Přejít na obsah

Spotřeba 1.9SDi


Doporučené příspěvky

Zdravím všechny,

Rozmýšlím si koupi mezi 1.4MPI a 1.9SDI. A tak mě zajímá spotřeba u SDička, jestli se dá opravdu jezdit za ty 3.5- 4.5l na 100km ?? Sdičko jsme v rodině měli před rokem, ale neměli jsme PP a spotřebu jsme nijak neřešili, takže ani nevím za kolik sme jezdili :D. Také bych chtěl poprosim někoho s tímto motorem a PP jestli někdy až bude mít čas, by se mi nekoukl jaká je aktuální spotřeba při 100Km/h a 130Km/h, byl bych velice vděčný.

A rovnou by jste mohli napsat názory na tento motor, předem říkám, že vím jak ten motor jede a nechci ho na žádné závodění. Táké plánuji jet do chorvatska na dovču, tak zjištuji kolik to žere při těch dvou rychlostech. Jde mi o co nejmenší provozní náklady, ale zase ročně najedu cca 15-20tis km. Takže vyšší povinné ručení se určitě vyrovná při tomto nájezdu.

Dííky moc všem za info a vaše názory. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Motor SDI vydrzi minimalne 500 000km. Je to bezporuchovy motor.

Spotreba je podla toho kde jazdis, MESTO, DIALNICA. Udaje s PP o spotrebe su dost nepresne ale spotreba toho motora je od 3,7 do 5,1L na 100km.

CHOD do 1,9 SDI.

Motor 1,9sdi vo Fabii ma vykon 47 kw

Motor 1,9sdi v Octavii ma vykon 50kw

LINK: http://autorecenze.c...9-sdi-10236.htm

LINK: http://www.autobook.sk/recenzie/pomaly-dalej-zajdes-alebo-octavia-1-9-sdi-8/

Editováno: , autor: PROCHY603
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

s tím nájezdem km co hodláš mít bych radši šel do benzínu, konkrétně 1.4Mpi, nebo ještě lépe 1.4 16V (55-59kw, 74kw nebrat).....Sdi je sice fajn jednoduchý chrochták, dá se jezdit za rozumnou spotřebu (a v létě klidně na olej :D ), ale benzínové fabie seženeš méně ojeté a za lepší peníz, navíc nenajedeš tolik, aby se ti to vyplatilo + všechny naftové 1.9 Fabky trpí více na přední nápravu - obzvlášt na našich silnicích :feve:

pokud máš možnost levnější nafty, nebo nabídku SDíčka za dobrou cenu, proč né, ale jinak bych šel do benzínu (obzvlášt pokud budeš jezdit dost město, nebo couračky, tam už nemá nafta vůbec smysl)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to máš pravdu, jen bacha při výběru...když jsem pořizoval Fabku já, tak už tenkrát bylo najít pěkný nevyítaný SDI kousek vážně kumšt....tak pokud oprvdu lítáš dálky, tak se ta nafta alespon trochu chytne, každopádně hodně vybírej, držím palce a pak se pochlub :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim vsechny,

SDIckovou Fabku mam ted teprve ctvrtym mesicem , s autem jako takovym jsem spokojenej, se spotrebou uz tak moc ne, bral jsem jej predevsim kvuli deklarovane spotrebe, tedy do 5l/100 km. Ja at jezdim jak jezdim tak se i pri dlouhych jizdach pod 6,5 nedostanu ....

Mozna se tu najde sikula, ci mi poradi co s tim..... , poprosil bych na meila: rh.69@seznam.cz Predem dik

Radek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

SDI mám 4roky když s tím budeš jezdit po dálnici tak se vlezeš do 5 l ale moc se nesvezeš.

Já jsem jezdil za 6,5 a v zimě za 7 ,nechal jsem udělat chip a je to hodně znát, jsem moc spokojen,spotřeba klesla na 4,9 a lítá jak čert.

Ale závoďák s toho nikdy nebude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

VIF tiez znizuje spotrebu ale nie o 50%;) ALE LEN O 5% :) A tiez sa to neprejavi ked vyjazdis jednu plnu nadrz.

Ako si prisiel na to ze mas spotrebu 6,5L na 100km??? Palubny pocitac klame. Treba merat spotrebu podla nadrze.

Natankuj plnu nadrz az po hrdlo nezabudny na bezpecnostny ventil ktorym treba odvzdusnit nadrz a vynuluj denne pocitadlo kilometrov a jazdi. Ked prejdes 1000km tak chod na pumpu a dopln nadrz zas do plna az po hrdlo a budes mas presnu spotrebu. Napriklad: do nadrze natankujes 50 Litrov nafty tak spotrebu mas 5L nafty na 100km.:)

Editováno: , autor: PROCHY603
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

SDI mám 4roky když s tím budeš jezdit po dálnici tak se vlezeš do 5 l ale moc se nesvezeš.

Já jsem jezdil za 6,5 a v zimě za 7 ,nechal jsem udělat chip a je to hodně znát, jsem moc spokojen,spotřeba klesla na 4,9 a lítá jak čert.

Ale závoďák s toho nikdy nebude.

:palec2::smich:Len nam tu netvrd ze po nacipovani motora ti isla spotreba o 2Litre na 100km dole.:smich::help:

NEVERIM TO MU.;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neboj počítal jsem,teď tě asi naštvu ale chorvatsko a zpět jezdím za 4,5l (podle předpisů ) a ještě jsem neslyšel že by odchylka měření spotřeby v škoda fabia byla vyšší než +/- 5%.

Já jsem spokojenej jak želva auto jede a nechlastá.na plnou nádrž dojezd 950 km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OSEL::smich::palec2: Ja viem ze SDI malo zerie.

a CESTU do CHorvatska ides stale po dialniciach tak spotreba je tam do 5l nafty.;)

Ale o par riadkov vyssie si pisal ze po nacipovany motora ti spotreba isla DOLE O 2 LITRE NAFTY DOLE. :smich::smich:

NEVERIM TIM 2 LITROM PO CHIPE.;)

skutečně je to tak jezdím přez Maďarsko, ale pozor doma jezdím jen na disel Verva tankuji pouze u 4benzínek (značek) žádný srágory.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

klk2: nemáš problémy s ohřátím na provozní teplotu? termostat už nemusí být v nejlepší formě a pokud je unavená pružinka a nedovírá, tak to celkem ovlivnuje spotřebu....

PS: ve VAGu se spojit s RJ motoru - blok hodnot - skupina 7 - 4té políčko tě zajímá ;)

nebo pokud ti není líto zainvestovat pár stovek a 30 minut práce, tak pořid nový termostat, těsnění a rovnou ho vyměn (tím rozhodně nic neskazíš) :palec2:

http://www.cc-autodily.cz/termostat-1-9d?keyword=044+121+113

http://www.cc-autodily.cz/krouzek-termostatu-1-9?keyword=038+121+119+B

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

klk2: nemáš problémy s ohřátím na provozní teplotu? termostat už nemusí být v nejlepší formě a pokud je unavená pružinka a nedovírá, tak to celkem ovlivnuje spotřebu....

PS: ve VAGu se spojit s RJ motoru - blok hodnot - skupina 7 - 4té políčko tě zajímá ;)

nebo pokud ti není líto zainvestovat pár stovek a 30 minut práce, tak pořid nový termostat, těsnění a rovnou ho vyměn (tím rozhodně nic neskazíš) :palec2:

http://www.cc-autodily.cz/termostat-1-9d?keyword=044+121+113

http://www.cc-autodily.cz/krouzek-termostatu-1-9?keyword=038+121+119+B

Zdravim a dekuji ,

jo tomuto rozumim, a vymenim...

Radek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...