Přejít na obsah

Chladící kapalina G13


Joseph21

Doporučené příspěvky

Zdravím,

plánuji na tento víkend výměnu termostatu tak jsem si z nejmenovaného obchodu s autodíly objednal směs do chladiče G12++, k mému překvapení mi dorazila G13? Je to v originál VW balení a má to i číslo - G 013 A8J M1

Na internetu jsem našel jen, že to je nástupce G12 a že je nějaké ekologičtější, lepší atd.

Nevíte o tom někdo něco? Dá se bez problémů namixovat s G12+/G12++? Jsou stejné poměry míchání s vodou, t.j. 60% pro -35°C?

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzadu na obalu je napsáno že obsahuje Etylenglykol a že se to nemá pít :-)

EDIT:

Co se týče toho míchání, asi to nebude vadit, protože jsou obě červené a VW by to mělo udělat blbuvzdorné. Tedy pokud by se nedali míchat, asi by měli jinou barvu, ale prostě jsem o tom nikde nic nenašel a když už tak jen anglicky nebo německy.

Editováno: , autor: Wojnar
Edituj příspěvky!!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to vymák :-)

Pro ostatní, vzadu na lahvi je nálepka s popisem, kde je napsáno, kde se to vyrábí a že to není zdravé atd., ta se dá jednoduše odlepit a dostanete takovou knížku, kde máte to samé v dalších jazycích. Tato stránka se dá ale také odlepit, což už jde hůře a není to hned vidět a pod ní je to co nás zajímá.

Dokonce česky(zkráceně):

Chladící prostředek G13 se dá míchat s G12+ a G12++, je celoroční a doživotní. A poměry jsou následující:

2:3 do -24C

1:1 do -36C

3:2 do -52C !!!

takže se ředí s více vody než G12++

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

....Staci do minus -27...

No, jenže u nás v zimě bývá i -35, víš?

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

:kol-26: :kol-26:

Nekecaj blbosti ze -35 :kol-44: :kol-44:

A ked aj bolo tak to bolo mozno par dni a nie kazdy rok!!!

Staci do minus -27 aj ked bi bolo -35 tak ta chladiaca nezmrzne hned na lad. :kol-27::kol-31:

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

EDIT:

To mezi těma červenýma čárama napsal PROCHY603, který se mi sere do příspěvku.

Ale to jste podle množství použitých smajlíků, asi všichni poznali.

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PROCHY603:

KURVA neser se mi do příspěvku!!

Prostě u nás minulou zimu -35°C bylo a opakovaně.

Co z toho, že ne každou zimu a ne každý den? Stačí jen jednou. Jezdím denně a potřebuji jezdit denně.

Kdybych tam měl těch Tvých -27°C, třeba by to neroztrhlo, ale kaše se těžko motorem a hlavně chladičem prohání.

Ty si na jihu míchej třeba na -10°C, ale jsou oblasti kde je málo i -27°C

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PROCHY603:

KURVA neser se mi do příspěvku!!

Prostě u nás minulou zimu -35°C bylo a opakovaně.

Co z toho, že ne každou zimu a ne každý den? Stačí jen jednou. Jezdím denně a potřebuji jezdit denně.

Kdybych tam měl těch Tvých -27°C, třeba by to neroztrhlo, ale kaše se těžko motorem a hlavně chladičem prohání.

Ty si na jihu míchej třeba na -10°C, ale jsou oblasti kde je málo i -27°C

:smich: :smich: NEKECEJ ZE -35 C :kol-44: :kol-44:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 7 let později...

Jen doplním postřehy z minulého týdne z TUkasu, kdy jsme museli výměnu a následně i dolití řešit:

VW říká, že je doživotní. Ale stejně jako se vším, to je myšleno na 200 tisíc km. Pokud chcete auto mít celé, měňte po 2 letech. Není to žádná zázračná kapalina a i ona ztrácí své antikorozní vlastnosti.

Ředit to pravou destilovanou vodou není zrovna ideální, neb destilka je poměrně agresivní. Nejlepší je voda "jen" demineralizovaná. VW má samozřejmě i na ni svoji normu. Obyčejná voda z kohoutku nevadí. Jen musí být čistá, ideálně přefiltrovaná. A pak opravdu provádět ty výměny. 

Pokud nechcete ředění řešit, prodává se již namíchaná G12Evo (nahrazuje i G13). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...