Přejít na obsah

Svítí kontrolka Airbagu


zx6r

Doporučené příspěvky

obidvujem niektorých a neprajem im bočný náraz , pretože investovať 50-70eur do nového airbagu , zapojiť ho ako sa má a mať naveky pokoj je asi zložitejšie ako montáž odporu a tým vyradenia funkcie bočného airbagu pri náraze , hold ja som airbagy dorábal , niekto airbagy uberá 

Ahoj suri., tu kde zijem len blbe napajkovanie odporu stoji 70 euro. Napichnutie auta na diagnostiku - hodinova sadzba 130 euro v značkovom Škoda servise. Nechcem byt neprijemny suri., ale ludia mozu mat rozne dovody preco to riešiť takto. Ja napríklad nemam čas momentalne chodit po sevisoch a potrebujem to do štvrtka vyriešiť, aby auto prešlo cez STK a potom si to v klude poriešim.

 

suri., vďaka, že si tratil čas a poradil mi na ktoré káble ten odpor paralelne zapojit. Svetu mier a Škodám dobré cesty!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Pridavam sa aj ja k teme svietiaca kontrolka airbagu k tomu mam este aj pri spiatocke hlasenie o prekazke v ceste pricom za mnou nic nie je ... na diagnoatike iba sporadicka chyba v servise narychlo povedali ze asi koncovka kde sa napaja airbag ze sa to tam zvykne nejako vykmacat ... tak co s tym spravime doma ci do servisu?

post-9998-0-90499100-1449074775_thumb.jp

post-9998-0-66891400-1449074792_thumb.jp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

k bagu treba výpis z diagnostiky ktorý bag , pás alebo čo to píše, na FII nič moc špeciálne poruchové pokiaľ viem nebolo ... 

 

k senzorom , najjednoduchšie a najlacnejšie vymeniť snímače medzi sebou , ak sa to zmení tak je vadný , alebo často problém s káblami

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Komplet vypis nemam lebo to bolo len tak narychlo v servise len pripojene na vag s tym ze snad je to sporadicka chyba a zmazeme a ide sa dalej ale nic nepomohlo ani to nevymazalo tu chybu, Konkretne je to vraj bocny airbag vodicovej sedacky. ono je to O2 FL 2009 tak asi tipujem to na tu znamu chybu s konektorom asi... neviem no dnes rano mi to zase pre zmenu uz nehlasilo pri cuvani nic je mozne ze to bude nejaky studenak niekde ... Tak sam som zvedavy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...
protože už mám diagnostiku doma i já, podíval jsem se na ten svůj airbag (i mě trápí svítící kontrolka). Píše mi toto:

 


1 Fault Found:

01217 - Side Airbag Igniter; Driver Side (N199)

001 - Upper Limit Exceeded - MIL ON


 

... dočetl jsem se tady, že při bočním airbagu na řidičově straně to mohou být kabely ve dveřích. Než se na to podívám, chci zjistit zda to muze být i něco jiného? Pokud ano tak co? Ať se na to rovnou podívám :) díky.

Editováno: , autor: tdominik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takže podle vás bych se měl jít zeptat do škodovky, zda se na tento případ nevztahuje svolávačka? neboť i když kdysi byla, nevím jestli to ještě bude platné - no to zjistím když se zeptám tam. Na slovenském webu tu část nemají momentálně přístupnou a na české mi k mému VIN nenašlo nic.

Editováno: , autor: tdominik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 5 týdny později...

ani po delším čase se mi nepodařilo sehnat opravný svazek a tak jsem se rozhodl pro spoj natvrdo. Podle diagnostiky (01217 - Side Airbag Igniter; Driver Side (N199), 001 - Upper Limit Exceeded - MIL ON) jsem sice nevěděl zda se jedná o konektor v podlaze nebo o konektor pod sedadlem. Riskl jsem to a udělal jsem spoj natvrdo pod sedadlem. Podařilo se :) a po vymazání chyby z VAGu už airbag nesvítí. 

Po připojení autobaterie mi ale našlo tyto chyby:

01305 - Databus for Infotainment 
            004 - No Signal/Communication - Intermittent

00778 - Steering Angle Sensor (G85) 
            000 - -

Po vymazání chyb a opětovné diagnostice mi zůstala svítit kontrolka posilovače řízení (druhá chyba). Ta zhasla sama po nějakém čase. Doufám tedy, že je vše v pořádku a vše funkční.

 

IMG_1296.JPG

IMG_1292.JPG

IMG_1291.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

Ahoj Lidi , jako vsem mi vyskocila kontrolka Airbagu.... Hodil jsem to na diagnostiku a je to problem konektoru pod spolujezdcem na 99.9% (po vymazani uz nesviti ale bylo mi doporuceno vymenit konektor) . Co radite? Vymenit nebo ho uplne dat pryc nebo neco jineho? Hledal jsem ten konektor 4e0 972 576  na internetu kde se prodava a nemuzu nic najit... 

dekuji za rady a tipy.

2.png

1.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Ahoj, mám problém s airbagem.

Rozsvítila se mi kontrolka airbagu. Připojil jsem diagnostiku a zjistil jsem, že to hlásí u spolujezdcovi sedačky překročenou mezní hodnotu. Přesně nevím jak to bylo, mohl bych to zjistit, ale asi to bude překročena hodnota odporu. Chyba nebyla aktivní.  Tak se ji vymazal. Jezdil jsem asi 3 dny bez problémů a poté se opět kontrolka z ničeho nic rozsvítila se stejnou závadou , opět neaktivní.  

Nevíte v čem může být chyba? Asi v chybném odporu airbagu ne?

 Sedačku jsem vyndával, díval jsem se na konektory, nic špatného se mi tam nezdá a prostříknout jsme sprejem na kontakty, bohužel chyba opět.

Nemáte nějaký nápad ,kde by mohl být problém a jak jej vyřešit?  Ta rozsvícená kontrolka mě neskutečně štve :) 

 

Děkuji 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, HonzaNovis napsal:

Ahoj, mám problém s airbagem.

Rozsvítila se mi kontrolka airbagu. Připojil jsem diagnostiku a zjistil jsem, že to hlásí u spolujezdcovi sedačky překročenou mezní hodnotu. Přesně nevím jak to bylo, mohl bych to zjistit, ale asi to bude překročena hodnota odporu. Chyba nebyla aktivní.  Tak se ji vymazal. Jezdil jsem asi 3 dny bez problémů a poté se opět kontrolka z ničeho nic rozsvítila se stejnou závadou , opět neaktivní.  

Nevíte v čem může být chyba? Asi v chybném odporu airbagu ne?

 Sedačku jsem vyndával, díval jsem se na konektory, nic špatného se mi tam nezdá a prostříknout jsme sprejem na kontakty, bohužel chyba opět.

Nemáte nějaký nápad ,kde by mohl být problém a jak jej vyřešit?  Ta rozsvícená kontrolka mě neskutečně štve :) 

 

Děkuji 

druhý príspevok nad tebou to suri. presne popisuje!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk odbral (a) toto téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...