Přejít na obsah

"Automaticke" otevirani kufru/patych dveri


M_ike

Doporučené příspěvky

Ahoj,

vlastnim jiz tyden rapida a zajimalo by mne, zda je nejaka moznost, pripadne zda ma nekdo zkusenost s "automatickym" oteviranim kufru.

Jedna se mi o toto:

Vim ze to lze mit i na O2, O3 combi/liftback..

Zkousel to tedy nekdo na rapidovi, pripadne jake pruziny pouzit?

 

Diky moc :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja když zmáčknu krátce, tak bliknou krátce blinkry, ale žádnej zvuk není slyšet, ale kufr jde tlačítkem otevřít.

jj přesně tak to má i kolega...jsem ho potěšil bo o tom ani nevěděl :kol-28:

a když se podrží tak povyskočí.

Nicméně jsem koukal na ten píst a i při zavřeném kufru je tam dost velká vůle,takže pružina musí být delší...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak jsem asi 1. pokusný králík..:-) včera mi přišli pružiny od firmi Penta EDM zvolil jsem červenou pružinu kuli váze kufrového víka označení 8030 průměr 20mm(vnitřní 10mm) s délkou 64mm obě dvě pružiny vyšli na 356 Kč i s poštovnym. Tato pružina má ve stlačeném stavu délku 39 mm a na vzpěře k tlumiči je mezera 48mm. Tak jsem tam dal pro jistotu 3 podložky o tloušťce 2mm a jednu gumovou podložku (4mm) aby se neotlačila pístnice. Tlumiče začnou víko zvedat až v 88mm tak jsem měl obavy aby ho zvedli. Celá montáž je jednoduchá. Na každé straně tlumiče jsou 2 pojistky, které stačí povytáhnout šroubovákem a pak jde tlumič vytáhnout z kloubu. Pozor! jakmile vytáhnete tlumič z víka, tak víko začne padat! Bacha na prsty. Potom jsem obalil kloub na tlumiči do hadru aby jsem ho nepoškodil a upnul ho do svěráku. A v místě kde vzpěra nezajíždí do pístnice, jsem začal kombinačkama vzpěru povolovat z kloubu. Potom jsem to všechno nasadil. Nejdříve gumovou podložku, aby pružina nejezdila po vzpěře a nepoškrábala jí, 3 podložky a ještě jednu gumovou podložku, aby se neotlačoval kloub. No a nasadil jsem to. Práce zabrala maximálně 10 minut.
post-83464-0-74387100-1374910385_thumb.j
 
Věchno sedí jako předtím.
post-83464-0-93618200-1374910455_thumb.j
A tady je výsledek :-)

http://www.youtube.com/watch?v=Hcl8VDo_Aqs

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...