Přejít na obsah

Vibrace volantu O1


TomasJ

Doporučené příspěvky

Ahoj všem,

mám problém u Octávky TDi 2003 se mi při vyšších rychlostech třese volant. Kola jsou vyvážená. Co s tím?

díky

Tomáš

Jiz je tu o tom tema, jsem jeden z tech co ma to same, take 2003. Psalo se vyzzkouset vice vyvazovacek, muze byt bouchly disk a pak to hazi... :(

http://forum.skodahome.cz/index.php?showto...4758&hl=vibrace

http://forum.skodahome.cz/index.php?showto...9860&hl=vibrace

http://forum.skodahome.cz/index.php?showto...1057&hl=vibrace

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Host Guest_bastien
Ahoj všem,

mám problém u Octávky TDi 2003 se mi při vyšších rychlostech třese volant. Kola jsou vyvážená. Co s tím?

díky

Tomáš

Kola nejspíše jsou vadně vyvážená, dále mohou být vadné pneumatiky, případně ráfky. Ale spíše bych vsadil na vyvážení. Bohužel nepíšeš od jaké rychlosti se klepe. Kdyby to byl ráfky nebo gumy, tak to dělí až tak od 160 výše.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám to tak od 110 km/h. Obuty mám Firestone Firehawk na originál škoda diskách elegance a bouchlý nejsou.

zdar,

měl sem podobnej problém a ve středu sem ho odstranil, měl sem kola obutý asi dva měsíce a od nějakých 100-110 km/h začínal vybrovat volant, nechtělo se mi věřit že by to bylo blbě vyvážený, ale v e středu mi to nedalo a hodil sem to jinýho pneuservisu na převážení, a jediný dobrý kolo pravý zadní..., zbytek musel vyvažovat - levý zadní a pravý přední byli uplně mimo, kola sem nikde nebouchnul co sem to měl na autě, prostě to jen blbě vyvážily v předešlím servisu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Každopádně to není normální. Lehké vybrace při vyšších rychlostech (140) ještě jdou ale nesmíš se klepat celej. Pokud nemáš elektrony, ale klasický plechový disky a na nich poklice, tak mám zkušenost, že to mohou dělat i špatně nasazené poklice, popřípadě přehozené. Přece jenom je to výlisek z plastu a minimální nevyváženost je potom na kolech při určitých rychlostech opravdu poznat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mě to taky hází, ale jen příi vyšších rychlostech, např. na dálnici při 140km/h, ale to je asi normální,že?

No u 1.6 55kW a rychlosti 140km/h to asi je normální :) Nepamatuji si, že bych někdy se svojí 55kW jel 140km/h. To už motor musí mít něco pod 5000 ot/min.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
Mám to tak od 110 km/h. Obuty mám Firestone Firehawk na originál škoda diskách elegance a bouchlý nejsou.

zdar,

měl sem podobnej problém a ve středu sem ho odstranil, měl sem kola obutý asi dva měsíce a od nějakých 100-110 km/h začínal vybrovat volant, nechtělo se mi věřit že by to bylo blbě vyvážený, ale v e středu mi to nedalo a hodil sem to jinýho pneuservisu na převážení, a jediný dobrý kolo pravý zadní..., zbytek musel vyvažovat - levý zadní a pravý přední byli uplně mimo, kola sem nikde nebouchnul co sem to měl na autě, prostě to jen blbě vyvážily v předešlím servisu

a ještě jedna věc,

po nějaký době se vibrace oběvily znovu - měřil sem průměr náboje na autě a průměr díry v elektronu - rozdíl na průměru dělal slabý 3mm, centrovací kroužky s tak malým přechodem sem nikde nesehnal, tak sem si je nechal udělat u známýho ze silonu, po nasazení na kola se už vibrace nikdy neoběvily - říkám to s odstupem nějakých třech měsíců

myslel sem si, že 3mm na průměru musim stáhnout na šroubech a kolo se nemůže hnout, ale už sem poučenej a nedám na centrovací kroužky dopustit, i když jde jenom o blbý milimetry

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No mně to zase hučí v předu vlevo, hlavně při pomalejší jízdě a přitom volant vůbec nevibruje. Přední levá pneu je na vnitřní straně hrbatá, ale ne po celém obvodě.

Co je špatné ? Ložisko, homokineťák nebo jen ta pneu je v háji.

To vypadá na geometrii nebo tlumiče.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Vyvazeni kol to nejspis nebude,protoze se to neodstranilo ani po vymene za zimni disky.Jeste se pokusim zajet do nejakeho servisu Škoda.Ale uz mam zkusenost ze mi rekli at si tam dam kotouce BOSCH?To si potom muzu menit kotouce kozdy tyden.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...