Přejít na obsah

Jak jste spokojeni se Roomsterem


zabiak

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...
  • o 3 týdny později...

Skušenosti s Roomsterem jsou následující: mám 1,2HTP výbavu Style.

Z kraje je ten motor hodně syrovej, vyžší spotřeba. V současné době mám něco ke 4 000 km, a je to znát, že si ten motor sedá. Byl jsem na to upozorňovanej prodejcem. Negativum je zapnutá klimoška, to je hodně znát na akceleraci. iak jsem spokojenej. Fakt je že jsem přešel z Fiata Stilo 1,4 16V 6 speed na 1,2 HTP, a musel jsem si zvykat na jiný způsob řazení a vytáčení motoru, ale v pohodě.

Menší problémy byly s otevíráním okna spolujezdce - špatný spinač ovládání el.okna ve dveřích spolujezdce, po výměně v servisu pohoda. Při tomhle mi na pokyn z MB měnili preventivně otevírání pátých dveří ( kliku) a otevírání schránky v palubce. ( prý měli nějaké problémy, zlobilo to tak to měnili preventivně ). Ale jinak nelituju, že jsem se nechal manželkou ukecat a koupil Roomstera ( původně to měla být Fabie).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 5 týdny později...

Takže nazdar.

Prispejem aj ja trošku do mlyna.Vlastním 1.6 verziu Style.Odjazdil som nejakých 1100 km.Najprv napíšem negatíva,ktoré som si všimol a na ktoré môžete reagovať.Vadí mi tesniaca guma na pravom hornom rohu dverí vodiča.Keď otvorím dvere,tak sa mi párkrát stalo,že som o ňu zavadil a ostala povysunutá.

Keď mám nastavené najvyššie sedenie,tak mi vadí vo výhľade zrkadlo a privítal by som aby predné okno bolo potiahnuté viac do strechy.Zlý pohľad na napr.semafor.Nie vždy sa mi podarí zatvoriť piate dvere na prvý pokus.Pri radení mám dojem ,že mi ostáva vysieť plynový pedal.Dosť to cítim pri športovej jazde a teda pri rýchlom preradení.Noha z plynu musí ísť uplne dole a potom preradím,čo može byť chyba pri potrebe rýchleho preradenia rýchlosti.

Skrinky pod sedadlom vodiča sa mi zdajú dosť malé.Stredná sedačka vzadu je oproti krajným vysunutá vpredu,čo nepôsobi dobre esteticky ani funkčne.

Čo sa týka spotreby:trasa Nitra - Poprad mi vyšla 7,2 l/100 km.Po meste je to už viac.Okolo 8.5-9 litrov.Neverím,že by sa to nejako upravilo,tie motory už bývajú zabehnuté.Aspoň tak som počul.A nezdá sa mi to pri 3 a 4 nejaké živé.

Čo sa týka komfortu vozenia samotného,hluku motora som spokojný,ako i s priestorom pre vodiča (pri nastavení najvýššieho sedenia).Dokonca sa mi sedelo pohodlnejšie ako v Oktávii. Celkový dojem z vozu napriek tým negatívam mám vcelku pozitívny.

Tak toď vše.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Roki11: Snad jen poznamka k zabehnuti motoru. Kazdej motor si postupne seda, pri 1100 km je jeste dost syrovej. Spotreba se bude jeste korigovat, zalezi vsak na tve noze, jestli napr. nezrychlis styl jizdy.

Jinak ja jsem mel 1.6 k dispozici s najetyma 2600km, behem 14 dni jsem s ni najel dalsich 3000km a dynamika mi prisla velmi slusna (v ramci meritek u motoru 1.6).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

Nazdar panove, je to sice OT, ale neda mi to abych se nepochlubil:

Prave jsem se vratil z porodnice, kde se mi narodila dcera Kristynka :D

parametry: vyska-51cm, vaha-3150g, z prislusenstvi se projevoval hlavne vyrazny klakson, jinak dilenske zpracovani je na vysoke urovni, vsechny dily pekne licujou a drobne nedostatky se prej srovnaj behem par dni. spotreba je zatim mala, ale nema moc najeto, takze to se ukaze az casem.

Byl jsem osobne pritomen jak pocatku vyroby, tak i behem celeho procesu az do finalniho sjeti z vyrobni linky.

Huraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, kurna akorat tu mam jen 5l slivovice, to sem nejak podcenil. -_-

No a abych uplne nevypadnul z tematu, tak do porodnice i z porodnice jsem jel vozem značky ROOMSTER a bylo to pekny povozenicko takze jsem SPOKOJEN :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gratuluji, Je to krásný model, co? V našem případě se začal Roomster oficiálně prodávat jen pět dní před narozením Klárky, takže my si museli těch 5 měsíců počkat. No abych pravdu řekl, tak ještě v červenci jsme nevěděli, že si budeme nové auto kupovat, jenže co se začal vozit kočár, tak jsme si museli půjčovat Fabii od dědy. Kočár se do Felicie prostě nevlezl.

Tak ať je zdravá a hodná. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už je to tady, ve čtvrtek jsem si byl pro Roomstra, čekal jsem sice trochu dýl, ale teď po čtyřech dnech toho nelituju.... koupil jsem si 1.6 Sport a dovybavil ho ESP - který jsem si šel hned vyzkoušet - a super!

Fakt mě překvapilo, jak Roomster sedí, myslel jsem si, že se to bude naklánět a ono nic... fakt chválím škodovku!

Zatím mě jenom děsí průměrná spotřeba, která je na 8.9, ale zatím jsem s ním najel jen cca 500 kilometrů... jezím dálnice město půl na půl.

Hodnotím ho sice zatím jen po čtyřech dnech, ale to auto mě fakt ohromilo.

Všem váhavcům doporučuji!!!!

Honza

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už je to tady, ve čtvrtek jsem si byl pro Roomstra, čekal jsem sice trochu dýl, ale teď po čtyřech dnech toho nelituju.... koupil jsem si 1.6 Sport a dovybavil ho ESP - který jsem si šel hned vyzkoušet - a super!

Fakt mě překvapilo, jak Roomster sedí, myslel jsem si, že se to bude naklánět a ono nic... fakt chválím škodovku!

Zatím mě jenom děsí průměrná spotřeba, která je na 8.9, ale zatím jsem s ním najel jen cca 500 kilometrů... jezím dálnice město půl na půl.

Hodnotím ho sice zatím jen po čtyřech dnech, ale to auto mě fakt ohromilo.

Všem váhavcům doporučuji!!!!

Honza

Tak velká gratulka a nezapomeň se přihlásit taky do klubu. -_--_--_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mě včera docela vyděsilo když mi v 70km/h tačal vibrovat volant. Přejel jsem do vedlejšího pruhu jestli to neni asfaltem ( v Praze má člověk furt pocit, že auto tahne ke straně a tak), ale dál to pokračovalo. Tak jsem když byla možnost sjel ze silnice a šel to obhlídnout ( byl jsem si jist, že jsem netrefil obruník nebo tak, protože s autem jezdím jenom já) a naštěstí se ukázalo, že je to sníh kterej přimrzl na jednu půlku disku ( značně nevyvážené kolo). Tak jsem to oklepal škrabkou na sníh a hned autíčko jelo tak jak má. To byla ale úleva :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

no predni sloupek neni o nic vetsi nez u OII. Je to o zvyk. V leve zatacce je potreba na to myslet, a radsi se predklonit. V OII sedim zapasovanej dost nizko, tak ma vyhled mozna i o trochu horsi nez u rumika, kde sedim výš. Je ale pravda, ze smerem nahoru je z rumika videt blbe. u semaforu se musim predklanet (pokud jsou jen nahore a ne na boku)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...