Přejít na obsah

Clintův pirátský klub


Clint

Doporučené příspěvky

Na druhou stranu EGRka jsou už v benzínech. Brácha ho třeba na Leonu měnil.....

 

DPF je v pohodě, pokud se stíhá vypálit, což u mě není problém. Olej dražší není, stačí si vybrat. Měním ho ve stejných intervalech jako na benzínu, tedy každých 15tis km. A naftu beru jenom od benziny Vervu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem se rozhodoval při koupi mojí O2FL 2012 (rozhodoval jsem se mezi 1.8TSI a 2.0TDI, stejný stupeň výbavy, jen rozdíl v motoru a při 1.8 TSI suchá DSG7), tak jsem si u nás ve firmě nechal spočítat TCO (Total Cost Of Ownership, celkové náklady vlastnictví vozu) při plánovaném ročním nájedzdu do 20.000 km ročně a vyšlo mi, že na naftový motor se mi vyplácí až při nájezdu necelých 21.000 km. A to zase není takový rozdíl, ale nutno podoknout, že rozdíl byl cca 20.000,- Kč ve prospěch TSI. Jsem nakonec rád, že jsem, to TSIčko v kombinaci s DSG7 nevzal. Tahle kombinace se rovnala skoro 100% šanci, že jedno (motor nebo DSG) pokazí.

Editováno: , autor: skodaforum20
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Benzín se ohřívá rychleji, to je fakt.

Co se týče té výhodnosti zda benzín, nebo nafta....já myslim, že je to při používání na delších trasách uplně jedno. Na krátkých ale samozřejmě jasně benzín. Tam je hloupost kupovat naftu.

 

Každý si to všelijak rozpočítává, kde ušetří na naftě, kde ztratí na benzínu a naopak....ale pak přijde stejně nějaká závada, která svým rozpočtem ať už za díl nebo za práci veškeré úspory naprosto smázne. A zbývají pak zbytečné výčitky, že já vůl nevzal benzín....tohle mě nemuselo potkat a opačně.

 

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak, tak. Já řešil auto pro maminu a nafta by ten provoz nepřežila. Když vynechám svůj odpor.
Pak je otázka jestli se chceš přepravit, nebo se někam dostat a jízdu si užít. Teď mohu porovnat ty 2 supy a ten chrochták je fakt hrůza. Jediné pozitivum je ta spotřeba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U tebe je dehet jasnej. Ale kdo najede 15 20 tis je to o nicem. Pokud clovek srovnava ohetiny pak uz to treba tak zle nevychazi. Ovsem pokud srovnavas novy vuz kde porizovaci naklady jsou hned v rozdilu 50tis a vice treba tak jaka je navratnost pri pri 15tis rocne. 5 let? Pak odejde DPF a uspory vsechny fuc.

  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Petrrr napsal:

U tebe je dehet jasnej. Ale kdo najede 15 20 tis je to o nicem. Pokud clovek srovnava ohetiny pak uz to treba tak zle nevychazi. Ovsem pokud srovnavas novy vuz kde porizovaci naklady jsou hned v rozdilu 50tis a vice treba tak jaka je navratnost pri pri 15tis rocne. 5 let? Pak odejde DPF a uspory vsechny fuc.

 

Nechápu co máš furt s těmi kilometry. Nechápu proč by dieselu vadil roční nájezd i třeba 5t.km. Proč furt srovnáváš jakousi návrátnost?  

  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Protože žije v roce 2000, kdy se dělaly první Octavie 1.9 TDi.

 

Nevidím například jediný důvod, proč bych si nekoupil naftu. Stejně se to posere tak či tak. A je jedno, jestli to bude benzín v 45 tisících nebo nafta v 50 tisících. Oprava bude tak či tak kurevsky drahá, protože od toho dá Škoda ruce pryč. Jako od všeho, co nemají napsané v deníčku správného servisního mechanika.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, stanmar napsal:

Já to chápu tak, že pokud máš malý nájezd km tak neušetříš na nižší spotřebě a nemá tedy význam kupovat dražší motorizaci než je benzín.

 

 

Ale třeba mne žádná úspora paliva nezajímá, mně prostě nafta vyhovuje jízdním projevem mnohem víc než benzín. A to jezdím i benzíny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale jo, každá motorizace má své. Na dvoulitru mám větší krouťák než jsem měl před tím na benzínu, jedu na dálnici v nízkých otáčkách a za pár korun, jsem o dva litry níž na průměru.

 

Rozjezdy jsou bleskovka, to natřu i benzínům a jede to dobře i plně naložený.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, stanmar napsal:

Já teda naftu určitě ne - zvuk je při srovnání s TSi hroznej - snad jen v Superbu by to šlo.

A nevím co myslíš tím jízdním projevem - tedy o jaké motorizaci v naftě vůbec mluvíš?

 

 

V CRV 2,2 a v Allroadu 3,0BiTDI ale to už snad jen do ledna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, Voice napsal:

To nevadí, předtím jsem měl 2,0TDI 103kW v oktávce a vyhovovalo stejně tak. 

No než jsem koupil 1,8 tsi tak mi zrovna tenhle motor nepřipadal špatný, jenže mě tolik nezáleží na rychlosti rozjezdu a spotřebu taky vysloveně neřeším .Takže z mé strany jsem neměl žádný zvláštní důvod koupit naftu.

Tím nechci říct že je nafta nějak špatná, ale mě opravdu u osobního auta vadí hluk od motoru a ten tam oprvdu je.

Clint by to měl potvrdit - měl donedávna taky 1,8 tsi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk uzamkl následující téma
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit nový...