Přejít na obsah

Autobaterie - jaký typ + výměna (postup)


tomson1

Doporučené příspěvky

  • o 3 měsíce později...

Chlapi, jestli tomu rozumím, tak bez columba když tam opět dám 61-64 Ah baterii z původních 61ah (drží 6tým rokem, ale nechci to riskovat teď na zimu) , tak tím těžko něco zkazím, což? Automobil chci mít ještě tak 2 roky. Problém s tím asi nebude, že?

:kol-47:

Najprv si daj spravit test autobaterie az potom kupuj novu baterku.

Mam 10rocnu baterku ktora startuje DIESEL. :kol-31:

LINK: http://www.superelektro.cz/auto/autobaterie/mereni-testovani-autobaterie-zdarma-elektronickym-testrem?ItemIdx=0

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mate nekdo doporuceni, jakou baterii do O2FL 1.8 TSi L&K, maximal. elektricka vybava (v podpise), vc. nezavisleho topeni (dale NT).

Najeto cca 90kkm, 3,5 roku v provozu, baterie original 72 Ah.

Jiz loni jsem mel prave s NT problemy (nespolehliva funkce), nakonec se sice ukazal problem v nece jinem, ale diagnostika ukazala take na baterii, ze ma jiz jen okolo 70-80% puvodni kapacity. Nekolikanasobne nabijeni jiz nepomohlo. Od te doby me na to nekolikrat upozornili, zejmena pri ruznych SW upgradech, kdy doslo k odmitnuti upgrade (prekodovani) bez pripojeni nabijecky pro nizke napeti baterie.

Definitivne jsem ted mel problem s automatickym sklapenim el. zrcatek (popisuji zde), jehoz pricinou je primarne nizsi napeti puvodni baterie.

V servise me sami rekli jiz nekolikrat, ze se vzhledem k vybave auta domnivaji, ze original baterka ma nizkou (72 Ah) kapacitu. Mimoch. se do rady modelu aut s NT dava druha baterie, zvlaste, je-li auto vybaveno zaplavou el. prislusenstvi jako u me...

Mam predstavu o necem mezi 74-80 Ah, akorat me v servise upozornili na rozmer, aby byl stejny jako soucasna original 72 Ah baterie, jinak by to pry nesedelo spravne.

Diky za pripadne rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kamarad mel kdysi gelovou baterii od vyrobce OPTIMA . Já vím je to draha zaležitost ale co jsem videl co vsechno přežila tak mit kupu penez navic tak ji beru :kol-31: aby mu nenaskočilo auto a dojel nekolik stovek metru domu na starter to se jen tak nevidi.. a baterku to nijak nevyšťavilo :kol-27:http://www.cmp-shop....owtop-75ah-12v/ prostě šílenost

Editováno: , autor: BiGGy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Baterie Optima jsou špičkový, díky spirále z článků mají velkou plochu a tedy i startovací proudy, s kapacitou je to horší,nejdou moc udělat baterie s kapacitou kolem 80Ah a více. Také mají velmi specifické rozměry, aneb zkuste 6 válců uspořádat do krychle. Cena je velká, ale mnohdy nejde použít jiná baterie (funguje v jakékoliv poloze, či je vystavena extrémním podmínkám a to především vibrace). Cenou je 3* výš než klasická konstrukce http://www.battery-i...-5-5--75ah--12v . Jinak veškeré autobaterie jsou prodávaný nabitý a připravený k provozu, tedy pokud nekoupíš 2 - letýho ležáky odněkud ze zapadákova.

Editováno: , autor: zipoman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Kluci,řeším taky baterku,myslím si,že pokud koupím tuhle,tak určitě nic nepokazím.Do oct.2 patří PRAVÁ,je to tak ? A rozměry jsou OK?

http://www.profidily...190-608170.html

Rozměry AKU jsou v pořádku. Jen za tuto cenu bych volil místo verze BLUE Dynamic řadu nejvyšší a to SILVER Dynamic http://www.pneuconex.cz/katalog-zbozi/autobaterie/varta/silver-dynamic/produkt/varta-silver-dynamic-12v-77ah-780a--577-400-078---zdarma-rozmrazovac-skel . Rozdíl mezi nimi je dosti markantní a cena při akci skoro zanedbatelná. :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

2 žralok

No přišel jsem na to tak, že jsem úplně vymaštěný a neumím odečíst 2012-2005 jelikož jsem měl velmi těžký den. Komunikace s lidmi, kteří mají nestandardní požadavky (úplně debilní) v době blížících se Vánočních svátků.

Za můj chybný výsledek se tudíž omlouvám.

2 Hunterkyjev

Po upozornění o mém špatném odečtu, 7 let stará baterie může být originál. Jak jsem psal AKUMY se dávali v těchto letech standardně. Mám rok 2006 a měl jsem ji tam taky, naštěstí u mě vydržela jen 4 roky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ber Silverdynamic, a musí mít kontrolní oko /zelené/.

Prodejce si najdeš když se proklikáš z evropského serveru Varta.

----

Pamatuji si baterii norského výrobce, která sloužila v Saabu 96 od roku 76 do roku 91 !

Vezli ji při exkurzi Saabu clubu ČR do švédska v 91 nebo 92 roce, a dopředu do Saabu napsali, že ji přivezou.

Byl tam přítomen zástupce norské firmy a takřka se rozplakal, když mu ji slavnostně předávali funkční, po letech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...