Přejít na obsah

Vaše spotřeba


Pawouk

Doporučené příspěvky

Tady se můžete rozepsat podrobně o spotřebách. Ideální je napsat údaje z PP (průměrná spotřeba,průměrná rychlost,ujetá vzdálenost,doba jízdy.včetně fotografií),popsat ujeté trasy a styl jízdy. A nakonec konfrontovat průměrnou spotřebu podle PP s výpočtem podle ujeté vzdálenosti a načerpaného paliva (přesnějších výsledků se dosáhne až po několika natankováních).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Po ujeti dvou plnych nadrzi dosahuji spotreby 6,5 l na 100km. Motor 1.2 TSI - 105 koni. Cestovani prevazne do prace - 20km po ucpanych okrskach z Halifaxu do Bradfordu s velkym prevysenim a lehkou nohou na plynu, dale cestovani po okoli na velke nakupy do Manchesteru a Leeds na preplnenych dalnicich prumernou rychlosti cca 120km/h. Vetsinu casu mam zapnutou klimatizaci (nejlepsi leto v anglii za poslednich deset let), takze verim, ze spotreba je o par deci vetsi nez bez klimy.

 

 

Pristi mesic pojedu do Oxfordu a Londyna, celkova delka trasy cca 900km, tak se podelim se spotrebou na velke vzdalenosti. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Na ceste do Londyna jsem udelal test, pred odjezdem jsem nacerpal plnou do cvaknuti a porovnal spotrebu do dalsiho nacerpani do cvaku s pocitacem. Vsechny udaje prevedeny z mil do kilometru a z miles per gallon na litry. Merena vzdalenost 560km, cesta: Halifax-Manchester-Birmingham-Oxford-Londyn-Bicester. Vetsina cesty dalnice, parkrat popojizdeni v kolonach, zastavka v Oxfordu a puldenni popojizdeni v centru Londyna (havarka na Marble Arch, cekani v kolone skoro celou hodinu se zapnutym motorem a klimou). 

 

Testovany motor: 1.2 TSI - 77kw

 

Vzdalenost 560km (350mil), spotreba na palubnim pocitaci 5.2l (53.8mpg), prumerna rychlost 89km (56mil/h) - skutecna spotreba spocitana z doplneni nadrze - 5.3l na 100km.

 

Vysledek je rozhodne lepsi nez jsem cekal, cesta az do Londyna 3 dospeli a dve deti plus plnej kufr zavazadel, nejakou vetsi zmenu v akceleraci jsem ani nepostrehnul a rozhodne jsem se neloudal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 4 týdny později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 4 měsíce později...

Včerejší návrat z dovolena od Benátek. Kufr plný, obsazeno 2 dospěli 2 deti, na kouli na drzaku 2 detska kola. tempomat nastaven dálnice 138, mimo obec 102, obec 56. AZ do Rakouska zácpy a hustý provoz, pak pohodička. Se spotřebou Velká spokojenost.

post-1525-0-46721700-1404647369_thumb.jp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak taky prispejus 1.2tsi 77kw 6/13 sedan, najeto cca 20tis.S lehkou nohou neni problem jezdit okolo peti litru. A po dovoleny v Chorvatsku (rakev na strese, dva dospeli a dve maly deti a auto natriskany 5,8l prumer az do Splitu ze Šumavy) jsem zapomel MIcheliny nafoukany a spotreba neni problem s lehkou nohou a ne zrovna krpalu i pod pet litru. Rekord Vimperk - Vilshofen cca 100km 4,1l.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Pred dovolenkou nabehanych 1500km: potom trasa Kosice-Tucepi 3dosp.osoby +plny kufor na trase 1100km tempomatovych 130-140 = spotreba 5,7/100

Odskusana maximalka 205kmh -pocitovo bola este nejaka rezerva.

Ta ista trasa spat ciastocne s klimou 140kmh tempomat = 6,1/100

 

Po okreske do cca 100-110 nie je problem jazdit za 5/100

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Dnes poprvé tankováno do plné (od nákupu), na nádrž ujeto 745km, dle PC 6,3l/100km - motor má aktuálně najeto 753km, takže záběh.

 

Se spotřebou 1.2 TSi 77kW jsem "zatím" velice spokojený, uvidíme až bude zajetý a začnu ho trochu více honit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ja s tim autem jezdim uplne normalne, nijak na spotrebu, obcas to prozenu, nekdy i 180-200, ale ne zase casto, vetsinou na dalnicich drzim 140-160, ve meste celkem v klidu a mam 6,7 dlouhodobou. Da se s tim jet po okreskach za 5-5,5. Ale to musi clovek jet jako duchodce...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové dobrý den, chtěl bych poradit: uvažuji o koupi nové škody octavie a právě u motoru 1,2 tsi mi bylo rečeno, že při zátěži a plném autě není problém mít spotřebu 8- 8,5 litr na 100 km? Po přečtení těhle příspěvků se mi to nechce věřit. Kde je teda pravda? :D Poraďte pls. Do téhle chvíle jsem se vyhýbal tomule motoru ale teď pomalu měním názor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 5 měsíců později...

Tak i ja zde mohu konecne prispet.... :) Octavia combi 1.2 TSI 77kW, najeto cca 16k km

 

cesta na otocku Brno - Jablunkov - Brno cca 460 km, kdo zna, je to vsehochut dalnice, rychlostni silnice, silnice prvni tridy a poslednich 30 km vicemene pres obce...

Jeli jsme tam 2 zpet 3 a zpulky zaplneny kufr.

 

Jizda vetsinou na tempomat - maximalni povolena + 2 az 5 km/h. Spotreba po navratu dle PP 5.8L/100km

 

pro zajimavost, v minulosti stejna cesta a vicemene stejny styl jizdy s:

 

O1 kombikem 1.9 TDI 81kW najeto cca 200k (stejna cesta opakovane) spotreba dle PP 5.5 az 5.8L/100kM

O2 sedanem 1.6TDI 77kW najeto 6k Km (zapujcene nahradni vozidlo) vychazela spotreba dle PP na 4.6L/100kM

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Jedna aktuální spotřeba. Trasa z Třeboně do Prahy, vesnice v rámci povolené rychlosti, okresky lehce nad, dálnice tempomat na 125 km/h. Počasí krásné, manuální klimatizace zapnutá. V autě já, žena, pes, kola, vybavení na kola a pár tašek. Spotřeba paliva byla skoro stejná, jako spotřeba kapaliny do ostřikovačů. :D

 

Na displeji je dost bordelu, to je to krásné jaro a pyl, který je prostě všude...

post-868-0-77853400-1431683719_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...
  • o 11 měsíců později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 3 měsíce později...

Trasa Malá Morávka-Opava -Fulnek, 4 dospělí, každý svůj bágl, vzdálenost 82 km , průměrná rychlost 67 km/hod., průměrná spotřeba 4,6 l/100km, čučel jsem jak péro! A to mám 1,2 tsi 77kw  a jen s 5st. převodovkou!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...