Přejít na obsah

Fotka

OII 2.0 TDI 7 DSG - strašný hluk pri brzdení motorom

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
2 odpovědí na toto téma

#1 omegamale

omegamale

Junior

• Facebook Uživatel
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 11. září 2011 - 16:52

Nazdar,

mám nasledovný problém - mám OII, 2.0 TDI 7 DSG, ročník 2006, cca 132 tisíc km. Keď mám zaradené D a pustím plynový pedál, z prednej časti sa začne ozývať nepríjemný klepot, ktorý rozdrnčí celý interiér auta. Všimol som si, že keď to spravím do zákruty, je to ešte horšie. A čím rýchlejšie idem, tým je rezonancia silnejšia.

Pred dvoma dňami (a asi 200 km) mi naskočila kontrolka výfukových plynov a nápis Emise - do dílny! V servise mi povedali, že to bude zrejme EDR filter a v utorok mi ho idú vymeniť.

Môže to spolu súvisieť? Alebo sú to dve rôzne závady?

Ďakujem veľmi pekne za odpovede! Som zúfalý, to auto potrebujem ako soľ. :help:

.p

#2 Jan155

Jan155

Profesional

• Uživatel
  • PipPipPipPip
  • 490 příspěvků(y)

Publikováno 18. září 2011 - 09:17

Já si myslím, že to jsou dvě závady. Měl jsem podobný problém, nechal bych si zkontrolovat silentbloky uložení motoru a převodovky, dělalo mi to něco podobné, a byl prasklej držák převodovky v zatáčce se pohnul celý motor s pžřevodovkou, tlačil na homokineťák a to byli zvuky....

#3 omegamale

omegamale

Junior

• Facebook Uživatel
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 20. říjen 2011 - 09:25

Já si myslím, že to jsou dvě závady. Měl jsem podobný problém, nechal bych si zkontrolovat silentbloky uložení motoru a převodovky, dělalo mi to něco podobné, a byl prasklej držák převodovky v zatáčce se pohnul celý motor s pžřevodovkou, tlačil na homokineťák a to byli zvuky....

super, dik. dal som to radsej odtiahnut. povedali mi, ze tam bolo nieco uvolnene...