Přejít na obsah

Problém s brzdami


Longer377

Doporučené příspěvky

Ano ABS tam mám i ASR, ale tím to nebude. Dělá to na všech povrchách.. Jedu brzdím, pak rozjezd po chvilce brzda, následujou vibrace, propadne se brdoví pedál, pokud ho v tuto Chvíly sešlápnu začne se ozývat zvuk štěrku. Asi jako kdyby se mi něco dostalo mezi desku a kotouč. Po chvilce to zase funguje.

Napadlo mi jestli to nemůže být brzdovou kapalinou. Jestli třeba už nepojala tolik vody že se v určitých chvílích začíná vařit.

Protože většinou se to stává po delší jízdě, nebo prudší brzdě.

Ale nemám stím zkušenosti tak jenom hádám.

Jinak ABS sem zažil několikrát to mi jenom vynechávalo a zase zabíralo. Ale tadyto vynechá úplně a ty zvuky jsou hrozné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Jedina moznost je, ze si tu brzdovku vymenis. Pri vymene docilis i toho, ze brzdy budes mit odvzdusnene, takze timto bych zacal. A pak uvidis zda to pomohlo nebo ne. Ja daval brzdovku od Feroda DOT-4 a auto brzdi suprove.

Co brzdovka, nestraci se ti nekde? Cas od casu povoli zadni prasatka a pak to jen ucurava a z venku auta to nepoznas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
  • o 2 měsíce později...

Caute...

Mam taky mensi problem....

Menil som vzadu komplet nove kotuce+platnicky (FERODO), vsetko som nahodil ako som mal, zalozil, siel sa previest a sup platnicky dreli trocha o kotuc.....neviete poradit kde by bola chyba?? zeby by platnicky silno drzali v drziaku strmena...alebo co?? piestik siel zakrutit celkom lahko, aj vodiace capy sa vracali ako mali, nezadrhavali sa....

neviete poradit?? lebo fakt neviem kvoli comu to drhne...ale drhne to iba trochu....fabia 1.4 16V 74kw

dik

Editováno: , autor: Pajtaš
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsi příliš netrpělivý.

Je třeba jezdit aby se tvarově přizpůsobily destičky kotoučům.

Poznáš to tak, že mezikruží na kotoučích, oleštěné destičkami bude odpovídat výšce destiček.

Takže jezdi, ať se kotouče s destičkami zaběhnou a do té doby nic neřeš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No takze, platnicky o kotuc uz nedrhnu ako drhli...smile.gif uz to je lepsie...

Len toto sa chcem opytat...na lavej zadnej strane, vonkajsia platnicka mi nebzdi celou plochou o kotuc...iba na kraji...cca 2cm....

Ci mam pockat pokym si to vsetko sadne, cize sa bude musiet platnicka prisposobit a sadnut o kotuc tak, aby to brzdilo po celej ploche ako ma, alebo mam chytit a poriadne vycistit tie dotykove casti strmena ktore opieraju o platnicku?? Vsak cistit som to vycistil, ale ci som zabudol na nejaky detailik nwm...

Dik biggrin.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pani, mam opet problemik...

Prisiel som na to ze my poriadne nechce vracat rucna brzda na lavom zadom kolese...ostava mi vysiet vonkajsia platnicka...a ktomu zas prava strana nebrzdi ako by mala...ale zas je pekne uvolnena...

Rozmyslam precistit mechanizmus rucnej brzdy...pod tou packou.....

Mate nejaky rozumny postup ako to premazat a rozhybat??

dik :)

Editováno: , autor: Pajtaš
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Ahoj lidičky, doufám že nemusím zakládat nové téma a ozve se někdo i tady.

Mám problém s brzdami. Nevím jestli se to bude dál opakovat ale auto po najetí 200 000km jako by se rozhodlo že se bude srát. Ráno jsem vyjel a jakmile jsem chtěl zabrzdit tak brzdový pedál byl tvrdý, účinek brzd hrozně malý, prostě jako by tam posilovač nefungoval. Po rozjetí a při opětovném brždění to bylo už v klidu. Ale odpoledne jedu z práce a opět to samé, úplně stejné akorád mě ještě k tomu zapískala výstraha nějaká v autě, nevšiml jsem si že by něco svítilo na palubce a pak najednou v klidu a už to brzdí zase normálně.

Ještě dodám že jsem projel dnes větší vodou a zapištělo něco v pravém kole ale to byl asi kámen. Doma jsem to zkoušel pořádně prošlápnout a projížděl jsem se po městě ale pořád se mě zdálo že to brzdí nějak málo. Až po delší době se mě zdá že to konečně brzdí normálně.

Nevíte co by to mohlo být? Nikde nic nevidím špatného. Edit: kapalinu jsem kontroloval, je jí tam dost, neubyla, vyměněna nebyla, jen dolívána část při výměně brzdového válečku v zadu na podzim. Asi půl litru, litr jsme tam dolili. Do rána to auto brzdilo bez problému na pár metrech. Teď nevím, nemám z toho moc dobrý pocit.

Editováno: , autor: Petrkiller
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Má se měnit každé dva roky,ale pochybuji že to někdo dodržuje mimo aut v záruce.

Tvojí závadu bych viděl v posilovači jelikož máš chvíli tvrdej pedál a potom zase to jde normálně.

Neteče ti to někde ?

Neztráci se kapalina v nádržce ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě se mi nestalo, aby mi v autorizáku v záruce vyměnili brzdovku. A neudělali to ani na požádání, jen si to napočítali k faktuře. Tak jsem s nima rychle vyběhl.

A nevím o tom, že by to dělali v jiných automobilkách (autorizovaných servisech) jinak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

HTP jezdí jen do autorizáku a vždy jak je napsáno že vyměnili brzdovku tak si málem rozbiju hubu o čelní sklo jak zabrzdím. Jasně, mohou to jen odvzdušnit ale já myslím že to mění ..

PS: mě naštěstí ty brzdy už brzdí vpohodě .. takže jsem to přestal řešit. Párkrát jsem to zašlápl až do podlahy a je to vklidu už..

Editováno: , autor: Petrkiller
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...