Přejít na obsah

Kontrolka stavu oleje


mirca

Doporučené příspěvky

Hodně záleží jaká barva té kontrolky je.

Červená = nízký tlak oleje. Může být i přes to, že je ho dost. Může být vadné olejové čerpadol

Žlutá svítí = nízká hladina oleje.

Žlutá bliká = vadné čidlo oleje (ne tlaku oleje)

Schéma toho čidla máš tady:

post-57881-0-44522600-1322939352_thumb.j

Najdeš jej ve spod olejové vany.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Pánové taky požádám o radu.Svítí mi oranžově kontrolka oleje.Zkoušel jsem spínač kapoty a ten je v pořádku,oleje dostatek.Pravda je že po otevřtení kapoty kontrolka na cca 100 km zhasne a potom se znovu rosvítí.Spínač kapoty jsem zkoušel i odpojit a propojit drátkem abych věděl zda je v pořádku.Nevíte co to může být? Všem předem moc díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To s tím otevřením kapoty zhasnutím kontrolky na dalších 100 km je OK. ŘJ jsi tím řekl, že jsi olej kontroloval a příp. doplnil nebo vyměnil.

Nevím co všechno umí to čidlo na dně olej. vany vyhodnotit, jestli jenom hladinu nebo i nějaké vlastnosti oleje.

Olej máš měněný kdy?

Případně jej vyměň. Dost možná, že blbne i samotné čidlo.

Co VAG, ŘJ zapsala možná nějakou chybu. Je třeba se podívat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 4 týdny později...
  • o 2 roky později...

Dovolím si recyklovat toto téma.

U OI / 1.9 / 81 kW ASV mi začala po nastartování cca 4-5 sekund blikat žlutě kontrolka oleje, potom přestane. Tedy chyba čidla.

 

Při nejbližší výměně oleje tam půjde nové. Otázka - je potřeba u tohoto dílu řešit výrobce/značkovost, nebo nejsou problémy s druhovýrobou (kdyžtak jakou?).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...