Přejít na obsah

Jaká kola/pneu můžu dát na svoji Fabii


funtom

Doporučené příspěvky

Zdravím.... v tomle sem měl vždy trošku zmatek. Mam fabii RS s origo kolama  6,5Jx16" ET 37 s pneu 205/45 R16.  chtěl bych jí obout na kola z Fabia II RS, ale má kola 7,0Jx17" ET 41. Jestli nebudu mít problém se zapsáním do TP a jestli na ně pude obout 205/40 R17 a nebo musí mít 215/40 R17. A celkově, jestli se to tam vůbec pak na šířku vejde abych nedrhl o podběhy. Nijak ji sníženou nemam.

Děkuji vám za odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vejde se to, v pohodě, mám Trinity (skoro to samé co Gigaro) navíc je tady jeden co má přímo Gigara na Fabii.. Oba máme normálně 205/40 gumy na tom a nikde nic nedrhne.

 

Se zapsaním by neměl být problém, sežeň si typový list, vyplň si ho, vytiskni, zajeď na STK, tam ti dají razítko po kontrole, a pak na úřad s velkým TP, dopíšou a už jezdíš. Mě tohle stálo na STK 250,- na uřadě 50,- kolek a bylo hotovo. Za hodinu jsem to zfouknul.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 4 týdny později...

Váhám teďka nad koupí nových 16" elektronů a k tomu nějaký kola,

tedka tam mám 6J*15 ET43 185/55 R15  a dle TP mám možno nasadit 6,5J * 16 ET43 205/45 R16

 

Otázka je nasnadě, nejsou ty kola(16") už moc široký na běžný ježdění po městě,minimum dálnice, spíš okrsky a dojíždění do práce po městě...Jelikož jsem někde viděl že dávají borci i 17" tak si myslím že by u těch 16" nemělo nikde nic drhnout?

 

 

Věc druhá, je velký problém když kola který chci mají o 1mm menší ET, tzn. mají ET42, STK se na to nedívá, a pojištovnu připadně policajty při nehodě hodnota ET zajímá nebo ne?
 

Editováno: , autor: doonio
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Škrtat nebudeš nikde ničím, škodovka měla verzi Sport Fabie mk1 a ta měla z výroby 16cky kola (Poli) Sám jezdím na 17ckých 205/40 ET41 a neškrtám..
 

Úzký? Ti nestačí pneu 205? :D ono se to nezdá, ale ono je to dost široká guma :)

No je lepší jít podle toho co máš v TP, v případě nehody se to může zkoumat a pojištovna pak nemusí chtít plnit, popřípadě i když nebudeš viník můžeš dostat spoluvinu, ale někdo zase říká že ne, ono to ET jestli je 43 nebo 42 na oko nepoznáš, je to milimetr na kole, ale může se stát že se v tom bude někdo rejpat..

 

Jinak tady někdo prodává ty 16cky origo - http://forum.skodahome.cz/classifieds/item/8124-ronal-%C5%A1koda-poli-16-5x100-et42/, tyhle by jsi měl mít i v TP zapsaný, jen on má jiný pneu na tom, Fabia má myslím 205/45 asi nevím teď z hlavy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No myslel jsem "A" napsal jsem "B"..samožřejmě né úzký, myslel jsem už moc široký!
Přeci jen by to byl skok o 2 cm v šířce, jak moc by se změnilo chování auta a případná spotřeba? Narostla by hodně?
 
 
Motor je 1.2TSI 63,kW
 
EDIT:
No ty 205/45 budou dobrý možná na dálnici a delší trasy, ale po okrskách a městě, no nevím nevím... se mi zdajá hrozně velkej skok, kdyžtak bych pokukoval po 195/55 R16, ale ty bych zase musel přidat do TP, což není asi úkon náročný ...jen sehnat všechny papíry z STK, typový list,atd...
Editováno: , autor: doonio
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co máš za motor?

Jinak já na TDI nepoznám na čem jedu, kromě teda výšky profilu, tam je znát větší pohodlí na 15ckách, ale spotřeba je víceméně stejná.

Já si to myslel že jsi to napsal obráceně :D No široký jsou, ale ne zase až tak, dá se na tom dobře jezdit, když je teplo a máš kvalitní gumu, v zatáčkách je to sranda, lepší to drží..

Osobně v zimě mám 195/50 léto 205/40

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jak to ?  :kol-26: Chci je koupit od kamose on má Skoda Octavia 1.6 GLX 1998 tak jsem si myslel ze by mely jit i me na fabii ;) jako mozna jsem nasel spatny na ty strance ale tak jestli kdyz je ma na oktavce tak jestli pujdou me :-) Diky za odpoved ;-)  :kol-47:

Editováno: , autor: Pawouk
Necituj přímo předcházející příspěvek!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je tady někdo kdo má na má Fabii II a jezdí na 16" kolech. Zajímalo by mě co máte za pneu? V TP mám 205/45.. ale to mě přijde hrozně široký a málo komfortní jízda, rád bych tak 195/55,ale nemůžu najít takový originální ALU od škodovky který by to vzali.... a přijde mě hrozně zdlouhavý vyřizovat všechny peripetie ohledně zapsání do TP,apod... to radši oželím 1" na úkor vizuálního dojmu a budu jezdit jako většina na továrních 15" 185/55 :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den,

nedávno jsem si koupil fabii 1.4 tdi a chystám se na léto koupit nějaká kola.. 

Předchozí majitel nechal do TP napsat toto:

5Jx14 H2 ET 35,      165/70 R14 81T

6Jx14 H2 ET 38,      185/60 R14 82T

6Jx14 H2 ET 43,      185/60 R14 82T

6Jx15 H2 ET 43,      195/50 R15 82T

6.5Jx16 H2 ET 42,   205/45 R16 83T

6Jx15 H2 ET 43,      185/55 R15 81T

 

Co byste prosím doporučili jako nejlepší kompromis mezi spotřebou/komfortem jizdy?

Nejhezčí asi budou ty 16, ale o krásu mi až tak nejde... raději tu spotřebu a pohodlnost na cestách.

Co byste si vybrali? 

Děkuji moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravím.

poprosil by som o radu, či 15" ALU KOLÁ originál ŠKODA 5x100 ANTARES, 15", 5x100, šŕka 6, ET 43

pasujú aj na verziu Fábie I., rok výroby 2001, combi ...

nikto ich nechce kúpiť, reku obujem ich na manželkine auto ... :kol-33:

sú na nich letné Continental ContiPremiumContact 2 , 195/55 R15 85H

 

dík za info, radu, čas, ....

post-66607-0-53278200-1396282129_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dík za info, práve som to zistil z techničáku ...

a čo sa týka rezervy, môže byť 14" alebo 15"?

lebo 15" neviem či sa vmestí do originál priestoru pre rezervu ...

 

možno blbá otázka, ale je ... :kol-31:

au, a nebite ma ...

Editováno: , autor: thomas69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...