Přejít na obsah

Plzeňáček

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Zdrví.

 

Tak som nakoniec kúpil tú Vartu 12V 85Ah, ale ten látkový " kaslík " som už nepoužil, lebo tá Vartaje o dosť dlhšia. A čo sa týka osadenia samotnej baterky na ten plastový rámik, tak ako sú na jednej strane toho rámika tie 3 packy, pod ktoré by mal prísť ten vystúpený okraj baterky, tak to som nemal šancu tam dostať. Aj som vystrihol rohy z toho plastového rámiku, ale bez šance...

A na tom plastovom rámiku sú po obvode ešte také akoby plastové " špice ", tak mne tá baterka sedí na tom plastovom kaslíku a po stranách ju držia práve len tie špice a ten pliešok so šrobom M8. Ale aj te som musel vymeniť za dlhší, lebo keďže baterka nie je osadená až dole v tom rámiku, tak ten šrob bol krátky. Takže tak. Baterka drží pevne, nelieta tam, ale nie je možné ju uložiť, tak ako tam bola tá originál baterka.

Ale štarty sú omnoho lepšie. To som hned poznal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po dvouhodinovem snazeni se baterii Varta F18 nepodarilo umistit k me spokojenosti. Tak nejak se tam vleze, ale ne tak jako puvodni. Viz. prispevek Vlada. 

 

Asi sem levy a mam ruce volšový,ale prostě par milimetru chybi. Odcvakl jsem plastove '' trojuhelnicky'' ale to nepomohlo. Zustala porad chycena na strane minus polu na plastovem rantlu. 

 

Vymenil jsem ji za:

https://www.battery-import.cz/autobaterie-banner-power-bull/autobaterie-banner-power-bull-p74-12--74ah--12v-p7412--/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chapu že jdete po vyššim výkonu než serie AKU 
ale
Nechapu proč tam cpete ROZMĚROVĚ větší baterku než se tam vejde a pak se "DIVÍTE" , že ji
1: neusadíte bez (případnejch) uprav
2: nezakrytujete hadr domkem 
278x175x190 mm je prostě do hadr domku limit 
74ah /  :Blue 680a  / :Silver 750a třeba od VARTY , je za mě dostačující a rozměrově přesná  ......  

osobně mam 70ah / 570a BANNER 5 let starou serii z fabriky , jednou ročně se o ni postarám (viz tema AKUMULATOR str9.)  a nezaznamenavám do dnešního dne jedinej výpadek , a holotou opravdu nejezdim ...... 

Editováno: , autor: HANZTD
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ja som dnes uz pozeral novu aku, pretoze pri tych zimach moja uz strajkuje a nasiel som tuto - Exide Premium 12V 77Ah EA770. rozmer ma ako povodna 72Ah, len je vyssia o 15 mm, ale ako pise Hanztd, mala by sa do toho "hadr domku" vojst v pohode. teraz tam mam tusim tiez Exide, ale nejaku standard ci ake to ma oznacenie. dufam, ze ta znacka moze byt, alebo mam radsej pozerat po nejakej inej? cena je do 80 eur.

Editováno: , autor: matelkoxxl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám druhou zimu tu výše uvedenou Boshku a je to ok. Letos to v těch mrazech (-20°C) startovalo na drc.

I při čekání v autě s rádiem není problém, ta kapacita je podle mě dostatečná. Přes týden to auto jezdí každý den 2x 12km přes víkend pak cesty delší jak 20 km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ako som spominal...Mam EXIDE Premium 90Ah, 12V, EA900 a po dvoch tyzdnoch statia v zime som nastartoval.

Sice uz bolo citit neochotu, ale motor naskocil.

Urobil som 130km...

Nasledne som cez vikend stal dva dni v nocnych mrazoch -23 "C a tiez som to dal...

Editováno: , autor: r_e_n_e
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak kedze asi nikde nemaju skladom Exide Premium 77Ah, musel som sa poobzerat po alternative a nakoniec som sa rozhodol pre Exide Premium Carbon Boost 72Ah - http://www.autobateriezilina.sk/EXIDE Premium Carbon Boost EA 722 12V/72Ah 720A.aspx

Radsej som ozelel 5Ah a dufam, ze ta carbon boost technologia bude aspon v niecom lepsia :rolleyes:

Vecer nahodim do auta, len este ani neviem ako sa vybera baterka odtial, ked tam je ten kryt na nej. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a kurna, tak ma dobre odrbali, lebo najprv mi nukali 77Ah tiez premium ale nemali na shope napisane, ze carbon boost dokonca o euro lacnejsie, ale nakoniec ju nemali na sklade a ani nevedeli kedy bude, tak mi ponukli 72Ah ale uz tam mali carbon boost napisane ze o euro drahsie iba ako 77Ah. tak som myslel, ze to nejaka lepsia technologia tak som ju zobral a oni ma tak pekne odrbkali. no co uz, clovek sa uci na vlastnych chybach :wacko: aj tak myslim, ze za 78 eur moze byt, doteraz som tam mal 72Ah a vsetko slapalo ako malo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,
mám dotaz ohledně baterií AGM či EFB do auta bez start-stop systému. Jde mi o to, že přes týden jezdím hodně krátkých tras, do práce 7km, pak nějaký courani atd. Takže hodně startů a málo šanci, aby se baterie v klidu dobila, k tomu nezávislé topení v pernameci a baterka dostává zabrat (Zatím se drží téměř 5 let stará Banerka 72Ah z výroby) . Jde mi o to, že už se mi párkrát stalo ke konci týdne(pred větším projetim), že auto vyplo veškeré spotřebiče pro nastarovani, proto mě napadá, když hodně zatěžuji Aku, že bych si priplatil za AGM nebo EFB. Otázka je bude to něčemu vadit? Nebo máte někdo nějaké zkušenosti?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje dvacetiletá zkušenost: kup tu nejlevnější aku, jaká do vozu patří dle parametrů, vykašli se na nějaké Carbon Boost, Premium, Gold a podobné marketingové debiloviny. Tyhle aku vydrží naprosto stejně jako ostatní, akorát jsou dražší. Je to vše o chování k vozu a ne o tom, jestli máš Vartu, Exide nebo Bosch

Přivstaň si o 10minut dříve, v klídku nastartuj, dej si kafe a cigáro a pak terpve jeď do práce.

Cestou z práce nech zase navrnět motor dříve, jakmile přijedeš domů, nech nastartováno, utři si v klidu palubku ubrouskem, pokochej se interiérem a pak teprve chcípni motor a hned uzamkni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za názor,
Ale to sem si mohl nechat Fabii v holote a dělat to jak píšeš, nebo jezdit MHD - přivstal bych si o půl hodky.
Je to o určitém komfortu, je lepší ohřát motor bufikem než nechat cvakat před barákem 10 minut s polovičním mazanim, než si oskrabu auto.
Mě jde spíš o to, že baterky AGM maji údajně lepší nabíjení při kratších cestách a při startech nedostávají tolik zabrat. Vydrž jak píšeš ty je dost spekulativní, koupíš 2 stejné baterky a budeš je používat stejně, přesto nemusí vydržet stejně dlouho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to máš pravdu, to sis měl nechat Fabii. Protože Superb rozhodně není koncipován na to, aby sis zatopil bufíkem a pak jel 7km do práce - to prostě není možné, ani kdyby sis tam nacpal akumulátor z vesmírné lodi.

Nevím co jsi myslel tím polovičním mazáním, auto musí mazat po nastartování normálně. Že bych narazil na další fake mýtus? Že je jako lepší nastartovat a jet se studeným motorem, než ho nechat ohřát na volnoběh? :-)

A pokud máš vodního bufíka, spolehni se na to, že ten studený olej Ti to neohřeje. Naopak motor dostane větší šok, než kdybys ho nechal ohřát v klídku na volnoběh

Není možné, aby se auto řádně dobře dobilo za 7km, kór, když si pěkně z okna zapneš bufík a pak jedeš 10 minut do práce. To si tam můžeš koupit akumulátor jaký chceš a stejně půjde do kytek. A věř, že i když tam nacpeš cokoli z těch promo hovadin jako Carbon Boost apod, tak jakmile i jakýkoli jiný akumulátor jednou vybiješ, okamžitě nenávratně ztrácí minimálně 30% své kapacity. Dalším opět a třeba potřetí už bude Tvůj akumulátor na úrovni kapacity aku z Fabie...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no chlapi neviem ci som ja lavy, alebo tam nieco nebude v poriadku. vybral som sa vymenit baterku, tak som dal dolu ten kryt a nasiel som iba jedinu srubu, podla vsetkeho mi na nu pasoval kluc 13 na lavej strane. inac je tam dost na prd pristup, ale skusil som ju najprv vytocit rucne, ani za frasa s nou pohnut. tak som isiel po aku srubovak a ten ani na najvyssi moment nedokazal s tou srubou pohnut. skusal so prepinat chod dopredu a dozadu ci nepovoli ale nic ani tuk. treba na to nejake specialne naradie ci postup? zatial nova baterka v pivnici a dufam, ze stara este trocha pofunguje. vdaka za kazdu radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no chlapi neviem ci som ja lavy, alebo tam nieco nebude v poriadku. vybral som sa vymenit baterku, tak som dal dolu ten kryt a nasiel som iba jedinu srubu, podla vsetkeho mi na nu pasoval kluc 13 na lavej strane. inac je tam dost na prd pristup, ale skusil som ju najprv vytocit rucne, ani za frasa s nou pohnut. tak som isiel po aku srubovak a ten ani na najvyssi moment nedokazal s tou srubou pohnut. skusal so prepinat chod dopredu a dozadu ci nepovoli ale nic ani tuk. treba na to nejake specialne naradie ci postup? zatial nova baterka v pivnici a dufam, ze stara este trocha pofunguje. vdaka za kazdu radu

Ano, jen jeden šroub.

Ale musíš na něj vzít golu, ať máš správnou páku.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 15. 1. 2017 at 11:41 AM, matelkoxxl said:

nevie niekto, ci a kde sa da najst na exide baterkach najst datum vyroby? jedine co som na nej nasiel je 6LC29M2. nejake ine specialne oznacenie som tam nenasiel.

 

baterku mas vyrobenu v 29 marca 2016.

 

Rok

0= 2010

1=2011

2=2012

3=2013

4=2014

5=2015

6=2016

7=2017

 

Mesiac

A=Jan

B=Feb

C=Mar

D=Apr

E=Maj

F=Jun

G=Jul

H=Aug

I=Sep

J=Okt

K=Nov

M=Dec

(L sa nepouziva kvoli moznej zamene s I)

 

http://www.exidebatteries.com.au/battery-faq/

Editováno: , autor: r_e_n_e
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

r_e_n_e - tak tento navod som tiez nasiel, ale pokial by som isiel podla neho, tak neviem co potom znamena to LC. podla nich je to vo formate YMMDDPS.

cize prve cislo by malo znamenat rok, to by sedelo.

ale potom ide MM a pokial by to malo byt podla ich formatu MM=Month (07=July) , tak by tam nemali byt pismena LC, ale cisla. pismeno je v pripade ked je v tom kode iba M  - M=Month (A-L > E=May).

Preto som to nevedel nakoniec rozsifrovat, lebo to akosi nesedi podla toho co pisu.

 

edit: volal som do Exide Slovensko a pan mi tam povedal, ze podla toho kodu to bude druha polovica roka 2016 :rolleyes:

Editováno: , autor: matelkoxxl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...