Přejít na obsah

Nexus + TV Tuner + multimedia player za 850Kč? Ano, jde to!!!


Doporučené příspěvky

Protože jsem v autě měl Nexuse, přemýšlel jsem, jak využít jeho celkem kvalitní displej. Origo tuner je vzhledem k jeho ceně k Nexusu nesmysl. Druhá možnost je RGB převodník, který na netu stojí tak 2500Kč a k tomu nějaký přehrávač. Nevýhoda je trochu vyšší cena, nutnost mít někde schovanou nějakou krabičku a navíc zhoršená kvalita obrazu, protože dochází ke konverzi z kompozitního videa na RGB. No a já jsem se vydal třetí možností. Kdo už se touto problematikou již zabýval zjistil, že Nexus stejně jako DX má obrazový vstup ve formátu R + G + B + Csync. To Csync je jakási compozitní synchronizace, tedy vertikální a horizontální synchronizace v jednom. RGB je ve stejném formátu jako u 90%všech zařízení se scartem. Mno a já jsem hledal a hledal, až jsem našel způsob, jak do Nexusu dostat Csync z obyčejného přehrávače nebo set-top-boxu. Celková cena je 160Kč za konektor k Nexusu, 100Kč za scart kabel a 600Kč za DVB-T s USB - umí to mp3, divx, mpg... Jelikož jde RGB signál přímo, bez konverze, jedná se o nejkvalitnější způsob, jak dostat do Nexusu video. Samotného mě překvapilo, že je to LCD celkem kvalitní. A výsledek můžete vidět na fotkách. Je to jen provizorní řešení, teď je DVB-T pod sedačkou, ale stále to není zdaleka finální podoba.

post-2805-0-49580600-1307721913_thumb.jp

post-2805-0-27295900-1307721936_thumb.jp

post-2805-0-37295500-1307721961_thumb.jp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tuner je obyčejný dvb-t Mascom. Stačí cokoliv, co má RGB výstup společně s kompozitním výstupem. Jestli to jde na Columbuse nevím, pokud má videovstup ve formátu R+G+B+Sync tak by to mělo jít, pokud tedy columbus nepotřebuje pro aktivaci videovstupu nějaký speciální povel od origo tuneru.

Editováno: , autor: tomina
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se konečně dostal k tomu, abych sepsal nějaký návod na vytvoření redukce scart - Nexus. Pokud tam najdete nějakou chybu, tak mě prosím upozorněte.

Super navod, myslim ze mnoho lidi za nej bdue rado a nebude vyhazovat penize za blby prevodniky atd ... Diky ... nevi nekdo jak to je s tim Columbusem ?

Zapojeni columbuse je takoveto :

Multi-pin connector 5, audio and video, 26-pin

1 – Reserved for Debug RX protocol

2 – Reserved for Debug TX protocol

3 – Not assigned

4 – Video signal input, RGBS, negative (ground)

5 – Video signal output LF, Right (Audio use 17 for ground)

6 – Ground Sync input

(Internal universal preparation for mobile telephone, mobile telephone detection)

7 – Video signal output, vertical and horizontal synchronisation

(Internal universal preparation for mobile telephone, cradle and button evaluation)

8 – Video signal ouput, green

(Internal universal preparation for mobile telephone, cradle, aerial diagnosis)

9 – Video signal input, RGBS, negative (ground)

10 – Video signal input LF, right (Audio use 24 for ground)

11 – Video signal input, screening earth

12 – Video signal input, vertical and horizontal synchronisation

13 – Video signal input, green

14 – Not assigned

15 – Not assigned

16 – Not assigned

17 - Video signal output, LF, negative (ground)

18 – Video signal output LF, Left (Audio use 17 for ground)

19 – Video signal output, RGBS, negative (ground)

(Internal universal preparation for mobile telephone, cradle, negative)

20 – Video signal output, Blue

(Internal universal preparation for mobile telephone, switched terminal 30)

21 – Video signal output, Red

22 – Video signal input, LF, negative

23 – Video signal input, LF, left (Audio use 24 for ground)

24 – Video signal input, RGBS, negative (ground)

25 – Video signal input, blue

26 – Video signal input, red

Tomino, nmohl by jsi to sravnat? Jsi v tom evidentne odbornik ... Diky ...

DD

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle toho popisu jednotlivých pinů by to mělo jít. Jsou tam jednotlivé složky obrazu - RGB a také vertikální a horizontální synchronizace stejně jako u Nexusu. Troufnu si odhadnou, že napěťové úrovně budou stejné jako u spotřební elektroniky, takže stejné jako u Nexusu. Pokud se jednotlivé barevné složky ze scartu přepojí do konektoru Columbuse a k tomu se přidá kompozitní výstup alias kompozitní synchronizace, bude to fungovat. Problém je v tom, že jsem s Columbusem nikdy nedělal a nevím, zda se dá nějak jednoduše aktivovat vstup AUX (AV). Jde to? je tam nějaká možnost jak zapnout externí vstup audia a videa? LCD by tedy měl jen zčernat, případně zobrazit info o nepřítomnosti signálu. Pokud to tak funguje, tak to půjde. Možný je, že Columbus potřebuje nějakou komunikaci mezi zdrojem audia/videa a bez toho se nepřepne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Protože jsem v autě měl Nexuse, přemýšlel jsem, jak využít jeho celkem kvalitní displej. Origo tuner je vzhledem k jeho ceně k Nexusu nesmysl. Druhá možnost je RGB převodník, který na netu stojí tak 2500Kč a k tomu nějaký přehrávač. Nevýhoda je trochu vyšší cena, nutnost mít někde schovanou nějakou krabičku a navíc zhoršená kvalita obrazu, protože dochází ke konverzi z kompozitního videa na RGB. No a já jsem se vydal třetí možností. Kdo už se touto problematikou již zabýval zjistil, že Nexus stejně jako DX má obrazový vstup ve formátu R + G + B + Csync. To Csync je jakási compozitní synchronizace, tedy vertikální a horizontální synchronizace v jednom. RGB je ve stejném formátu jako u 90%všech zařízení se scartem. Mno a já jsem hledal a hledal, až jsem našel způsob, jak do Nexusu dostat Csync z obyčejného přehrávače nebo set-top-boxu. Celková cena je 160Kč za konektor k Nexusu, 100Kč za scart kabel a 600Kč za DVB-T s USB - umí to mp3, divx, mpg... Jelikož jde RGB signál přímo, bez konverze, jedná se o nejkvalitnější způsob, jak dostat do Nexusu video. Samotného mě překvapilo, že je to LCD celkem kvalitní. A výsledek můžete vidět na fotkách. Je to jen provizorní řešení, teď je DVB-T pod sedačkou, ale stále to není zdaleka finální podoba.

Myslíš, že by něco podobného šlo i s bolerem?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle toho popisu jednotlivých pinů by to mělo jít. Jsou tam jednotlivé složky obrazu - RGB a také vertikální a horizontální synchronizace stejně jako u Nexusu. Troufnu si odhadnou, že napěťové úrovně budou stejné jako u spotřební elektroniky, takže stejné jako u Nexusu. Pokud se jednotlivé barevné složky ze scartu přepojí do konektoru Columbuse a k tomu se přidá kompozitní výstup alias kompozitní synchronizace, bude to fungovat. Problém je v tom, že jsem s Columbusem nikdy nedělal a nevím, zda se dá nějak jednoduše aktivovat vstup AUX (AV). Jde to? je tam nějaká možnost jak zapnout externí vstup audia a videa? LCD by tedy měl jen zčernat, případně zobrazit info o nepřítomnosti signálu. Pokud to tak funguje, tak to půjde. Možný je, že Columbus potřebuje nějakou komunikaci mezi zdrojem audia/videa a bez toho se nepřepne.

Cauky, zkusim v aute, pripadne jsem tusim jeste v kodovani videl nejake povolovani Auxu, vyzkousim i s tim ... Zatim. D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tohle je urceny hlavne na Nexuse, jestli to jde i s Columbusem to netusim. Kazdopadne s Nexusem jde TV sledovat i za jizdy.

Tak to se omlouvam,spatne jsem asi pochopil tvuj prilozeny soubor kde pises:Díky tomu, že běžný settop-

box neumožňuje eliminaci Dopplerova jevu, nelze počítat se sledováním DVB-T za jízdy.??jak to tedy bylo mysleno?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spatne jsem pochopil dotaz. Za jizdy lze sledovat cokoliv z USB flashky. Co se tyka DVB-T signalu, tak ten se pri rychlostech kolem 50kmh ztraci, takze to je nepouzitelny. Uprimne receno, me pripada uplne na nic koukat na nase cesky stanice za jizdy v aute, jelikoz na ne nekoukam ani doma ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak jsem to včera a dneska testoval a vypadá to suprově filmy z usb vypadaj pěkně a taky to parádně hraje na anténu sem to ještě netestoval na netu sem koukal na zapojení scartu a na pinu č.8 by mělo bejt +12v tak sem to napojil na pin č.6+15 přes ty odpory ale to normu na PAL nepřepne jinak by to bylo vednoduší bej to všechno přes scart než dělat zvlášť vypínač jinak doopravdy je to paráda za ty peníze moc děkuji Tomina za návod a pomoc

Editováno: , autor: medved 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na pinu č.8 opravdu 12V je, ale pouze v případě, že obraz je ve formátu 4:3. Funguje to jako řídící signál pro TV, která podle toho přepíná režimy. Pokud je zdroj ve formátu 16:9, je na pinu č.8 pouze 6V, což je málo.

jojo je to tak škoda že to nejde nemělo by to chybu ale i tak super ještě jednou dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...