Přejít na obsah

Multifunkční volant


Bobik_a

Doporučené příspěvky

Zdar,

dostal jsem novou fabii combi facelift a mám dva doatzy:

1) jakpak to má multifunkční volant pro toto vozítko - když kouknu do konfigurátoru je v nabídce mfvolant s ovládáním jak radia tak bt mobilního telefonu, ve škodovce jsem se na to dotazoval a říkali, že to má vlastní podvolantovou jednotku, akorát mi nedokázali říci zda je shodná s Oct II fc.? Nevíte někdo jak to je, hodně lidí mi tvrdí že je to blbost a že žádnou podvolantovou jednotku nemá (bohužel už má ;) )

2) sice je to asi z jiné sekce, ale při připojování autorádia swing mi nesedí konektor antény, autorádio mí dva shodné vstupy pro anténu a ani na jeden to nejde zacvaknout. Tam musí být nějaká redukce? V autorizáku čuměli jak péra, že to nejde, když sem se na to ptal... Tak jsem to jen tak nakamufloval, zatím mi to hraje, ale jedu po D1, tak nevím jak dlouho ještě bude hrát :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No právě že to nemá, ale FII facelift má! dnes jsem se na to ptal u druhého dealera ať se po tom koukne a potvrdil mi to také, že jí opravdu má.. akorát netuším jak se dopátrat jejího označení..

*********************

pravidla rikaji - necituj posledni prispevek!!!

********************

Editováno: , autor: Blacky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

FII ani R FC nemá podvolantovku !!!! Jednotka je přímo v ovládácím tlačítku to je propojeno s jednotkou komfortu toď vše nic víc nic míň !

Pro dodělání potřebuješ kabel mezi volantem a BCM a MF tlačítka a pravděpodobně vyměnit kroužek mezi volantem a airbagem

toď informace se systému ELSA

Editováno: , autor: KoNG
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, jaký index BCM jednotky je potřeba na MF volant mě by stačilo jen ovládání rádia na volantu...Díky mám jednotku BCM která podporuje tempomat takže tuším 87F

*********************

pravidla rikaji - necituj posledni prispevek!!!

********************

Editováno: , autor: Blacky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

FII ani R FC nemá podvolantovku !!!! Jednotka je přímo v ovládácím tlačítku to je propojeno s jednotkou komfortu toď vše nic víc nic míň !

Pro dodělání potřebuješ kabel mezi volantem a BCM a MF tlačítka a pravděpodobně vyměnit kroužek mezi volantem a airbagem

toď informace se systému ELSA

Nemáte to někdo v autě? Myslím MF volant s ovládáním radia+telefonu? Beru ovládání radia, ale telefonu a nemít podvolantovku. No pokud je to tak, pak jsou v autorizovaných servisech "tupci", kteří melou nesmysly. Ty máš v else dílenskou příručku pro facelift Fabii? protože mi teď kámoš říkal, že ji ještě nemají???

Jedná se mi o volant z výbavy ŠA v konfigurátoru.. protože někdo tvrdí, že do fabie lze jen volant s ovládáním vlevo (vpravo nic! - u toho bych bral, že třeba není potřeba podvolantovka).

Díky M.

post-26298-0-34052700-1319260491_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemáte to někdo v autě? Myslím MF volant s ovládáním radia+telefonu? Beru ovládání radia, ale telefonu a nemít podvolantovku. No pokud je to tak, pak jsou v autorizovaných servisech "tupci", kteří melou nesmysly. Ty máš v else dílenskou příručku pro facelift Fabii? protože mi teď kámoš říkal, že ji ještě nemají???

Jedná se mi o volant z výbavy ŠA v konfigurátoru.. protože někdo tvrdí, že do fabie lze jen volant s ovládáním vlevo (vpravo nic! - u toho bych bral, že třeba není potřeba podvolantovka).

Díky M.

Já jsem si myslel také, že dostanu do nové fabie II elegance ovládání jak vlevo tak v pravo, ale opak je pravdou, ovládání je jen vlevo a ovládáš s tím jak rádio, tak i telefon. Záleží co máš na multifunkčním displeji aktivní. Zvykl jsem si na to a je to super, nepotřebuji tudiž už žádné ovladače na volantu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záleží co máš na multifunkčním displeji aktivní. Zvykl jsem si na to a je to super, nepotřebuji tudiž už žádné ovladače na volantu???

Takže ty máš z výroby ovládání radia a bt a je to jenom vlevo? Takže sdružený ovladač pro radio a telefon? jak to funguje, když máš připojený telefon, to ovládáš telefon a radio ručně na radiu?

Mně ty "ocasové v ŠA" tvrdili, že to má každé sólo..

A co si myslel tím multifunkčním displayem, tam by se ti melo zobrzovat kdo vola, sms atd.?

Diky M.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže ty máš z výroby ovládání radia a bt a je to jenom vlevo? Takže sdružený ovladač pro radio a telefon? jak to funguje, když máš připojený telefon, to ovládáš telefon a radio ručně na radiu?

Mně ty "ocasové v ŠA" tvrdili, že to má každé sólo..

A co si myslel tím multifunkčním displayem, tam by se ti melo zobrzovat kdo vola, sms atd.?

Diky M.

Ano ovládám rádio a telefon sdruženým ovladačem vlevo na volantu. Mám multifunkční displej MAXI DOT, na kterém se zobrazují různé informace. Informace se ovládají tlačítkama palubního počítače na páčce stěračů, Pokud chci ovládat telefon, tak ho ovládám tlačítkama palubního počítače, kde si najedu na seznam v telefonu a rolerem na volantu pak stiskem zahájím volání a nebo ukončím volání. Příjem telefonu je na volantu rolerem a i ukončení. Takže listování v seznamu je tlačítkama palubního počítače, ale musíš mít zobrazen telefon. Na MaxiDotu můžeš mít zobrazen palubní počítač - ovládaný tlačítkama palubního počítače, rádio - ovládané na volantu, telefon - ovládaný tlačítkama palubního počítače a na volantu. Musí se to člověk naučit a pak je to pohoda. Nevím jak to je u klasických budíků.

post-9055-0-42622900-1319388799_thumb.jp post-9055-0-32185700-1319388828_thumb.jp post-9055-0-68902400-1319388844_thumb.jp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

No tak po několika omylech s volantem a s tím co mi tvrdili na salonu, je to opravdu tak jak je napsano nahore kol3 (zadna podvolantovka, jednotkam je primo v ovladaci na volantu, takze chlapci u AC Boury v Činěvsi na školení, ať víte co v těch autech je..)

Mám dotaz ohledně kroužku volantu, nevite někdo číslo? Nebo nějakou fotku.. Co bude potreba k dodelani? MF volant, krouzek pod volant, kabel - u toho kabelu je to jak? U OctII (ne face) byl kabelovy svazek z krouzku spolecny pro bag a mf volant, ale jak je to u FIIfc? To se musi vymenit i bag, nebo je tam klasika svorkovnice pro bag a vytazeny kabel pro mf?

Diky za radu..

M.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak konečně je MF volant dodělaný v autě. Toho kdo mi to zprovozňoval nebudu jmenovat - jeden kolega z fora, ale říkal, že už FII nechce vidět - špatné přístupy na elektriku...takže nejmenuji, ale děkuji :kol-47: .

Pro dodělání toho není moc potřeba

1) MF volant pro FII

2) kabelový svazek pro MF volant - shodný s OCTII fc ETKA číslo: 3T0 971 584

3) pin do vinuté pružiny alias volantového kroužku a kablík 0,5 - ale stačí 0,35, za slimákem je stejně 0,35 (narozdíl od OCTII se slimák nemusí měnit, nebo alespoň u té mojí bez snímače úhlu natočení - u té bez záruky asi také ne)

Pak už jen elektrika

1) z kroužku natáhnout drát do pojistkovky - pojistka 22

2) přepíchnout pin ve slimáku a přehodit na bcm ze svorkovnice A na B (za využití stavajicího drátu pro ovládání klaksonu, po novu na komunikaci volantu po lin_u s bcm)

3) vagem zapnout .. pokud nezapnete, nepůjde ani klakson!

to je celé :kol-24:

Nyní mi volant na 100pro funguje s radiem, ale telefon nějak ještě hapruje... Nevíte někdo co je to v bajtu 15 změna kodování z C0 na C1? - hlasové ovládání (mám problém s tím stiskem tlačítka na mf volantu - krátký i dlouhý stisk -> pořád leze na hlasové vytáčení)..

M.

Editováno: , autor: Bobik_a
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak to asi nebude také jednoduché, sice volant s bcm komunikuje po lin_u, ale FII fc je komunikace po can 2.0 a u predface po can 1.6, takze vymenou bcm by to asi nešlo. U predfc byl ten podvolantový modul, ale ten byl asi přímo na rádio a nešel přes bcm.. takže spíš ne než jo :kol-31:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Nevím jak je to přesně u nových volantů, který máš, ale u předchozích starších typů to bylo tak, že multifunkce na volant dodělat nešla a musel si koupit nový volant, který měl tlačítka pro multifunkci už v sobě. Takže co potřebuješ je nejspíš nový volant - Pozor, musíš sehnat volant jen s ovládáním na levé straně!, pokud má volant ovládání na obou stranách, tak ti pravá strana nebude fungovat. Pak potřebuješ kabel pro propojení airbagu a multifunkce s kroužkem volantu a někoho, kdo ti to pod volantem přepojí a nakóduje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

trošku to oživíme...kluci mám tříramínko v roomu(rv 2014) a chtěl bych dodělat mf volant....už jste to dělal někdo na MR 2013,2014?Mám tento volant....

Na tejto stranke najdes cislo dielu ako pre stvorramenny volant, tak pre tvoj trojramnenny. Takze volant urcite menit nemusis. Ale ako dalej som uz nehladal. MR 13/14 uz ale komunikuje po CAN2.

http://www.partsbase.org/parts/sko-3t0959537e/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Na tejto stranke najdes cislo dielu ako pre stvorramenny volant, tak pre tvoj trojramnenny. Takze volant urcite menit nemusis. Ale ako dalej som uz nehladal. MR 13/14 uz ale komunikuje po CAN2.

http://www.partsbase.org/parts/sko-3t0959537e/

No jo jenže to je jen na levou stranu a mi chcem i na pravou...

Údajně u Rooma stačí sehnat oboje tlačítka spojené káblem a dokódovat...třeba ze Superba nebo z Rapida. Na Rooma se dělala jen levá tlačítka bez konektoru pro propojení s pravou stranou...

Myšleno tak, že tam musí z výroby bejt ty levý...

Editováno: , autor: martt
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...