Přejít na obsah

Corner funkce - přisvěcování mlhovkami


Pawouk

Doporučené příspěvky

Dnes mě kolega v práci upozornil, že při nastartovaném motoru, zapnutých tlumených světlech a zařezení zpátečky, se rozsvítí obě přední mlhovky. První, co mě napadlo, že byl volant natočen a svítí Corner. Ale vtip je v tom, že se rozsvítí ty mlhovky obě. Po vyřazení na neutrál, nebo zařazení jiné rychlosti, mlhovky zhasnou. Díval jsem se ještě na tu samou Fabii, co mají kolegové a tam to dělá taky. Má někdo tušení, k čemu je to dobré? A dělá to ještě někomu? Týká se to FII FL TSI 63 kW s mlhovkami s Corner funkcí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes jsem konečně dodělal corner mlhovky a je to opravdu tak..... když dám zpátečku....svítí, opravdu to má asi logiku v tom, že to maximálně přisvěcuje prostor vpředu těsně okolo vozu, což při couvání po tmě třeba mezi auta není k zahození :palec2:

Jirka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To: ipo pokud mas faceliftovou Fabii tj vyrobenou po 13kt 2010 zadna ridici jednotka se nepridava, jen se rozplete svazek a prodlouzi se ty dva bilozlute vodice od mlhovek k BCM a to na vyvody 9 a 10 tusim konektoru B je to ten bilej..... kodovani jsem provedl VASem..... takze nevim co se kde prepsalo ale pokud by Ti to pomohlo tak v pondeli zjistim neni problem....

Jirka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jikra - fakt sa tam nepridavala ziadna RJ na svetla? Auto je facelift Ambiente 1,6 TDI, a bez jednotky to nefunguje, aj ked je kodovanie spravne. Skusil som pouzit jednotku pre natacacie svetla, ta samozrejme hlasi chyby, kedze svetla su len H4 a auto nema ESP. Corner hmlovky ale tiez nesli. Cislo tejto jednotky je rovnake, ako jednotky urcenej pre predfaceliftove Fabie, a v ETKE sa ku cornerom spomina tiez ta ista jednotka, co mali predfaceliftove Fabie. Z tohto dedukujem, ze ta jednotka na corner tam bude treba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes jsem konečně dodělal corner mlhovky a je to opravdu tak..... když dám zpátečku....svítí, opravdu to má asi logiku v tom, že to maximálně přisvěcuje prostor vpředu těsně okolo vozu, což při couvání po tmě třeba mezi auta není k zahození :palec2:

Jirka

Ahoj Jirko, chtel bych zamenit sve stavajici mlhovky u sve Fabky za Corner, das mi pls tip, kde zjistim jak na to, nejlepe presny navod a pripadne kde bych je vyhodne poridil? Diky

Slusely by ji, ne? ;)

med_gallery_57818_512_205833.jpg

Editováno: , autor: Fabia2Fan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To ipo: Myslím že pokud nemáš ESP tak to asi fungovat nebude, ono totiž BCM dodává informace o rychlosti, natočení volantu a zpátečce a na základě toho rozsvítí co má..... Ikdyž osobně si myslím že všechny tyto údaje jsou k dispozici i v autech bez ESP, pokud má el. servo tak drehsenzor taky udává směr a rychlost otáčení volantem. Mam též Ambiente kod motoru CAYC :palec2: vyrobenou 37 KT....

Jakou máš BCM ???

Jirka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Fabia2Fan: Pro předfaceliftovou fabii potřebuješ extra řídici jednotku pro corner mlhovky. Někde se to tu na foru řešilo. Instalace je PODSTATNĚ složitější než do facelifta. Myslím že to bylo do Roomstra.

Určitě by se mi líbily víc než ty kulaté.

Jirka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jikra - ano, auto nema ESP. Snimac natocenia volantu by ale v tomto pripade mal byt priamo na prevodke riadenia v tyci riadenia. Ostatne zabezpeci BCM. V aute bola povodne 6R7 937 086F, pri dorabani tempomatu sa vymenila za 6R7 937 087 F t.j. za najvyssiu. Este raz skontrolujem zapojenie...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

No Fabia stále něčím překvapuje. :w00t1: To je jako s tím Climaticem, když se dá ofuk na přední sklo, tak se sama zapne klimatizace. Ovšem o těchto inovacích se jaksi nikdo nezmíní v manuálu... :kol-131:

Myslim ze to tam pisou... ze se zapne klima, protoze pak je vzduch suchy. Bez klima ma vetsi vlhkost a hure odmlzuje okno, nekde jsem to tam cetl....
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

twe tady už je to jako ve škole...

Dobře, omlouvám se,...

dle manuálu k vozudli škoda fabia verze A05 str. 86:

Rozmrazování čelního skla

Zapnutí rozmrazování čelního skla

– Stiskněte tlačítko  strana 85, obr. 92.

Vypnutí rozmrazování čelního skla

– Stiskněte opětovně tlačítko nebo stiskněte tlačítko .

Regulace teploty probíhá automaticky. Z ofukovacích otvorů 1 a 2 proudí zvýšené

množství vzduchu

ano, tady se nic nepíše...

str. 84

Je-li chlazení zapnuté, klesá ve vozidle teplota a vlhkost vzduchu. Proto se ve vozidle

zvyšuje při vysoké vnější vlhkosti a vysokých vnějších teplotách pocit pohodlí -

v chladném ročním období se zamezuje zamlžení skel.

Climatronic je kombinace automaticky pracujícího topného, větracího

a chladicího zařízení, které zajišťuje optimální komfort cestujících.

Climatronic zcela automaticky udržuje nastavenou teplotu. Za tím účelem se

samočinně mění teplota přiváděného vzduchu, stupeň větrání a rozvod vzduchu. Zařízení

reaguje na sluneční záření, takže dodatečná ruční regulace je zbytečná. Automatický

provoz  strana 86 zajišťuje v každé roční době maximální pohodlí.

a z toho všeho jsem si dohromady spojil že tam něco takového psali...

tak sorry no... ale aspoň už to všichni víme:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Neříkám se se nemůžu plést, vycházím jen ze zkušeností, že u Fabie II po faceliftu jen kódování tato funkce nejde aktivovat. Ta kolegyně měla co za Fabii? A jakou výbavu? Možná by možnost jednoduché aktivace mohla být podmíněna přítomností ESP, ačkoli při konfiguraci nového auta myslím pro funkci Corner nebylo ESP potřeba, tedy by to mělo fungovat i bez něj...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si myslím, že s úpravou kabeláže, ale jestli jsi z Prahy, tak to můžeme zjistit třeba hned. :D Jestli by Corner v případě přítomnosti ESP šlo aktivovat jen diagnostikou, tak by to pro mě byl nový poznatek a těch není nikdy dost. :)

EDIT: Ozi: U OII je to radost. :) Jestli má projektory s natáčením, tak myslím, že to šlo lehce díky tomu... Ale pořád je možnost ještě toho ESP, to tam má určitě taky...

Editováno: , autor: samurai
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...