Přejít na obsah

Koupě nové OIII - výbava, motor, atd.


rsrsrs

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...

Tak pomalu, ale jistě pokukuji po novém autě. Přeci jen bude potřeba druhého auta a Fabia není na delší cesty z Prahy do Brna vhodným autem - jak bezpečností, tak spotřebou (1.2 HTP o 40kW je dravec...).

 

Koukám na Octavie třetí generace a nestačím se divit. To opravdu cena ojetých vozů spadla tak nízko? Ještě před rokem se ta auta držela nad 350 tisíc a dnes není problém sehnat auto do 300 tisíc. Vždyť se ty ceny blíží k cenám 2. generace auta.

 

Má někdo nějakou nedávnou zkušenost s koupením ojeté Octavie? Jaká byla cena? Kolik kilometrů měla najeto?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...
před 10 hodinami, pán Vodič napsal:

 

Těch 63kw, to musí být strašný utrpení, to by nestačilo snad ani pro fabii, ne ? K tomu mi sportovní sedačky a volant a podvozek připadají jako zlý vtip. Když jsem jezdíval s II oktávií 1,9TDI 77 kw, tak to bylo tak na hraně, když se jelo ve více lidech, tak už to byl lenoch, takže níž už bych rozhodně nechodil, přeci jen neodjet včas z křižovatky, nebo nemoci rychle nouzově dokončit předjíždění tě může stát v krajním případě i kejhák.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, pán Vodič napsal:

Tak ja po rokoch jazdenia na služobných bavorákoch, po vyhodení z práce som bol nútený si kúpiť auto. Takže mám už objednanú novú octaviu, má prísť do 30.04.2017 a objednal som túto verziu, na ktorú mi vydá rozpočet: Octavia Ambition 1.2 63kw biela candy, paket dynamic sivé športové sedačky, športový volant, podvozok na zlé cesty, ostrekovače svetlometov, vyhrievane predne sedačky, vyhrievane predne sklo, stmavovacie zrkadla vonok aj vnutro, Panoramaticke strešne okno zatahovacie a vyklopne. Dufam bude ok.

Proč jsi raději nevzal 1,0 TSI ?

Dle mého názoru to je lepší motor než 1,2 TSI (63kW)

To bych si asi raději odpustil něco z výbavy (panorama).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta panorama je alespon u kombiku uplne k nicemu. Hezky se na to diva - jenze celou zimu se z toho ozyvaji nejake debilni pazvuky, roleta drnci. A nechci si predstavit co bude az se to rozbije (sklo) nebo tim zacne nekde tect. Bufika bych ted v zime za nic nevymenil - zapnu, dosnidam, dojdu k autu a jedu - je to pohodlnejsi nez se oblekat, obouvat, jit k autu, nastartovat, dojid zpet, zout, svlenkout nasnidat a pak zase oblekat. Nehlede na to, ze mi neprimrznou dvere a nepretahuju se s primrzlym tesnenim  to jestli otevru nebo ne.... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 53 minutami, LiveBomb napsal:

T Bufika bych ted v zime za nic nevymenil - zapnu, dosnidam, dojdu k autu a jedu - je to pohodlnejsi nez se oblekat, obouvat, jit k autu, nastartovat, dojid zpet, zout, svlenkout nasnidat a pak zase oblekat. Nehlede na to, ze mi neprimrznou dvere a nepretahuju se s primrzlym tesnenim  to jestli otevru nebo ne.... 

Hele a proč tomu říkáš bufik ? Já tomu říkám normálně - garáž, ne ? :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, pán Vodič napsal:

panorama je podmienka u mna. Ved .... Inak by som to nechcel. Aha jazdil som na autach, ktore mali minimalne 200 koni a v poslednej dobe som to vobec, ale vobec nevyuzil. Podla mna je dnes, ked je na cestach plno, motor precenovana sucast auta.

Samozřejmě to uznávám, i když mám na to jiný názor.

Ale jak píšeš 100 lidí = 100 chutí.

A i ten slabý motor Tě koneckonců odveze tam kam potřebuješ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, PyroSVK napsal:

Za tie peniaze asi by som radšej šiel do Rapida v "skoro plnke" s novšou 1.2

 

Promin ale tady nemuzu souhlasit. Rapid se co do komfortu a vlastne niceho neda s octavii srovnat. A jestli nekomu staci 63 kw v octavii a pekne si ji dovybavi tak je to furt lepsi nez 81 kw rapid. V garazi nam doma stoji rapid i trojkova octavka

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, pán Vodič napsal:

A zabudol som na pricinu, preco nie 1.0TSI. Pozeral som testy na youtube a vsetci Slovaci a Cesi ho chvalili, ale nasiell som video, na ktorom tento motor hodnotil poliak, a ten hovoril do 90 km/ h super motor, ale pri jazde 140km/hod spotreba..... Desať! ....

 

No nejlepší je před koupí vyzkoušet daný motor o který máš zájem, protože posuzovat něco podle jednoho videa....

Takto jsem s touto motorizací jezdil já:

dojem z motoru 1,0 TSI

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, pán Vodič napsal:

A zabudol som na pricinu, preco nie 1.0TSI. Pozeral som testy na youtube a vsetci Slovaci a Cesi ho chvalili, ale nasiell som video, na ktorom tento motor hodnotil poliak, a ten hovoril do 90 km/ h super motor, ale pri jazde 140km/hod spotreba..... Desať! ....

A co bys čekal?
 

Psal jsi, kolik jsi toho s čím najezdil, tak bys mohl vědět, že malé a slabé motory na dálnici žerou víc než ty silné - kdysi, když mi bratr chtěl po dálnici stačit ve Fabii 1.4 MPI 44 kW, tak mu to žralo víc než mně 2.0 TFSI v Oktě RS.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...