Přejít na obsah

Výměna žhavících svíček


jannnn

Doporučené příspěvky

Protože při 150kkm odešly 2 žhavící svíčky, rozhodl jsem se je komplet vyměnit. Objednal jsem si tyto: http://www.skoda-dil...2-superb-2.html (od BERU, nevim proč už je tam teď v nabídce nemají)... nicméně když přišly, byly trochu jiné než ty původní. Cca o 3mm kratší a ta poslední část není tolik zúžená. Namontoval jsem je a auto normálně startuje.

Ale nedalo mi to a začal jsem googlit. Na krabičce je označení GN 855, což jsem našel že jsou svíčky pro motory TDI 66/81/74kw. Kód škoda/vw na těch nových není, ale je to tato na 95%: http://www.skoda-dil...ia-octavia.html

Změnilo se něco a tyto svíčky se dají bez problému použít i pro 1.9TDI 77kw nebo to na skoda-dily.cz zmotali a poslali mi jiný typ než jsem si objednal..?

Díky :)

Editováno: , autor: jannnn
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

Já jsem měnil akorát jednu na 100tis.km a ted mám 120tis.km a všechny žhavěj bez jakechkoliv problémů.Dokud fungujou je zbytečný je měnit.Zas takovej problém to měnit není jen je na to potřeba spešl dlouhej nástrčkovej klíč 8mm jinak je to pohodová prácena půl hodky.

Záleží jak to komu vyhovuje někdo mění při jednom všechny a někdo jen ty špatný.To je na rozhodnutí každýho majitele co je pro něj nejvýhodnější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci zakladat nove tema, tak se zeptam tady, jak poznam, ze je jedna zhavicka KO? Na diagnostice neni zadna chyba, ale zda se mi, ze po nastartovani motoru, kdyz auto bylo pres noc v mrazu venku, bezi par vterin dost nepravidelne, ale pak se srovna. Da se poznat treba podle hodnoty odporu? Uplne v haji asi nebude, to by to hlasilo chybu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci zakladat nove tema, tak se zeptam tady, jak poznam, ze je jedna zhavicka KO? Na diagnostice neni zadna chyba, ale zda se mi, ze po nastartovani motoru, kdyz auto bylo pres noc v mrazu venku, bezi par vterin dost nepravidelne, ale pak se srovna. Da se poznat treba podle hodnoty odporu? Uplne v haji asi nebude, to by to hlasilo chybu...

Stačí odpojit od příslušné svíčky konektor a propojit plus pól baterie diodovou zkoušečku na svíčku,když svítí je svíčka v pořádku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každému podle gusta. Zpravidla se dává celá serie žhaviček. Jak již bylo psáno, výměna má kobercový efekt, vyměníš jednu a v brzké době odejde další(vlastní zkušenost). Staré žhavičky mají od nových opravdu jinou dobu žhavení. Jak uváděl Prochy603, u benzinu taky neměníš jen tu špatnou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Žhavička buď žhaví nebo je KO a to se pozná hlavně dobře u studenejch zimních startů a pokud se to zapíše do závad jako nefunkční na daným válci a s benzínem to nesrovnávejte proboha tam je to oněčem jiným tady to pouze předehřívá vzduch a nějakej ten °C sem nebo tam na chodu diselu nemá vliv.A zas takovej rozdíl v době zahřátí není ten můžete poznat pouze na odcházejícím žhaviči co to má za minutu dvanáct.Jinak tyhle žhaviče jsou rychložhavící a za vtěřinku jsou rudý jak nový tak starý.

Jen je tu hold riziko že při výměně jedný špatný odejde další.Ale to taky nemusí bejt pravda a vydrží to dlouhou dobu.Proto jak už je zde psáno je to na každým jak se k tomu postaví a vymění jen to co nefunguje a nebo vymění všechny a můj názor je že měním jen to co nefunguje jsou to zbytečně vyhozený peníze.

A co mě docela deptá jak je tu spousta lidí vyplašenech z manuálů a příruček který jsou stejně jenom na bu bu na lidi aby je nahnali s každým prdem do servisu.Ty auta snesou mnohem víc už konečně otevřete oči lol a vraťte se do reality.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aceku, nikdo se s tebou nebude přít jestli je to tak, či onak. U jinýho typu auta (nafta s předehřevem) jsem si tohoto problému užil až, až. Odešla jedna žhavička, do měsíce další. Následně všechny ven a zkouška. Věř mi, že starým svíčkám žhavení trvalo déle a bez potřebného efektu. Ale to jen pro srovnání, bo mluvíme o jitém motoru. Pokud to zhrnu, tak si dej otázku proč odešla jedna? Odpovím si sám! Asi proto, že má své odslouženo a že konec čeká v brzké době i ostatní svíčky.

A pokud se jedná o srovnání s benzinem :) ,ten sloužil jako příklad, že se doporučuje měnit celá sada.

Poptej se v servisu, zda mění jen vadnou žhavičku?!

Ale tak jak jsem psal, každému podle gusta a stavu peněženky :) .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud máš na mysli předehřev vody žhavičkama tak tam ta doba může bejt odlišná ale co se týká žhavení ve válcích je to něco jinýho tam jsou rychložhavící a jak říkám buď funguje nebo ne.A vyhazovat to co funguje je pro mě mrhání penězma to raděj investuju do užitečnějších věcí na provoz.A je to jen zas o kusu kterej vydrží nebo ne.Já měnil jen jednu na 100tis.km a dva roky fungujou dál bez problémů s tou jednou novou a najeto na tuhle sestavu 20tis.km. A je vše v pořádku.Tak na co vyhazovat zbytečně peníze.To máš to samí praskne ti žárovka ve světle co uděláš vyměníš jen tu prasklou ne?(u výbojek je to samozřejmost obě kvůli svítivosti) Nebo raděj jdeš a koupíš všechny žárovky co máš na autě a vyměníš je jen proto že by mohla prasknout další?Je to elektrickej spotřebič a dokud funguje tak ho nechám a až doslouží teprv potom si zaslouží výměnu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdysi jsem se ptal na výměnu člověka s mnohaletýma zkušenostma a ten řekl, že stačí měnit pouze ta špatná, dělám to tak a zatím sem nikdy neměl problém, že by se mi auto vrátilo za měsíc s tím, že jsou další žhavičky v háji, jinak si každej může dělat, co chce, pokud chcete měnit všechny, tak směle do toho, ničemu to neuškodí... :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Nikde jsem nenašel nějaký uspokojivý postup, proto zakládám tohle téma. Vzhledem k zimě, která teď nastala začly špatné studené starty. Nažhavím a startér pak docela dlouho točí, než motor chytne, proto padlo podezření na žhavičky. Chystám se na diagnostiku, která snad něco zjistít, ale chci se hlavně zeptat, zda to někdo z vás už měnil, co si na to připravit a kde přesně žhavičky najdu. Přijde mi zbytečné dávat tuhle výměnu do servisu,

Abych nezapoměl, jedná se o 1.9Tdi. MR2007

Předem dík za rady

Editováno: , autor: ratras1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...