Přejít na obsah

Clintův pirátský klub


Clint

Doporučené příspěvky

Tak Německo je spolu se skandidávií nejvyspělejší komunita evropy, ale zastávám si názor že pokud někdo pracuje 8h/5 dní v týdnu, tak by neměl mít problém zaplatit hypotéku na přeměřeně velkou bytovou jednotku. Bydlení je základ všeho, nebude bydlení, nebudou děti, nebudou děti budou tu cikáni a slimáci. Je fajn se mít fajn, ale co generace po nás co tu necháme, kteří budou v menšině ? Když nebudeme tyhle problémy řešit my tak nejspíš pro naše děti už bude pozdě a já fakt nechci aby moje děti žily jako menšina.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, 15degren napsal:

Když jsme u toho německa, tak v německu na důstojný život stačí 8 hodin házet lopatou a zdravotní péči a vlastní bydlení mít budu.

 

No jo... skvělé a dokonalé Německo, kde se mají všichni dobře! Hlavně tam mají lepší žrádlo a všichni jezdí v Meďourech. To potvrzuji. Ten čas, co jsem strávil v Hamburku, jsem si pořídil dvě auta, dva byty, loď a ještě půlku vesmírné rakety. 

  • Pozitivní 3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud si pod důstojným životem za 8h/5d práce s lopatou představuješ, vilu s bazénem, osobním tryskáčem a plnou garáž luxusních aut tak v tom případě máš absolutní pravdu ve všem co jsi napsal...Omlouvám se ti a klaním děkuji že jsi mě vyvedl z omylu o teorii důstojného života. Musím žasnout
nad tvým nadáním, o jakém se pouhým smrtelníkům může jenom snít.

Editováno: , autor: 15degren
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

problem je v tom, že celej tenhle svět vede kupředu mamon a pocit, že všechno musí růst někam do nekonečna.. jenže ekonima funguje v cyklech..a mam takovej pocit, že se více či méně blížíme k vrcholu.. a pak bude následovat pád? těm co mají holé prdele tak to moc neuškodí.. víc zabrečí ti co něco mají...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, 15degren napsal:

Tak Německo je spolu se skandidávií nejvyspělejší komunita evropy, ale zastávám si názor že pokud někdo pracuje 8h/5 dní v týdnu, tak by neměl mít problém zaplatit hypotéku na přeměřeně velkou bytovou jednotku. Bydlení je základ všeho, nebude bydlení, nebudou děti, nebudou děti budou tu cikáni a slimáci. Je fajn se mít fajn, ale co generace po nás co tu necháme, kteří budou v menšině ? Když nebudeme tyhle problémy řešit my tak nejspíš pro naše děti už bude pozdě a já fakt nechci aby moje děti žily jako menšina.

Hmm, pokud jsem to dobře pochopil, byl by jsi raději, kdyby stát nějakým způsoben financoval bydlení těm kteří na to nemají (ať už vlastní vinou, nebo ne). Jenže mě bydlení nikdo nezaplatil, proto jej taky ze svých daní nemíním a nechci nikomu platit.

  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, stanmar napsal:

Hmm, pokud jsem to dobře pochopil, byl by jsi raději, kdyby stát nějakým způsoben financoval bydlení těm kteří na to nemají (ať už vlastní vinou, nebo ne). Jenže mě bydlení nikdo nezaplatil, proto jej taky ze svých daní nemíním a nechci nikomu platit.

 

Vůbec, úplně by stačilo kdyby města nerozprodali sociální byty za směšné částky developerům a dál nabízeli lidi s mnimálním příjmem sociální bydlení za rozumný prachy. Důsledek toho že už ten to koncept nefunguje je ve dvouch bode a oba jsou pro pracujícího člověka špatné.

1. Cena nájmu raketově vyrostla, protože stát místo toho přispívá na bydlení, takže se rozjel neskutečný business s předraženým nájmem.

2. Pracující člověk který vydělá průměrné peníze zaplatí v důsledku toho neskutečné prachy na hypotéce protože ceny jednotky bytů jsou drahé jelikož s nimy kšeftují pracháči a vykořisťují zase socky

3. Vyšší odvody do sociálního systému, protože pracháči kasírují ze sociálního systému neskutečné částky na businessu s bydlením socek v hrozných podmínkách.

 

Kdyby sis o tom něco trochu zjistil nemusel by si tu se mnou o tom diskutovat, nejdřív si něco zjistit o problematice než začneš diskutovat, pak většinou diskuze vůbec vzniknout nemusí.

 

Vzniká tam hluché místo které pomalu ale jistě šrotuje i střední třídu. Až naše generace odejde, tak už ani střední třída ve vlastním bydlet nebude a bude pobírat příspěvky od státu na předražený nájem člověka co postavil bytovku aby jednoduše udržel hodnotu svého kapitálu. To bude ten moment kdy se vrátíme do doby kamené a střední třída defakto zmizí.

Editováno: , autor: 15degren
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, 15degren napsal:

Pokud si pod důstojným životem za 8h/5d práce s lopatou představuješ, vilu s bazénem, osobním tryskáčem a plnou garáž luxusních aut tak v tom případě máš absolutní pravdu ve všem co jsi napsal...Omlouvám se ti a klaním děkuji že jsi mě vyvedl z omylu o teorii důstojného života.

 

Ale možnost důstojného života a důstojného bydlení má ÚPLNĚ každý v této republice.

 

Každý z nás, včetně Tebe, má možnost toho, aby si sehnal solidní a pěkné bydlení. To, že se evidentně zakopáváš na tom, že byty v Praze jsou pekelně drahé, je věc druhá. Pokud na ně nemáš, nemusíš si je kupovat, můžeš to nechat na někom jiném, kdo Ti dá drahý nájem. A nebo se můžeš podívat po důstojném bydlení, které není daleko od Prahy a přestěhovat se za Prahu, jako to dělá plno lidí, kteří nejsou tak bonitní jako @stanmar, který rozprodává majetky DPP. :)

 

Právě teď, FannanekH napsal:

Cože? ty nemáš ani celou tu raketu??  hamba ti...

 

Já vím, jsem hrozný. Dělal jsem tam za €1500 měsíčně a nějak mi z toho nájmu, který byl €800 za dvoupokojový byt, cestovného za €100 a drahého piva za €6, nezbylo na druhou část rakety. Ale tu první část mám! Teď ještě okradu pár chudých důchodců, seberu práci několika šikovným OSVČ a vše doženu. Jsem totiž hrozná svině, která se nedívá na ostatní, ale jako první chci zabezpečit sebe, ženu a „soon to be deployed“ dceru.

 

před 4 minutami, 15degren napsal:

Ano jsem flákač 14h/6d v týdnu je prostě děsná ulejvárna, od základu změním svůj život a už nebudu plačka, přestěhuji se na venuší kde má den 2800 hodin a budu makat 2700h 6 dní v týdnu.

 

Nebo třeba zkus pověsit podnikání, které Ti dle všeho nejde, na hřebík a najdi si práci, která bude opravdu na 40 hodin týdně. Uleví se Ti, budeš mít více peněz, budeš pro banky cennější, možná se naučíš něco nového, nebudeš tak negativní, tak nervní a konečně si uvědomíš, že ne všechno je v této republice tak špatné, jak si myslíš.

  • Pozitivní 3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, Sabiza napsal:

Nebo třeba zkus pověsit podnikání, které Ti dle všeho nejde, na hřebík a najdi si práci, která bude opravdu na 40 hodin týdně. Uleví se Ti, budeš mít více peněz, budeš pro banky cennější, možná se naučíš něco nového, nebudeš tak negativní, tak nervní a konečně si uvědomíš, že ne všechno je v této republice tak špatné, jak si myslíš.

 

Na HPP jsem dělal 8 let už nikdy víc, tak moc jako na HPP jsem držkou o zem nedřel. 

  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zaplatím to já no, já už si zvykl, že jsem ochotnej, šikovnej a tak mě každej ždíme jak může... Jak tu bylo psáno, ne každej kdo umí a je pracovitej má "blaho" kvůli kterému se snaží s vidinou lepšího... Ale taky je fakt, že mě nikdo nenutí být tam kde jsem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, Stringo napsal:

Ale taky je fakt, že mě nikdo nenutí být tam kde jsem...

 

A o tom to všechno je. Ale člověk si musí projít tím špatným, aby se obrnil a šel si za svým. Když jsem se vracel do ČR, dělal jsem pro JYSK - staral jsem se o kompletní IT zajištění ČR a SK. V době, kdy jsem měl trochu volna, jsem se ještě staral o vozový park. To vše za krásných 25 800 hrubého. V Praze. Tři roky nazpět. Věčně v prdeli na cestách, věčně po hotelech, věčně na telefonu. Dělal jsem v podstatě 24/7 s tím, že jsem měl nárok na jeden den volna v týdnu. Vydržel jsem to 11 měsíců, pak jsem se na to vykašlal a šel raději do jiné firmy, kde dělám téměř za dvojnásobek, dělám 8 hodin denně, pohotovost mám jednou týdně za měsíc, mám ji královsky proplacenou a dělám práci, která mě baví. A podotýkám, že na mou současnou pozici jsem šel bez jakýkoli zkušeností v tomto oboru (a dostal jsem se sem bez kontaktů a známostí).

  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, FannanekH napsal:

hele ono na těch písmenech nesejde..já mam taky účko i když bych měl mít péčko... a blíž to mam stejně do káčka

Však jo, já mám třeba A a taky jsem se s tím naučil žít...ba dokonce se za něj už ani nestydím.:D

  • Pozitivní 3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, Sabiza napsal:

 

A o tom to všechno je. Ale člověk si musí projít tím špatným, aby se obrnil a šel si za svým. Když jsem se vracel do ČR, dělal jsem pro JYSK - staral jsem se o kompletní IT zajištění ČR a SK. V době, kdy jsem měl trochu volna, jsem se ještě staral o vozový park. To vše za krásných 25 800 hrubého. V Praze. Tři roky nazpět. Věčně v prdeli na cestách, věčně po hotelech, věčně na telefonu. Dělal jsem v podstatě 24/7 s tím, že jsem měl nárok na jeden den volna v týdnu. Vydržel jsem to 11 měsíců, pak jsem se na to vykašlal a šel raději do jiné firmy, kde dělám téměř za dvojnásobek, dělám 8 hodin denně, pohotovost mám jednou týdně za měsíc, mám ji královsky proplacenou a dělám práci, která mě baví. A podotýkám, že na mou současnou pozici jsem šel bez jakýkoli zkušeností v tomto oboru (a dostal jsem se sem bez kontaktů a známostí).

 

Tak za podmínek které popisuješ bych šel na HPP taky, nicméně zatím se nepoštěstilo najít takový flek v IT takže zatím dál na živnost, kde mě to stojí hromadu energie, ale aspoň nemusím řešit kde vezmu příští měsíc na nájem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak máte štěstí že jedete v IT které je teď zrovna v kurzu [emoji6] já mám strojárnu a dneska je to s energetikou co se týká turbín v háji. Trh je nasycen a jde to do kopru všechno. Dneska je v kurzu co se týká strojírenství manuální dělník soustruh, karusel, frézař atd. Jakostníky nikdo nechce protože je to zbytečný luxus, dneska se jede na kvantitu a ne na kvalitu, v těch objemech se zmetky ztratí, takže já konkrétně jsem docela nahranej a už se pokukuju po něčem co bych uměl, jenže radši každej vezme učně co na strojích umí, než technika co se musí na strojích zaučit a jsme u toho, že dneska škola není vše a záleží spíše na štěstí, k čemu se zrovna člověk nachomejtne. Při tom mě moje práce v oboru co jsem vystudoval baví a nejsem ten co práci ojebe jak může, vůbec nevím, co dělat (co jiného by mě bavilo).

Stan dělá řidiče autobusu, řeklo by se že je to jenom nějakej řidič, ale on má zodpovědnost za lidi co převáží a teď mi Sabizo řekni, jestli je zpravedlivé, že on na to jakou má zodpovědnost bere plácnu 20t čistého a ty za to že sedíš u PC a máš odpovědnost jen sám za sebe (za svou odvedenou práci) 40t čistého. Teď mě neber jako nějakého závistivce, jen konstatují, jak to vidí člověk co opravdu má velkou zodpovědnost a bere neadekvátně nízkou mzdu (já třeba jsem zodpovědný za kompletní jakost turbíny za cenu 10-60 milionů Kč, všude jsem podepsanej a jak něco bude tak se ukáže na mě... Mám +/- 24t čistého a to si myslím že mám ještě docela dost oproti lidem z mého okolí. Takže se nemůžeš divit že potom lidí z mojí vrstvy (opravdu pracovití a chytří lidé) nadávají. Ale to tu zase akorát planě vzdycháme, vždycky je tu možná odpověď, že můžeme dělat něco jiného, jenže to řekne člověk, kterému se to povedlo, ne ten, co se mu to nedaří realizovat a v podstatě jsou lidé v situacích, které to ani neumožňují udělat nějaký zásadní krok jiným směrem ať už to jsou závazky finanční, rodinné atd.... Prostě chce to si připustit, že ne každý má možnost udělat kariéru podle svého. Já Vám to samozřejmě všem přeju, že jste úspěšní, také se nebudu přetvařovat, že Vám to nezávidím (ale v tom dobrém smyslu), ale na druhou stranu bych byl rád, kdyby se tu přestaly psát ty řeči o tom, že každý může mít to po čem touží a podobné řeči, prostě někdy to nejde a může se člověk snažit sebevíc.

  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Si to IT taky představuješ jak Hurvínek válku. V IT třeba sedíš na židli, ale máš zodpovědnost za chod IT ve firmách, které jsou na tom závislé. Nejede jim IT, příchází o spoustu peněz, ty jsi bez práce a může se to až v extrému dotknout i těch lidí v té firmě. A co teprve když děláš IT třeba pro nemocnice atd.. Z nám spousty "IŤáků" co si ani neužijí dovolenou, protože nastane průser a musí ho okamžitě řešit rodina ne rodina. Fakt to není taková sranda, když chceš v IT vydělávat. A to nemluvím o permanentním vzdělávání. Upozorňuju já IŤák nejsem.

  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

SI myslíš že funkční zajetý člověk v IT má v praze 40 tisíc čistého ? :-D. Počítej kolem 50-70 tisíc čistého minimálně. Programátoři pod 100 tisíc čistého měsíčně nejdou. I když se v platech v oboru nepohybuješ, tak stačí spočítat kolik takový člověk s holou prdelí potřebuje na to aby mohl v Praze pracovat. Ti jasně vyjde, že do prahy nemá smysl jít dělat pod 60 tisíc čistého pokud tu nemáš nějaké zázemí. Když se tu nabízí garzonky za 3M a prodávají se tak tu někdo bere i prachy kterýma to zaplatí, snadné počty.

 

Jinak v IT je velká zodpovědnost, za funkční infrastrukturu když nefunguje unikají zisky. Za záloha dat se kterýma lidi pracují, je to docela stresující, dnes mají zisky vyšší hodnotu než lidský život. Věř že kdyby jsi velkém IT firmě způsobil miliardové ztráty protože jsi špatně zazálohoval database tak by jsi trpěl víc než kdyby jsi pobil půl lidi v autobuse kvůli nedbalosti.

Editováno: , autor: 15degren
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

[emoji23] to je fakt. Nechtěl jsem tu rozvracet morálku, jen jsem chtěl poukázat na to, že každý kdo dělá svou práci svědomitě by měl být za to dobře zaplacen a je jedno jestli je to IT, lékař, technik nebo zedník. Dneska je strašný rozdíl v platech a nemyslím teď jako manažer vs. dělník

  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk uzamkl následující téma
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit nový...