Přejít na obsah

Servisní intervaly - pevný, proměnný, jejich ceny v servisu


Pawouk

Doporučené příspěvky

@Durannn patří tam filtr origo čísla 04E 129 620, takže stačí si jen vybrat na netu podle ceny..výrobců je dost...jinak interval na výměnu toho filtru škodovka protáhla až na 90 tkm, dříve bylo 60 tkm...

 

https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/04e129620-vzduchovy-filtr-tsi-20349.html

Editováno: , autor: ski1961
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ski1961 Skvělé, díky za info a specifikaci. Objednám a vyměním. Zrovna jsem koukal na youtube na výměnu a musím říct, že složitější už to skoro nemohlo být. Sice člověku stačí Sikovky a šroubovák, ale někde to jde vyměnit zcela bez nářadí :D 

 

Žil jsem pořád v domění že je interval právě těch 60tkm, ale problém už je spíše těch 5 let a něco od výroby, co auto mam :D 

 

Díky ještě jednou !

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Durannn jasný, výměnou nic nezkazíš, ale kdybys objednával z toho mého odkazu..tak origo dodává  Mann, který je tam za trochu levnějí cenu než ten, co tam mají jako origo..ty filtry jsou identické, jen origo má z výroby logo VW a ten dtuhý už má nápis Mann..jinak identické...jinak přímo do škodvky ani nechod, protože tam stojí ten origo dvojnásobek té ceny toho origa z odkazu..

Editováno: , autor: ski1961
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to budu brát z autodíly Pema, mám to bez poštovného, vždycky mi to vyzvedne kámoš co nedaleko pracuje a ceny mají taky super (beru tam i oleje atd), a tam mají Bosch za nějakých 260kc, MANN za 290kč, obojí mi přijde fajn cena a ani jeden asi nebude špatná volba, hádám :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se právě díval na tu stránku skoda-díly a tam je psáno že i Bosch je prvovýroba, ono to možná Škodovka, potažmo VW i střídá, ty dodavatele. Už mám objednáno, o víkendu vyměním, jestli bude jakž takž počasí, ať mi do toho neprší před panelákem :D 

 

Díky :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím co za těch pár korun řešíš. Předepsané intervaly jsou nesmysl pro toho, kdo má auto na pár let. Nechal jsem si vzducháč i svíce vyměnit v 30.000 při návštěvě AS s jinou věcí a filtr byl lehce znečištěný, ale v boxu byl binec a listí. 1.0Tsi a dali mi Mann.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 5 měsíců později...

Ahoj,cekam me ted vymena oleje, auto ma 6 let,60000km najeto a dosud se menil pravidelne olej, kabinovy filtr a jedenkrat svicky a brzdova kapalina 2x vse v ramci garancnich prohlidek. Ted jedu po 6 letech uz mimo autorizak. Je neco jineho potreba ted krome oleje vymenit? Prip. jezdite i po zaruce stale do autorizaku? Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevidím výměnu vzduchového filtru, který jsem si i se svíčkama nechal v AS v rámci prohlídky nechal vyměnit dříve. Já jezdím do AS i s O1/2009 a nemám důvod tam nejezdit, vždy udělají co potřebuju a vlastní materiál akceptují. S Rapidem 2019 který je ještě rok v záruce tam potom jezdit dál, běžné prohlídky, výměny oleje či brzdovky mě udělají vetšinou na počkání. Starou F1 dávám garážníkovi který tam pere díly z Autokelly a jejich kvalita ... a ve výsledku to není ani o moc levnější

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
V 21. 3. 2023 na 16:59, Nicon napsal:

Ahoj,cekam me ted vymena oleje, auto ma 6 let,60000km najeto a dosud se menil pravidelne olej, kabinovy filtr a jedenkrat svicky a brzdova kapalina 2x vse v ramci garancnich prohlidek. Ted jedu po 6 letech uz mimo autorizak. Je neco jineho potreba ted krome oleje vymenit? Prip. jezdite i po zaruce stale do autorizaku? Diky

 

Můj Rapid bude mít za měsíc kulatiny, deset let, najeto cca 159 tis. km a jezdím s ním celou dobu do autorizáku... Chci mít auto ve 100% stavu. Předtím jsem měl Octavii, Felicii, byl jsem mladší a měl míň peněz, tak jsem servisoval všude možně, ale vždy to stálo víceméně za starou belu. Rapid se mi odvděčil tím, že jsem zatím měl jedinou závadu - prasklou žárovku. 

Někdy mě překvapuje, jak někteří nadávají na drahý servis a pak mění olej 3x ročně :-) Je pravda, že na vlastním oleji jsem vždy ušetřil 2000 Kč, ale pak jej servis přestal akceptovat... Mám proměnlivé intervaly ale i tak měním každý rok, ať nemusím 2x ročně do servisu. Někdy to vyjde na 12, někdy na 17 tisíc km a zatím vše OK. Ale to, zda autorizák ano nebo ne je hlavně o financích. Pokud auto dáte ke garážistovi, je to levné, ale sám často neví co je třeba a tak. Když najdete pořádný sevis který má mít vše, tak zas o tolik levnější není, aby to stálo za to...

Editováno: , autor: Mariacek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omlouvam se, ale me vzdy dojme nazor, ze autorizak je to nej a super. Spatnych zkusenosti z autorizaky ale i garazisty je dost a dost.  Vzdy je to o lidech! Za me je na vymenu oleje, pokud si ji neudelas sam, nej osvedceny garazista, kteremu das svuj olej. A co je treba po 15 tis. Km? Vymenitn motorovy olej, olejovy filtr, vzduchovy klidne 1x 30 tis.km, kabinova filtr. Svicky dle predepsaneho intervalu. 

Editováno: , autor: koudy_123
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spíš jsem to myslel tak, že dobrý servis musí mít přístup do Systému škody, kvalitní nářadí atd. A když si to všechno pořídí, tak si to musí i naúčtovat a tak ve výsledku třeba není o moc levnější. V autorizáku mám jistotu, že přesně ví, co s autem mají dělat. V jiném servise netuším a kvůli pár tisícům se mi to nechce zjišťovat. Ale pokud někdo má osvědčený servis tak je to výhra... Já s nima moc štěstí neměl. 

Jinak faktor člověk je zas jiná kapitola... 

Každopádně nechci nikoho hanit, spíš je to o mé zkušenosti...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem měl Škodovky 105/120, Favorita a Felicii tak jsem si všechno dělal doma sám. Pak jsem koupil novou O1 Tour a všechno nechal na AS stejně jak teď u Rapida. Jezdím do malé pobočky většího servisu. S šéfem a mechanikama se už za 13 let známe a nemám důvod jim nevěřit, udělají co potřebuji a cena je pro mě únosná. Když spěchám domluvím si výměnu oleje (někdy vlastní) i na počkání (s kávou jejich). Ale když mě klekl Rapid v záruce v Olomouci 100km od domu byla to velmi nepříjemná peripetie v tamních AS a na dlouhé psaní... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...