Přejít na obsah

Jaká kola/pneu můžu dát na svoji Fabii


funtom

Doporučené příspěvky

ty 215/35 zrovna moc na Fabku nejsou, předpokládám že ty 18" budou minimálně 8J šíře, tak jestli mají i nízké ETko a položíš to trochu víc k zemi, bude to škrtat + jako bonus ti bude zkreslovat tacho a světlost vozu se zvýší o 15mm...jak napsal Amogh už na 17" nesnížená vypadá fakt děsně, osobně jsem měl chvilku - 35mm na 17" a je to tak únosný minimum na vzhled, při - 50mm to už nevypadá zle :) Tak si vem, jak to bude na těch 18" ;)

PS: je to každého věc, ale už ty 17" jsou na Fabku až až....s těma 18" to musí být radost jezdit :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A můžu použít pneu 165/70 na 6Jx14?

Dá sa to, ale neodporučam!!! Jednak to nevyzerá dobre, pri parkovaní okolo obrubníkov ošúchaš disk a puklicu pretože 6J disk je širší ako 165 pneumatika a je tu aj riziko vyzutia pneumatiky v prevádzke.

Ideálne rozmery použitia pneu-disk su:

4,5J 145-155-165

5J 155-165-175

5,5J 165-175-185

6J 175-185-195

6,5J 185-195-205

7J 195-205-215

7,5J 205-215-225

atd...zvyraznenie je idealne na pouzitie

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prosimte to nemyslíš vážně snad? riziko vyzutí při 165tce na 6" .... krom toho tvoje tabulka neuvazuje profil coz je taky podstatné

70% profil je balon a horkotezko vubec vizuelne poznas kdyz ji nazujes na mirne sirsi disk

například tabulka na e-pneu doporučuje pro 165/70 ráfky 4,5-6" šířky bez problému

spis nerozumim duvodu proc to takhle kombinovat, chapu ze ne kazdej je upravce ale 165 povazuju na fabii s vytecnym podvozkem za skoro podseknutej rozmer a v dobe kdy je cena 165 a 185 prakticky vyrovnana mi pripadne volba jasna

svemu otci duchodci jsem na polo 9N nedoporucil nic jineho a tak ma letni i zimni sadu 185 + 6J a to jezdi klobouka :-)

sakrys co bych pak mel rikat o vyzuti kdyz jsem mel 215 na 8,5" a najezdil jsem na tom asi 60000km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano 185 na 6J je ideal, skoro bych rekl idealni rozmerový minimum pro fabii, 165 je jenom marketingovej figl vyrobce

at si da kazdej co chce, ale tvrdit ze 165 na 6" disku je nebezpecny je nesmysl, stejne tak velkej nesmysl je tvrdit ze tato kombinace prinasi rizika pri najizdeni na obrubnik a uz vubec tvrdit ze to je tuning, to byl snad vtip :)

pokud tu chcem resit pouze to co je striktne dovolene, pak muzem cely tema smazat a pouze do prvniho tematu ofotit technicak :-)

tabulka je mozna jednoducha, otazka jestli vystizna, protoze je v rozporu s tabulkami jinými

odpoved pro vitezslava dle meho nazoru ma znit, ze to samozrejme neni povoleno ale pokud nechce striktne dodrzovat TP tak nicemu touto kombinaci neublizsi

napr pro dojeti pneumatik ktere jiz ma i kombinace vhodna a pote pak muze zakoupit jiz 185

me potom jeste osobnejsi doporuceni pak je 165 prodat a obout proste a jednoduse 185 + 6J

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no já jsem si myslel. že je to přesně takhle nejak :-)

ale jestli jsou gumy pekny tak se daji urcite rozumne prodat a koupit jiny 185ky :-) nebo se teda vykaslat na to co rika technicak a obout tvoje 165, za me rikam ze bych se toho nebal a technické informace od Barumu to jen potvrzují

opravdu me nenapada problem co by mohl nastat, pri silnicni kontrole ti nebudou zjistovat jestrli mas sirku rafku 5,5 nebo 6, u tehle rozmeru to neresi ani technicka vetsinou takze jedinej problem mozna pojistovna pri eventuelni skodni udalosti

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

stačí si pročíst toto vlákno a zjistil by jsi všechny schálené rozměry pro Fabii I...195/65 R15 není rozměr schválený na Fabii!!! Navíc jsou to i velké balony, tachometr by skresloval a nejspíš by byl i problém s nimi jezdit - šrtali by ;)

Editováno: , autor: kibi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim mam moznost koupit pekne ALU na svou fabii 1.4 hatchback, 195/65/15 ale nikde jsem se nedocet jestli ma nekdo s nema nejake zkusenosti, popripade jestli jsou vubec povolene.

Dekuji za vcasnou odpoved.

Ten rozměr tam nejde! Přečti si rozměry v TP ! ! ! :rtfm:

Tady asi někdo nedával pozor v autoškole. :kol-56:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Cau,

chtěl bych se zeptat, chci dát na svojí Fabku nové Alu Kola:

v TP je:

R15 a na ně 195/50 R15 82T

R16 205/45 R16 83V

R15 185/55 R15 81T

Chtěl bych se zeptat, který budou vypadat nelíp a jestli nemáte nějakou stránku i spoužitýmy Alu disky, zatim koukám jen na Aukro a Seznam, ale pokud někdo prodáváte levně, tak koupim.

Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...