Přejít na obsah

Nefunkční el. otevírání zámku pátých dveří


Píst

Doporučené příspěvky

Zdařec chlapy. Chtěl bych se zeptat na páté dveře u Fabie. Mám problem s otevíráním pátých dveří. Když potřebuji otevřít dveře, občas se mi občas stane, že spínač "cvakne", ale dveře se neotevřou, po té mi nezbývá nic jiného, než na ně zatlačit zevnitř z auta a pak chodí celý mechanismus zase normálně. Máte někto zkušenosti, co je zdrojem závady, popřípadě, kde by se to dalo namazet? Ještě bych dodal, že mám na autě centrál na klíč a páté dveře nejsou na zámek, pouze spínač pod SPZ. Děkuji za info. -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
zdarec, dneska jsem přijel a najednou mi nejde otevřit kufr, musim ho otevřít z místa řidiče, nevíte čím by to mohlo bejt?

Jen uvaha, nejsem v tomhle zadnej guru :) Ale kdyz oteviras od ridice, je to lankem, zezadu je to spinacem stejne jako dalkou, takze teoreticky bych zkusil nejdriv pojistku, pak bych promeril napeti u spinace odskoku pripadne u toho elektromagnetu nebo co to otevira...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám trochu jiný problém. Když zavřu u fabie páté dveře, tak jakoby trošku vyčnívají nahoru. Vypadá to jakoby nebyly pořádně zavřené a láká to zloděje. Dá se s tím systémem zavírání něco dělat nebo je to napevno? Dveře přitom fungují normálně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám trochu jiný problém. Když zavřu u fabie páté dveře, tak jakoby trošku vyčnívají nahoru. Vypadá to jakoby nebyly pořádně zavřené a láká to zloděje. Dá se s tím systémem zavírání něco dělat nebo je to napevno? Dveře přitom fungují normálně.

Toto je castej problem. Ty dvere se zaviraji jakoby na dve cvaknuti(nevim jak to napsat:) ) Ty to mas zavreno pouze na to prvni. Urcite to pujde nejak seridit.

...ja to mam serizeno dobre, takze kdyz to mam zavreno malo, tak to za jizdy klepe, ale kamos to ma serizeno blbe, dvere mu vycnivaji a kdyz s tim poradne prasknu, tak se to sice poradne zavre, ale pak nejdou otevrit protoze je to moc nasponovane :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám trochu jiný problém. Když zavřu u fabie páté dveře, tak jakoby trošku vyčnívají  nahoru. Vypadá to jakoby nebyly pořádně zavřené a láká to zloděje. Dá se s tím systémem zavírání něco dělat nebo je to napevno? Dveře přitom fungují normálně.

Toto je castej problem. Ty dvere se zaviraji jakoby na dve cvaknuti(nevim jak to napsat:) ) Ty to mas zavreno pouze na to prvni. Urcite to pujde nejak seridit.

...ja to mam serizeno dobre, takze kdyz to mam zavreno malo, tak to za jizdy klepe, ale kamos to ma serizeno blbe, dvere mu vycnivaji a kdyz s tim poradne prasknu, tak se to sice poradne zavre, ale pak nejdou otevrit protoze je to moc nasponovane :)

Dík. Prolistuju manuály co se s tím dá udělat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
Koukám, že se to tu už řešilo...http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=8508&hl=se%F8%EDzen%ED

ale můk problém tam bohužel řešenej není, žádný kontakty nejsou vypadlý a už fakt nevim jak to mám udělat a bojim se kolik si za to řeknou v servisu, ptž momentálně smrdim korunou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Vlastním Fabii rv. 2001, centrál (bez dálky). Zničehonic mi nejde otevřít kufr přes spínač. Vždy ho musím otevřít táhlem v autě. Nemůže to být třeba pojistkou? U pojistek je taková tabulka kde je popsáno kam příslušná pojistka patří. Nikde jsem na ní, ale nenašel něco co by označovalo kufr. Za help dík!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

A nebyl jsi nahodou v dobe pred tim nez to zacalo delat v servisu? Nebo nemel jsi delsi dobu odpojenou baterii.

Ja byl ted v servisu a zkouseli mi kvuli necemu davat jinou ridici jdnotku a kdyz vratili moji .. tak se nastavila do puvodnich hodnot a tam je to nastaveno bohuzel jen na to tahlo .. tak sem musel do servisu znova ze takhle si to nepredstavuju. A preprogramovali a je to v poho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Zdravím všechny

Potřeboval bych prosím poradit jestli někdo nemá zkušenost s pátými dveřmi

Ze dne na den přestalo fungovat otevírání oba zámky jsou přitom ok a pojistky taky spínač dveří taky

a už vážně nevim co s tim.DÍKY ZA KAŽDOU RADU

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Dobrý den.Mám problém při otevírání pátých dveří na jedničkové fabce kombi.

Občas se mi stává,že mikrospínač tlačítka neotevírá zámek pátých dveří.

Na měření je mikrospínač tlačitka a zámku ok.Co jsem zjistil,tak mají dávat povel do ŘJ a ta nasledně otevírá zámek dveří.Nějak do toho zasahují i mikrospínače v zámkach dveří řidiče a možná i spolujezdce.Řek bych že by to vše mělo chodit asi přes relé.Nemáte prosím někdo zkušenosti,jak a co stím vše muže souviset?Moc děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kufr nejde otevřít zvenku, dokud neotevřeš dveře řidiče nebo spolujezdce (ochrana proti zlodějům).. To platí pouze pokud předtím bylo auto v pohybu a nedošlo k vypnutí motoru.. Funguje to opravdu tak, že mikrospínač dá signál do BSG a ta dá signál do odskoku..

Může být buď chyba někde přímo v tom tlačítku, že občas nemá kontakt, nebo může být někde skřípnutý káblík.. chtělo by to kdyžtak přeměřit..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tlačítko jsem prověřoval a na sto pro je ok.Měřil jsem ho i když to zrovna nešlo otevřít.Závada se projevuje náhodně.Centrálem odemknu vůz a když se dveře chytnou,tak fungujjí stále a to otevírám a zavírám kufr celý.Takže kabeláž u pantu pátých dveří by měla být v pohodě.

Přestane občas fungovat,až nasednu,nastartuji a po vypnutí motoru a následném zamknutím a poté odemknutím celého celého vozu.

Jediné co jsem ještě neprověřoval jsou mikrospínače v zámkách dveří řidiče a spolujezdce.

Jinak už vážne nevím :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahoj.Tenhle problém by mě taky zajímal.Těmi mikráky ve dveřích to určitě nebude,mám sice nefunknční šoférův,jenže jsem zkoušel vyměnit a nepomohlo.Prostě dokud se některé dveře neotevřou tak kufr nefunguje.Už mám z toho hlavu jakou papuč a nemůžu na to přijít co s tím.Prostě po aktivaci centrálu kufr neotevřu,jen po otevření nějakých dveří.

Edit:Ha ha tak jsem hledal a hledal a našel. Stačí si přečíst návod k obsluze a tam je to jasně napsáno.Při jízdě nad 5Km/h se madlo zadních dveří deaktivuje a je potřeba ho aktivovat otevřením a zavřením nějakých dveří.

Editováno: , autor: Tachos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj docela by mě to také zajímalo, zjistil někdo něco? já mám proměřeno v kufru a tam vše ok. Dnes jsem měnil komfortku měl jsem 433A a dal jsem 433E a mám 3tl vystřelováky a kufr nic. Před tím nešel otvírat ale když jsem vzadu venku mačkal kliku tam ve předu cvakalo, teď po víměně necvaká nic. Kde je chyba? kamarád co to měřil, mi řekl, že nejde proud od předu do zadu, takže kde hledat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdravím všechny. Měl jsem podobnej problém, někdy kufr šel odevřít, někdy ne. Odsunul jsem roletku nad zav, prostorem a oddělal víčko ( kryt ) otevíracího mechanizmu. Pacička, která se měla posunout při otevírání se posouvala jakoby dost líně. Spravilo to prolít WDčkem. Poté otevírání funguje jako hodiny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ahoj.

 

Na služební Fabii I Combi problém způsobovalo ohnuté táhlo v otevíracím mechanismu. Stačilo narovnat a bylo opraveno...

 

Teď na soukromé Fabii I Combi také nešel elektricky otevírat kufr. Motor OK (připojen k cigareťáku pracoval). Čidlo dveří u řidiče (někde jsem se dočetl, ře by mohlo souviset) taky OK (dle červeného světla ve dveřích a pískání "zapomenutých světel"). Sundal jsem kryt pátých dveří. Tlačítko na madlu taky OK. Zámek však obsahuje taky nějaké dráty... Zkusil jsem odpojit konektor a dveře se začaly otevírat. Vadný byl tedy kontakt zámku pátých dveří. Pokud necháte odpojeno, zámek poběží správně, ale nepůjde osvětlení kufru...

 

Rychlá diagnostika: srolovat roletu a kontrolovat svícení / zhasínání osvětlení zavazadlového prostoru. Pokud svítí trvale, nebo vůbec, příčina je odhalena. Nasleduje demontáž zámku. Původně jsem zkoušel zevnitř povolit matice. Nezkoušejte to, jsou navařeny. Pustil jsem se do šroubů a použil místo tisícíhranu klasický Torx 40. Dva šrouby povolili, třetí jsem tím torxem strhnul. Vytáhl jsem vrtačku a vrtákem 8,5mm odvrtal... Krabička s kontakty objednat samostatně nelze, jen origo jako součást komplet zámku za cca 850 Kč. Proto jsem krabičku se dvěma mikrospínači rozebral. Jeden krásně cvaká, druhý je mrtvý. Zjišťuji, že tím zdravým mohu nahradit ten vadný. Druhý kontakt je více méně k ničemu. V mém případě zapojit hnědý a červený drát na spínací kontakty, zelený střihnout... Zbytek táhel a pružinu zahodit. Zpětná montáž. Hotovo. Viz foto v příloze.

 

hbvrrrA.jpg

 

EBVz0wX.jpg

 

l4uHJog.jpg

 

VZcd1KQ.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...