Přejít na obsah

Svítí kontrolka Airbagu


zx6r

Doporučené příspěvky

  • o 6 měsíců později...

Zdravim,

nasiel som tento prispevok, lebo je to teraz aktualne aj pre mna. Konektor pod sedackou mam uz prepojeny na kratko. mam rocnik 2005 takze ma caka aj vymena svorkovnice. Mam ju novu, je k nej cca 60 cm kabla bez konvcovky (na dutinky, alebo spajkovanie). Nevies mi prisim Ta povedat, kam treba tu svorkovnicu napojit aby som nemusel rozobral pol auta?

Vdaka.

Marian.

Pokud můžu poradit ,tak pod sedačkou je žlutá svorkovnice(je přidělaná zespod na sedadle) a tu musíš oddělat a spojit to .(spájet).Pokud to má auto vyrobeno do roku 2006 tak se má i vyměnit svorkovnice pod sedadlem a která vede do podlahy.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Zdravim,

ak mas v aute aj bocne airbagy, tak na 99% mas to same co som mal ja. V mojom pripade to boli vadne konektory bocneho airbagu v sedackach. Robi to ako vodicov tak aj spolujazdcov konektor. Na diagnostike Ti povedia ktora je to strana, vodic ci spolujazdec. Vymena je pomerne nenarocna. Jeden konektor prepojis na kratko, druhy vymenis kompletne aj s kablami. Material za cca 300 CZK. Po vymene treba ist znova na VAG aby Ti zmazali chybovu hlasku.

Marian.

Díky....za radu...jdu na vag a potom uvidíme
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zdar všem,

vím, že se to tu už několikrát řešilo a po pravdě jsem se ocitl několikrát v té samé situaci - vždy šlo o boční airbag u řidiče. Vyměnil jsem sedačky s airbagem, kabeláž od konektoru v podlaze až po airbag, konektor v podlaze a opět se po čase rozsvítil. Je to na hrábnutí.

Jediné, co jsem ještě nezkoušel je nová jednotka airbagů a konektor u ní (nevím, jestli je někde po cestě ještě nějaký jiný spoj). Taky nevím, jestli by nepomohl update firmware auta na novější verzi? D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar všem,

vím, že se to tu už několikrát řešilo a po pravdě jsem se ocitl několikrát v té samé situaci - vždy šlo o boční airbag u řidiče. Vyměnil jsem sedačky s airbagem, kabeláž od konektoru v podlaze až po airbag, konektor v podlaze a opět se po čase rozsvítil. Je to na hrábnutí.

Jediné, co jsem ještě nezkoušel je nová jednotka airbagů a konektor u ní (nevím, jestli je někde po cestě ještě nějaký jiný spoj). Taky nevím, jestli by nepomohl update firmware auta na novější verzi? D.

To mám jako vyměnit sedačku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přiznám se, že tomuhle argumentu s posouváním sedadla sice rozumím, ale už nerozumím tomu, že se mi kontrolka rozsvítí většinou v klidu (dokonce auto většinou stojí na místě). Navíc v autě jedzdím sám, tj. sedadlo posouvám jen zřídka a kabely jsem pečlivě přichytil do podlahy i do kostry sedadla do připravených sponek. Navíc je vše komplet nové (sedadlo i kabely včetně konektoru v podlaze). Spíš mne napadá, jestli tam není někde další konektor někde pod kobercem nebo pod palubkou, kde by mohl být potenciální problém (samozřejmě minimálně jeden konektor je u jednotky airbagů) - nevíte někdo o nějakém "zašitém" konektoru?

Jinak pro Radek24:

- sedačku neměnit, ale nechat někde zdiagnostikovat závadu (může to být kdekoli), event. nechat vymazat chybu. Pak se primárně zaměřit na kompletní cestu signálu k airbagu.

Pokud to budou airbagy v sedadle - soustředit se primárně na žlutý konektor v podlaze pod sedadlem pod plastovou krytkou a druhý konektor na kostře sedadla pod sedákem (tuším taky žlutý).

Někdy je to i kontakt na kroužku pod volantem (volantový airbag).

Vadný airbag je menší pravděpodobnost, než ty konektory :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Takže byl jsem na diagnostice a chyba je ve vypinači airbagu v kasliku u spolujezdce. Chybu mi borec vymazal tak ted jezdím týden a zatím vpohodě.

No hlavně jestli taky opravil závadu - já taky vždycky jezdím tak 14 dní a pak se to objeví znovu... Na ten vypínač jsem vůbec nepomyslel jako na potenciální zdroj chyby. V životě jsem ho nepoužil a nyvíc jde o naprosto nenamáhanou součástku (jak elektricky, tak mechanicky). Dík za zprávu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahojte chlapci ked mi zasvieti airbag a chyba je v konektore podla vagu pod sedackou co sa konkretne s tym konektorom stane je uz nepouzitelny alebo staci tie kontakty precistit a prihnut alebo ako sa to da spravit, alebo co sa stane ked pri neodpojenej baterke rozpojim ten konektor moze dojst k detonacii BAGU ide totizto o to ze by som tie kontakty vsetky precistil popripade prihol a potom to siel vymazat na VAG uz ma totizto nebavi chodit do servisu kazdy pol roka a nechavat im tam zakazdym 37 az 50 euro dakujem

dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ok dobre vidim ze s tym mas skusenosti takze prav ma ked nieco zle napisem hej odpojim baterku vytihnem tie kontakty prihnem vycistim opätovne vsetky konektory zas spojim a baterku zapojim potom tu kontrolku dam vymazat OK????

A este az odpojim baterku dufam ze nic tym nevymazem myslim nejaku pamät a az ju potom pripojim tak pojde vsetko ????

Dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk odbral (a) toto téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...