Přejít na obsah

Climatronic z OII FL do OII predfacelift


marek.st

Doporučené příspěvky

Mám OII 2005, 2,0 FSi, a chtěl bych taky nový vzhled - pasuje ke Columbusu  :kol-47:

Je schopen mi to někdo zbastlit v Brně případně  Ostrava a okolí?

 

Díky za odpověď...

 

 

P.S.

Našel jsem nějaký návod v angličtině, chybí tám dost fotek, uměl by  z toho někdo dostatfunkční návod?

 

http://www.briskoda.net/forums/topic/277700-step-by-step-retrofit-fl-climatronic-module-to-prefl/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 4 týdny později...

Ahojte, laboruji nad překopáním na FL climatronic. Mám Scouta 10/2008. Koukám po panelech, ale je tam několik typů.
 

3T0907044BL 3T0907044BE  3T0907044BS 3T0907044AS 3T0907044N atd.

 

 

Mám teď možnost sehnat za dobrou cenu ze Supa II právě s tím koncovým označením BL. Je to jedno nebo je potřeba konkrétní panel s koncovým označením?

 

Díky

Editováno: , autor: dj_diablo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koncovy index rozlisuje typ panelu podle vybavy. superb mel vyssi moznosti (vyhrivani predniho skla, ventilace sedadel), kterou octavia nikdy nemele.

Nicmene, typ BL je obyc s vyhrevem, bez webasta. Takze namontovat pujde urcite a bude vyhazovat asi 2 chyby, jedna bude komunikace s BCM, protoze mas v aute centralni jednotku BSG a pak ti bude chybet cidlo kvality vzduchu. Vliv na funkci to nema.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je výborná zpráva. Ještě mám dotaz ohledně zobrazování na rádiu. Mám tam dané VW RCD-510. Stará klima nezobrazovala, psal jsem i téma, takže teď by to teda mělo být OK? Jednotku BSG mám 3C0 937 049 AJ. Ale předpokládám, že nový panel klimy se pokouší najít BCM, tak proto ta chyba, že? Dokódovat to nijak nepůjde?

 

Ještě přidám jeden dotaz.

V nabídce jednoho prodejce jsou i indexy AS AL. V popisku je následující:

 

Náhrada:

  • 3T0907044AL

Popis: 

  • zobrazovací a obslužná jednotka s řídící jednotkou pro elektronickou klimatizaci

  • pro vozidla s vyhříváním sedadel

  • bez nezávislé topení

  • s předehřevem motoru  

  • barva WHS saténově černá/bílá        

Co je předehřev motoru a jak zjistím, jestli tam je nebo není? Pak teda s indexem N, ten je bez toho předehřevu:

 

Náhrada: ---

Popis: 

  • zobrazovací a obslužná jednotka s řídící jednotkou pro elektronickou klimatizaci

  • pro vozidla s vyhříváním sedadel

  • bez nezávislé topení

  • barva WHS saténově černá/bílá

Editováno: , autor: dj_diablo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem hledal, co kde to mám přepinovat... Máš na mysli celý konektor nebo přepólovat některý z pinů? Kdybys měl prosím schema, bylo by to super. Zatím jsem to nerozebíral a na nový panel čekám. Takže je to zatím teoretická příprava. :)

 

Edit 12.5.2015:

Panel 3T0 907 044 AS dorazil. Přehodil jsem panel, vypadalo to tak, že nebude potřeba nic předělávat. Mám ale jeden problém. Po vypnutí a vytažení klíčku, to skočí na nějaké nesmyslné nastavení - horní ofuky a vyplá klima a teplota 20°C. Zapnu automatiku, chladí to, vše se normálně zobrazuje. Na anglickém foru jsem se dočetl, že je potřeba vyřešit pin 16 a 20. Nevíte, co je tím přesně myšleno? Případně, jestli nemáte schemátko, pak bych to vyluštil sám.

 

Edit 29.5.2015

Našel jsem konečně čas si auto napojit na VAG a odstranila se chyba "samonastavování". Po nakódování už zůstává původní nastavení, ale ne úplně vše.

 

Tedy:

 

Teplota - OK, zůstane poslední nastavená

Výhřev sedadel - občas se stane, že zůstane zapnutý, i když nebyl předtím za jízdy vůbec spuštěn

AC - OK, rozsvítí se, když před vypnutím svítilo

DUAL - Vypne se, i když před vypnutím svítilo

AUTO - toto je hlavní problém. Vždy, když za běhu zapnu tlačítko "auto", vypnu motor, vytáhnu klíček, pak znova otočím klíčkem, tak se nerozsvítí. 

Poraďte mi prosím, jak to mám nakódovat nebo co udělat jinak (třeba v zapojení), aby to fungovalo?

 

Dále se neukládá nastavení, když vlezu přes "setup" v RCD-510, nastavím délku zobrazování na 3 sekundy, tak po znovu otočení klíče zůstane původní hodnota 5 sekund.

 

Díky.

Editováno: , autor: dj_diablo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...

Ano prepinoval jsem pin 16 na pin 20 podle odkazu co tu byl..ale zadna zmena jelo to stejne i pred pinovanim tak nevim.. no ta jednotka me děsi :( do toho se mi moc nechce pokud bych ji musel menit... jednotka pak nekomu nechat prizpusobit  no to by asi nebyla nejlevnejsi zalezitost a to vse jen kvuli jinemu panelu klimy ktery funguje jen nesepne klimu..  škoda. psal jsem klukum tady na forum ale obavam se ze potvrdi že je třeba vymenit jednotku BKC stim prej maji problemy :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Tak bkc stim ma problem :( a menit kvuli tomu jednotku motoru to uz je trosku ulet... tak asi pro me toto omlazeni nehrozi... nelze nebo nezkousel nekdo prehrat soft stareho climatroniku do toho noveho ?? typuju že jde jen o softwerovy problem ne ? že ho jednotka nebere . neukamenujte me za mou hloupou otazku  :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...