Přejít na obsah

Tempomat - problémy, závady, dotazy


MRYD

Doporučené příspěvky

Vyzkouším a děkuji. Ještě dotaz, jde nějak případně z Vagu zjistit za jízdy, čím to je, že to nejde? Vím, že se daly měřit hodnoty, jen nevím která co znamená.., tak jestli se z toho dá poznat jestli mi tam opravdu ten drát chybí, abych to nedělal zbytečně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj, taky mám problém s tempomatem, tak jsem si pečlivě pročetl tuhle diskuzi a dneska hurá na vyčištění plošného spoje.

 

Po rozloupnutí jsem však zjistil, že mám asi hodně starý typ tempomatu :). Není tam žádný plošňák a konektor. Z pod volantu vede pouze takovy pásek, ve kterém je zalisovano několik žil. Na tyto žíly potom tlačí jazýčky od tlačítka pro aktivaci tempomatu. Stejně tak tlačítko na vypínání tempomatu.

 

Máte s tím někdo zkušenosti? Mam Octavii TDI 1.9 SLX 2000

 

Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 10 měsíců později...

Také mi to dělalo tak, že to v průběhu cesty přestalo jít a znovu to šlo až znovu zapnutí zapalování.

 

Přesně jak bylo psáno, že je to v tom jezdci na zapínání a vypínání, jenže po úpravě jezdce a dosedacích ploch to byla jen chvilková záležitost.

Tak jsem to dnes vyřešil jednou pro vždy. Úplně jsem ošmirgloval ten uhlík až na měď a spájel jsem je natvrdo v poloze ON.

 

Stejně při jízdě jsem to nepoužíval bylo to stále na ON, vypínám mírným přišlápnutím brzdy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

Zdar chlapci, chtěl bych vás poprosit o radu mám problém s tempomatem a to takový, že když ho chci aktivovat při určité rychlosti tak nestačí jen krátké stisknutí, ale musím tlačítko chvilku přidržet a pak se teprve zapne, ale auto o pár km zrychlí nevíte náhodou čím to může být? U Fabky co jsem měl před tím to fungovalo na klepnutí. Děkuji předem za případné rady...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdarec.

 

Mám podobný problém na OII MR 06

Když tempomat vypnu, tak se sám zapne a neustále přidává. Vypnu ho sešlápnutím brzdy nebo spojky ale po chvilce to stejné. Diag. píše chybu reg.rychlosti. asi teda páčky.

Je to velice nepříjemný.

Prosím o radu je to páčkou ??   

Nebo by mohla být krpa jinde?

 

Díky .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Do měřených hodnot jsem se díval vše reaguje jak má i pedály. Mikrospínače a tišťák jsem proměřil a vyčistil v měřených hodnotách zkontroloval funkčnost. Včera fungovalo vše v pořádku a dneska stále přidává zase. Chtělo by to mít připojeno na diag. když to začne blbnout jestli to v měřených hodnotách mění 1za 0. Ještě info. když tempomat trvale vypnu vypínačem na hoře na páčce vše je v O.K. Proto si myslím že je chyba v páčce.

Ale nechápu kde. Tišťák komplet proměřen a vše se zdá v pořádku. Je někde v páčce ještě nějaká elektronika co by do toho mohla zasahovat??

Editováno: , autor: Pawouk
Necituj předchozí příspěvek.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Mám dotaz, mám OII 2005, sice mi TMP funguje, ale chtěl bych vyměnit páčku za OII FL (tu která se vrací při zapnutí dálkových světel do původní polohy a nezůstane stát blíž k budíkům)... Jde to a případně co všechno je nutné vyměnit?

 

Mám OII před FL 2005 - volant původní s MF ovládáním, páčku s TMP.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže vyřešeno. Pomohla výměna páčky. Teď už je vše O.K.  Při kontrole staré páčky dráty poškozené nebyly. Deska proměřena a žádná závada nezjištěna. Takže záhada.  

Tahle záhada už potrápila spoustu lidí. Podle elektroodborníků vše v páčkách naprosto v pořádku a páčky musí fungovat naprosto správně. Přesto pomohla až výměna za novou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Mam Octavii 2 mr 2005, vybavu elegance s tempomatem dotazenou z Nemecka. Nevungoval mi tempomat, resp. Jen obcasne. Kluk z fora mi vymenil packu, protoze byla udajne k.o. Takze po vymene par mesicu fungovala a teD nastal stejny stav jako pred casem. Za jizdy funguje, pak dlouho nic nebo musim zhasnout motor a nastartovat a pote funguje. Dozvedel jsem se, ze to zpusobuje stav packy tempomatu predfaceliftove standartne a nevyzpytatelne a tento jev odstranila az faceliftova?  Je to pravda. Bohuzel kluk z fora mi tam dal predfaceliftovoou. Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rozeber tu páčku  podle návodu co je tady ani jí nemusíš demontovat , několikrát jsem takhle ji opravoval , diagnostika hlásila chybu . otevírám ji pomocí ulamovacího nože v místě přepínače on/off pak vyndáš ten plošnák odšroubuješ ho malý torxy vyčisti tech.benzinem a slož to zpět  no a vyzkoušej.  setkal jsem se zě tam byla jakoby bíla vazelína a ta zkaratovala tempomat a nefungoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zdravím,

chtěl bych se zeptat, zda má někdo informaci o funkčnosti tepomatu po výměně převodovky 2.0 TDI BKD (PD) za variantu pro 2.0 TDI 103kw (CR).

tyto převodovky mají nižší otáčky na 5 a 6st, ale prozatím se mi nepovedlo nalézt, jaké je "povolené" pásmo otáček ECU motoru pro správnou f-ci tempomatu.

Děkuji za cokoliv

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...