu taková hračka to najít. Díky moc za info o objednacích číslech

...já si tu kabeláž většinou vyrábim sám, ale našel jsem toto..http://www.kunset.de/products/de/VW-Loesungen/VW-Golf-5-Plus/Kabelbaum-Sitzheizung-Sitze-VW-Golf-5-V.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, origo kabeláž vede ve společném svazku je daná VINem, závisí na výbavě. Zvlášť origo kabel jen pro výhřevy neseženeš.

Ale dá se koupit za šílené peníze jakýsi podobný (pro OII ne úplně vhodný ) kabel pro dodělání sedaček, který se dá po určitých úpravách použít viz:

http://www.auto.asp2.cz/images/octavia2/kabelaz%20na%20vyhrevy.jpg

Když ale koupíš 10ti pinový konektor 7L0 972 762 a do něj příslušné piny (jsou tam dva druhy plochých kontaktů šírší a užší viz Etka) ušetříš mnoho a mnoho peněz. Ostatní informace najdeš, když projdeš celou tuto diskusi.

Ach jo, kdybych já měl tuto informaci před pár měsíci, tak bych taky ušetřil mnoho zbytečně vyhozených prachů za kus drátu s 5x předraženým konektorem ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, origo kabeláž vede ve společném svazku je daná VINem, závisí na výbavě. Zvlášť origo kabel jen pro výhřevy neseženeš.

Ale dá se koupit za šílené peníze jakýsi podobný (pro OII ne úplně vhodný ) kabel pro dodělání sedaček, který se dá po určitých úpravách použít viz:

http://www.auto.asp2.cz/images/octavia2/kabelaz%20na%20vyhrevy.jpg

Když ale koupíš 10ti pinový konektor 7L0 972 762 a do něj příslušné piny (jsou tam dva druhy plochých kontaktů šírší a užší viz Etka) ušetříš mnoho a mnoho peněz. Ostatní informace najdeš, když projdeš celou tuto diskusi.

Ach jo, kdybych já měl tuto informaci před pár měsíci, tak bych taky ušetřil mnoho zbytečně vyhozených prachů za kus drátu s 5x předraženým konektorem ...

Díky moc za info na ty stránky kde mají origo kabely k sedačkám. A nevíš náhodou jaká je cena jen těch konektorů + pinů, kabely nejsou žádný problém si natahat svoje nové. Když máš tady na foru návod na zapojení. Ještě bych měl jednu otázku, slyšel jsem něco že je více typů climatroniků prý podle objednacích čísel a že ne každý ti bude fungovat? Já potřebuji tento climatronic viz foto http://www.auto.asp2.cz/images/octavia2/climatronic.jpg už jeden takový mám ale ještě jsem se nepustil do instalace dokud nemám ty kabely nebo konektory aby se to dalo dodělat do konce. Předem díky za radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...