tomson1

Autobaterie - jaký typ + výměna (postup)

314 příspěvků k tomuto tématu

před 19 hodinami, LucasCZE napsal:

Ta vypada celkem dobre. Na www.obautodily.cz ji maji za 2 099 Kc, ale k dopravnemu uctuji prirazku 200 Kc. Kde jsi kupoval? Ve Skodovce?

v uh na krame,je tu clovek co dela jenom skoda dily a ma je skladem

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky
před 1 hodinou, Wittmann napsal:

a chlapi zase autobaterií a olejů.

No a s věkem se to asi mění :) Až klekne stávající za necelých 15 stovek, tak přijde na řadu tohle za 11 stovek :prc:

_vyr_3988009b.jpg

1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

tomu říkám pěkná koupě a vsadím se, že oproti "značce" živnotnost rozhodně poloviční nebude. Ona bude spíš +/- stejná

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zdravim.

Ja len taka otazka ak mozem.

Po vymene baterie, treba nieco kodovat (ze je nova bateria)?

Kdesi som nieco take cital...

Vdaka.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ne, není.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
V 10/01/2017 at 17:45, foxdivemaster napsal:

v uh na krame,je tu clovek co dela jenom skoda dily a ma je skladem

Napis mi prosim nazev toho obchodu, jejich webovky, adresu, proste neco. Klidne jen do SZ. Do UH to mam kousek. ;)

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Psal jsem do battery-import.cz jak je to s Vartou a co doporučí na kratší trasy.

Délka: 27,8 cm

Šířka: 17,5 cm

Výška: 19 cm

Baterie nabízíme primárně od tří výrobců: Varta, Exide a Banner. Výrobce Varta používá u svých akumulátorů tenké ražené olověné desky a díky tomu jsou tyto baterie poměrně výkonné, v menších rozměrech vhodné i na silnější motory, ovšem už méně vhodné na náročnější provoz tvořený popojížděním na kratší vzdálenosti a častějším startováním. Takový druh provozu mnohem lépe snášejí baterie s technologií silnějších odlévaných desek od amerického výrobce Exide a rakouského Banneru. Tyto akumulátory disponují rychlejší rekuperací energie, což znamená, že budou po nastartování dobity alternátorem do maxima za mnohem kratší dobu jízdy. Nejlépe v tomto směru vychází Banner, který bude dobit do maxima za nějakých 8 minut jízdy, v závěsu je poté Exide s 12 minutami a Varty se svými 16-18 minutami jsou poté vhodné spíše na delší trasy. Ideální je vybírat vhodnou značku baterie právě podle Vašeho typu provozu.

Viz. odkazy:

http://www.battery-import.cz/varta-silver-dynamic/autobaterie-varta-silver-dynamic-77ah--12v--e44/

http://www.battery-import.cz/autobaterie-exide-premium/autobaterie-exide-premium-77ah--760a--12v--ea770/

http://www.battery-import.cz/autobaterie-banner-power-bull/autobaterie-banner-power-bull-professional-p77-40--77ah--12v-pro-p77--40-technologie-ca-ca/

Technologicky je v dnešní době špičkou právě rakouský výrobce Banner. Vartu bych doporučil spíše na delší trasy, kvůli pomalejší rekuperaci energie.

1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chceš platit za značku, tak si kup značkovou. O tom jak dneska drží, nebo spíš nedrží akumulátory, je na netu popsáno od lidí xkrát. Někomu značkování vydrží třeba 7 let a jinýmu neznačková to stejný. Jindy jde značková po 2 letech do kopru stejně jako neznačková. Spíš je to loterie a u tý "neznačkový" třeba o 1000kč levnější :) 

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

rarach89 z tych styroch co si sem dal by som vzal EXIDE Premium 77Ah EA770

pripadne  od EXIDE este EXIDE Premium 72Ah EA722 za necelých 2tkc

od škodovky economy  72AH-640A by som nevzal urcite, to bude pravdepodobne predrazena VARTA  BLACK Dynamic, alebo BLUE Dynamic, ostatne tak ako vsetky diely škoda economy    

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Odesláno (upraveno)

:D tato economy je vyrabana aj Exidom, v Spanielsku.

Upraveno uživatelem sk0d@
0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

moze byt... (EXIDE Excell)

ale za cenu 2175kc mi EXIDE ponuka 77Ah 760A (EXIDE Premium)

a nie ako škoda economy (2240kc) 72Ah 640A  (VARTA BLACK Dynamic, BLUE Dynamic, EXIDE Excell) proste druhu radu

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
tato economy je vyrabana aj Exidom, v Spanielsku.

Ano, moje je Made in Spain.
0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Podobné příspěvky

• Od Brendolíno
      Mal som problém s tým, že niekedy pri naštartovaní auta nezaplo servo, resp. svetlá preblikávali až kým mi raz nevyplo servo, posiľovač bŕzd, následne aj motor(našťastie nie na hlavnej ceste). Myslel som si že už pošla baterka(6.5 roka mala) a kvôli nej malo problém aj servo. Kúpil som novú baterku do auta, o niečo slabšiu ale na 1.4 Fabiu to stačí, týždeň to nerobilo nič ale znova sa mi stalo že mi hneď po naštartovaní nezaplo servo a posiľovač bŕzd(asi až po 5 sekundách). Všimol som si že pri otáčaní volantu to utlmuje svetlá o dosť ako keby to servo odoberalo veľa energie. V čom by mohol byť problém?