Přejít na obsah

Spojka 1.9 TDI 81 kW


pasik

Doporučené příspěvky

Zdravím.

Při sešlápnutí spojky se ozve zvuk, jako když něco roztočeného o něco škrtne (jako při brzdění když jsou orezlé kotouče). Ozve se jen při jízdě a jen v momentě sešlápnutí spojky(při přidržení sešlápnutého pedálu už není slyšet). Dělá to pouze při mrazu a jen při 3-4 sešlápnutích, pak už ne. Třeba dne ráno při +4°C žádný zvuk, ale pokud bude mínus, tak se zvuk ozve znovu. Dělalo mi to takhle i minulou zimu. Přes léto nic. Díky za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdravím.

Při sešlápnutí spojky se ozve zvuk, jako když něco roztočeného o něco škrtne (jako při brzdění když jsou orezlé kotouče). Ozve se jen při jízdě a jen v momentě sešlápnutí spojky(při přidržení sešlápnutého pedálu už není slyšet). Dělá to pouze při mrazu a jen při 3-4 sešlápnutích, pak už ne. Třeba dne ráno při +4°C žádný zvuk, ale pokud bude mínus, tak se zvuk ozve znovu. Dělalo mi to takhle i minulou zimu. Přes léto nic. Díky za rady.

Tak mám novější poznatky. Dělá to už i pokud není mínus. Při prudší akceleraci a prudším sešlápnutí je zuk slyšet.Tak po ujetí 2km, cca okolo 5ti sešlápnutí to slyšet je, pak už vůbec nic. Takže, pokud je motor studený, zvuk se ozývá, ale stačí jeho zahřátí a je to bez zvuku.

Nikdo neměl ten samý problém? Další možnost - že by to byl setrvačník? Mám dvouhmotu.

Editováno: , autor: pasik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Tak mám novější poznatky. Dělá to už i pokud není mínus. Při prudší akceleraci a prudším sešlápnutí je zuk slyšet.Tak po ujetí 2km, cca okolo 5ti sešlápnutí to slyšet je, pak už vůbec nic. Takže, pokud je motor studený, zvuk se ozývá, ale stačí jeho zahřátí a je to bez zvuku.

Nikdo neměl ten samý problém? Další možnost - že by to byl setrvačník? Mám dvouhmotu.

Nikdo neporadí?????

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Ahoj,

mám octavii 1,9, tdi 81kw, začala mi blbnout spojka, špatně se řadí první rychlost a zpátečka. Jinak se spojka chová norrmálně, nijak neklouže. Dá se nějakým způsobem doštelovat aby vypínala tak jak má? Nebo je to na výměnu? Zabíra ve spodní části pedálu, ale to už co jí mám cca 4roky..

Díky za pomoc

Editováno: , autor: melesijo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bud jsou vadný válečky, nebo stačí odvzdušnit. To že má nalítáno 200 nic neznamená, vypínat musí vždycky, i když je sjetá....pokud ovšem není porucha přímo na lamele nebo přítlačáku.Jinak jak tady někdo psal, lanovody to nemá, to bylo za dob Favoritů a Felicií.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

ked preklzuje spojka ,tak otacky aj pri lahkom zosliapnuti plynu vyletia hore ,ale on to tak nepopisuje. Ja si myslim ze to moze to spojkove lozisko

Já jen napsal , jak to přijde mě , dělá mi to totiž taky a vždy jen chvíli za studena, když pouštím spojkový pedál, tak ta spojka jakoby kratičce klouzne. Ložisko si myslím by hlučelo víc a déle, ale kdo ví

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

lidi mam oktavu 1.9 tdi 81kw ale ciplych na 108 kw,rv 12/2002 potrebuju vymenit spojku samozrejme i ze setrvakem ale nevim jaky prumer nasel jsem ceny od 7000 do 15000 a prumery 225.228.230 a myslim ze i 240 tak nevim kterou zvolit dival jsem se na sady LUK diky za rady a nazory

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 9 měsíců později...

Na toto tema už tady bylo spousta diskusí Hledej. Já bych dal Valeo Sachs i vzhledem k tomu za jakou se tu nabízí cenu. LUK to je náhrada. Jen se musíš rozhodnout jestli dát jak byla původní dvouhmotnostní setrvačník ,nebo dát jednohmotu.

Taky spousta diskusí , ale rozhodnutí bude na tobě.

http://www.hanza-autodily.cz/octavia-i-19tdi-81kw/c-1893/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...