Přejít na obsah

Výmena rozvodov Fabia II 51kW


ctirad1

Doporučené příspěvky

  • o 2 měsíce později...

ahoj kluci mám takovej dotaz, včera jsem normálně jel na floorbal zhruba 5km auto jsem zaparkoval nechal rychlost a ručku mírnější kopeček. po floorbale přijdu chci nastartovat a jen to škublo a nic poté jak kdyby se dusilo a jelo to jen na dva válce pak už vůbec nic auto točí ale nic.. je možné že přeskočil řetěz ? auto má najeto 75tis. olej 15tis. akorát jsem chtěl měnit...je fakt že občas tak z 20 startů jednou mi něco zarachtalo při startování něco v autě cca 1-3 sec. poté to utuchlo nevěnoval jsem tomu pozornost, nevěděl jsem co to je nějaka rada ? jinak motor 2011 CGPA 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čaues tak dneska to bylo rozebrané to co jsem si myslel se stalo bylo to skočené né o zub ale o půlku otáčky....teď čekám zda motor bude mít tlaky, jinak bude muset hlava pryč a možná nejlepší pořídit jinej motor...jinak mi automechanik řekl, že už ten rozvodovej řetěz byl dělanej,  a těm 74tis. km najetých taky nemám věřit...že to je na 100% přetočený... dále mi prozradil že tam byly žvejklé šrouby... a auto bylo bourané na pravou stranu...takže samé pozitiva...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nene mam ho 4 rok.. myslel jsem taky ze jsem auto kupoval s 36tis. km a serviskou..ale mechanik me presvedcil o opaku...prej ten rozvod mel tak 150 tis a vice....dale ze auto bylo bourane protoze blok motoru byl hlej..no jeste prej nikdy nevidel takovej retez a ze uz delal hodne hatapek...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, Petrkiller napsal:

Teda htp a najeto přes 150 000 za 2 roky? To by snad nikdo nečekal. Kup levne motor a auta se zbav když je po takové nehodě.. 

Njn ja jsem to fakt necekal kdyz mam ve smlouve garanci ujetých kilometru a servisni knizku a jako lajka me to fakt nenapadlo samozrejme vsem doporucuju kupovat auta z MOTOTECHNY..samozrejme moje blbost ze jsem to kupoval a nenechal po 36tis vymenit ten rozvodovej retez...mozna bych jeste dneska jezdil kdyz si vezmu ze origo rozvodova sada je za par korun...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no řekl bych že na stavu řetězu se spíš podepsala jejich současná nekvalita, takže mechanikův odhad na 150t km bude spíše poplatný tomuto důvodu, než skutečnému stavu najetých km ... ovšem na výsledku věci to bohužel nic nemění :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak dneska už mám zapojený motor, běží, tlaky dobré 13.8 ,14 ,14 tak snad moje haťapinka zase nějaký kilometr najede no a ode dneška vím nedávat rychlost nedávat rychlost nebo se ti to potká ....cena motoru 12 tis... jinak celková oprava mě vyšla na 21 000 tisíc... (nové filtry,olej,rozvody, vyndání starého zapojení nového) myslím si že cena odpovídá ... 

Editováno: , autor: joschs
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Zdravím, přítelkyně má 1,2 HTP po FL rok 2011, najeto cca 85000 km, olej pravidelně měněný po 10000km..dle příručky údajně s doživotními rozvody..

 

Dneska se vrátila celá špatná domů z toho, že byla v servisu na diagnostice, kde jí technik řekl, ža má špatnou lambda sondu, to by ještě šlo, ale prý diagnostikou zjistil, že má volný rozvodový řetěz a hned ji valil do hlavy, že když jí to přeskočí, že zruší motor a ty řeči a že je má nechat vyměnit.

 

Moje otázka tedy zní, je možné, aby diagnistikou, který je na elektroniku ( aspoň jsem si to tedy myslel ) odhalil, že má volný rozvodový řetěz ? což je věc mechanická ? budu rád za jakoukoliv odpověd..děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Trochu oživím, manželka má HTP tu silnější a najeto asi 65tis. Při startu to chrastilo skoro pravidelně, ale poslední dobou fakt až nepříjemně úplně jiným zvukem než obvykle. Pak to na čas přestalo, ale pro jistotu jsme nechali vyměnit rozvody. Údajně prej ale řetěz tak vytahaný nebyl. Teď nám ovšem odešlo dvouložisko v převodovce a za studena je poměrně slyšet. [emoji52]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...