Přejít na obsah

Octavia II vs. LED žárovky


Stringo

Doporučené příspěvky

Postupem času jsem vyměnil všechny původní žárovky v Octavii II za LED... Hodně jich svítilo málo, hodně jich hlásilo chybu a ještě víc jich zůstalo po zamčení auta svítit... 

 

Nyní se s Vámi podělím o to, co mám v autě. Odkazy můžete využít k nákupu, nebo jako návod ke koupi dnes již svítivějších LEDek  :kol-47:

Editováno: , autor: Stringo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

UMÍSTĚNÍ / OZNAČENÍ DLE ŠKODOVKY / OZNAČENÍ DLE PRODEJCŮ / POTŘEBNÝ POČET KUSŮ

 

ODKAZ KDE JSEM KUPOVAL (pouze pro informaci o ceně a jak vypadají - mnou odzkoušené a osazení na autě - viz.galerie)

 

1. přední obrysová světla / W5W / LED can-bus T10 / 2ks

 

LED jsem vyndal a dal ke xenonům klasické žárovky od Philips

https://www.f2tuning.cz/tuning-shop/Zarovky-PHILIPS-BLUE-VISION-XENON-W5W-d6363.htm

 

 

2. osvětlení registrační značky / C5W / LED can-bus sufit 36mm / 2ks

 

https://www.aliexpress.com/item/1PC-White-36mm-39mm-41mm-5730-9-SMD-Canbus-NO-Error-Car-Festoon-Dome-Reading-LED/32596245865.html?spm=2114.13010608.0.0.kHpvt4

 

 

3. osvětlení zavazadlového prostoru / W5W / LED osvětlení kufru / sada 2ks

 

http://www.spoilerce...d-svetla-kufru/

 

 

4. vnitřní osvětlení vpředu a vzadu / C10W / LED can-bus sufit 42mm / 2ks

 

https://www.aliexpress.com/item/hot-B39-Newest-White-42mm-12LED-5730-SMD-Car-Festoon-Dome-Light-Map-Interior-LED-Lamp/32603959371.html

 

UPOZORŇUJI na sadu LEDpanelu přední lampičky - tu nebrat, měl jsem ji také a zůstává také svítit lehce po zamknutí auta!!!

 

 

5. světla pro čtení / W5W / LED can-bus T10 / 2ks

 

https://www.aliexpress.com/item/4pcs-Super-Bright-10-SMD-168-194-5730-LED-warm-white-Bulbs-Car-License-Plate-Lights/32559951378.html

 

 

6. osvětlení nástupního prostoru ve zpětných zrcátkách / W5W / LED can-bus T10 / 2ks

 

řeším náhradu - doplním až budu mít aktuální

 

 

7. dveřní varovné svítilny / C5W / LED can-bus sufit 36mm / 2ks

 

https://www.aliexpress.com/item/1PC-White-36mm-39mm-41mm-5730-9-SMD-Canbus-NO-Error-Car-Festoon-Dome-Reading-LED/32596245865.html?spm=2114.13010608.0.0.kHpvt4

 

 

8. osvětlení schránky spolujezdce / C3W / LED sufit 31mm / 1ks / ZDE odkaz pro případ že byste rozložili světýlko a nevěděli, jak ho dát dohromady

 

https://www.aliexpress.com/item/1X-Auto-Dome-Festoon-10SMD-5730-31mm-Step-Light-Festoon-1-25-10-xenon-White-5730/32241319366.html?spm=2114.01010208.3.109.StREwN&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2_10065_10068_10084_10083_10080_10082_10081_10060_10061_10062_10056_10055_10037_10054_10033_10059_10032_10099_10078_10079_10077_10103_10073_10102_10096_10052_10050_10051,searchweb201603_2&btsid=1644d6cc-dbdb-4a03-b6b7-9daef8b2448d

 

 

9. osvětlení popelníku

 

- vyrobit samostatně = odpor (je jedno jakou packu) připájet na "+" LEDky (delší nožka), zaizolovat smšťovačkou, aby se LED nezkratovala a vyměnit za původní doutnavku = odpojit konektor, pořádně zatáhnout za váleček (je jen nalisovaný) a vytáhnout z objímky, potom z válečku vatáhnout packy a vypadne doutnavka. Vsadit packu od odporu (horní část kam zapadne protikus od konektoru - tam je přivedeno "+") a do dolní dírky packu od LED "-", nasadit pacičky, zasunout váleček do objímky (odpor bude na horní straně objímky, kam se zacvakává protikus v autě), pohrát si s polohou LEDky - musí směřovat dolů aby svítila do sklíčka v popelníku, je tam dost málo místa a poloha LED by měla být co nejblíž k válečku, jak bude dál, nebude v místě sklíčka a bude svítit do prostoru za ním... připojit konektor a pokud máte správně polaritu, bude to svítit 

 

Kdyby se do toho někomu nechtělo, můžeme se domluvit, pošlete mi v obálce konektor a 2x známku na dopis, já to udělám a pošlu zpátky   :kol-28: 

 

 

- LED 5mm, 3.3V, 20mA, 50°-90° úhel osvětlení

 

http://www.gme.cz/le...00-60-p511-611/

 

 

- Odpor 470 Ohm - dle specifikace v odkazu!

 

http://www.gme.cz/me...-470r-p110-065/

 

 

10. LED denní svícení v mlhovkách u před-faceliftové octavie II

 

LED žárovka H8

 

Rezistor pro LED žárovku H8 (nehlásí chybu na palubním počítači)

 

 

11. LED do zpátečních světel u před-faceliftové octavie II

 

https://www.aliexpress.com/item/Osram-50W-1156-LED-Reverse-Lights-P21W-Turn-Signals-Light-Super-Bright-Car-Rear-Lights-Bulbs/1894961303.html?spm=2114.01010208.3.18.C0TmZl&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2_10065_10068_10084_10083_10080_10082_10081_10060_10061_10062_10056_10055_10037_10054_10059_10032_10099_10078_10079_10077_10103_10073_10102_10096_10052_10050_10051-10050,searchweb201603_2&btsid=3b7131b6-092d-49ca-880c-178ffafc0abf

 

foto pro představu je ZDE

 

Editováno: , autor: Stringo
Aktualizace odkazů
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super příspěvek, určitě tvé postřehy a odkazy potěší spoustu uživatelů :kol-47: . Sám se na výměnu některých žárovek za LED chystám, jen mě vždy odradila ta chybová hlášení některých ledek. Mám OII po FL a ty jak koukám tak před FL. Kdysi tu už někdo psal, že na FL to chyby hlásilo a na starých ne. Myslíš, že se dá věřit tomu, když v popise píšou, že je to bez chyb?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím že je problém u FL s těmi LED na SPZ, ale dá se to řešit tím, že se deaktivuje jejich kontrola (nehlásí to pak chybu na PC) :kol-47: více info by dal určitě Ferda25, Milhausek nebo Rolbař.

Ostatní by mělo být v pohodě ale jak píšeš, já mám před FL, takže to nemám osobně jak prověřit  :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trawi myslím že osvětlení v popelníku má každá OII... Zkus demontovat popelník = vysadit rámeček řadící páky směrem nahoru, povolit 2x torx co je pod tím rámečkem a vysunout popelník ven ze středové konzole, měl by k němu vést kablík s konektorem, možná máš jen prasklou žárovku a proto sis nevšiml že popelník nesvítí  :kol-28: alespoň já ještě neviděl OII bez osvětlení popelníku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to řeknu takhle u FL jsem se setkal s chybami jen u RZ jinak nebyl nikde problém ;) a RZ jsem řešil přes UNIQUE LED plus takový rezistorek a vše by mělo fachat jen se potřebuju srazit s tím maníkem co to dělá :)

 

Kufr

zarovka-5-velkych-led-t10-canbus-s-odpor

Dveře

3-led-diody-sulfit-bile-36-mm-s-odporem-

Kastlík

2-led-diody-sulfit-bile-31-mm-s-odporem-

Stropní světlo - aktuální

4-led-diody-sulfit-bile-42-mm-s-odporem-

Stropní světlo - asi budoucí

8-led-diody-sulfit-bile-42-mm-s-odporem-

Čtecí lampičky

zarovka-3-led-super-silna-t10-12v-canbus

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem se ptal už ve Stringově tématu, docela by se mi hodil ještě odkaz na LED diody, které nevyhazují chyby prasklé žárovky (OII face 2012), pro denní svícení na OII facelift. Nechci nic bodového, nic extra svítivého, ale ani žádné laciné bludičky. Ideálně kdyby světlo bylo teplé, nijak extra modré.

Ani za boha nemohu najít foto OII, kterou jsem kdesi na fóru viděl, kde se mi to moc líbilo, no dle fotek se jeví být hezké také toto řešení: VIZ OB AUTODÍLY.

Toto řešení je však pouze pro SII, pro Octavii II face ji ani nenabízí. Logicky mi tedy přijde, že OII to má asi řešeno jinak. Nevíte tedy někdo o něčem, popř. myslíte, že by ty LEDky z odkazu fungovaly také na OII face?

 

Díky :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle nevím ale taky si pamatuji že to už někdo na OIIFL dával a vypadalo to suprově!!! Jinak budu teď zkoušet asi LED do kufru kdy tam je 8xSMD LED a všechny navíc svítí jedním směrem tudíž myslím že to bude super a o víc jak polovinu levnější řešení než celé lampičky! Jinak Denisi zkusím se poptat ale myslím že jsem pro tebe ty žárovky našel ;) (cenovka 19€ a možná by byla slevička :) )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bullets: Jo? Tak to by bylo super :kol-47:

Zkus se tedy prosím poptat a kdyby bylo nějaké názorné foto, byl bych rád. Zkusím ještě pohledat na internetu tu fotku OII, kde se mi to tak líbilo.

 

Díky! :)

 

EDIT:

Tak jsem ještě hledal, přesně tu fotku jsem sice nenašel, no mám takové protiklady.. S dovolením jsem si vypůjčil některé fotky umístěné zde na fóru. Jak to nechci (1. fotka) - je to moc modré, moc slabé..

 

Druhá fotka je doplněna dokonce i popisem toho, jaké LED koupit od uživatele omicron:

 

 

 

Tak jsem konecne vyhodil zarovky PY21W z denniho sviceni a osadil toto :
- LED Letronix 16x MultiChip LED
- 360 stupn. usporadani
- svetelny vykon asi 100.000 mcd
- prikon 320 mA
- prodejce (na eBay) zduraznuje OBC free funkci (nevyhazuje chyby palubniho pocitace) s integrovanou ochranou


Po nainstalovani (pri kterem jsem si rovnez hezky odrel ruce) jsem zjistil :
- tovarne prepolovana kabelaz (FL MR2010, vyrobena v 6/2009), v servise za 15 minut prepolovali primo v konektorech bez ztraty zaruky
- pekne bile svetlo bez zadnych modrych artefaktu, odhaduji kolem 5000-5500 K
- bohuzel funkce OBC free nejak nechodi a MaxiDOT diagnostikuje chybu u obou modulu
- zatim na to kaslu, sviti to docela pekne, uvidime, zda-li dodavatel neco poradi, nebo se objevi napr. moznost pro disable teto kontroly v dennich svetlech (a nebo se objevi funkcni)
- svetelny vykon papirove jiste mensi nez original PY21W, ale subjektivne lepe videt i za plneho slunce (zejmena dnes!), zepredu i z boku
- je to opravdu vizualne vyrazne lepsi nez ty puvodni oranzove hnus zarovky (jednou na ne budeme s patosem vzpominat wink.gif )

Par obrazku jak to vypada :

 

(viz. druhá fotka).

 

... Vypadá to sice pěkně (méně do modra, svítivost cca. odpovídá běžné žárovce a rozptyl je hezký tak, že to rýsuje okraje a nesvítí to tak bodově), no kvůli zmíněným potížím musím hledat dál. Posílám to tedy jen pro představu toho, co hledám.

Čili chci něco takového, ale bez diagnostikování chyb prasklé žárovky a bez nutnosti přepólovat konektory.. :kol-32:

.. jestli možná toto?: http://www.stualarm.cz/produkt/95c-ba15d-1-cree-led-5w-bila-ba15d-12-24v/

Editováno: , autor: _Denis_
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nevím, ale to v odkaze neřeší ani jeden tvůj problém - potřeba přepólování bude u LED asi vždy a tyto budou i hlásit chybu. 

Hlášení chyby má dvě možnosti - buď oblbnout elektroniku, nebo ji upravit. Oblbnutí tedy vyřešit nějakými žárovkami s odpovídajícím odporem - tady ti neporadím, ale někdo už snad nějaké našel, vyzkoušel a používá. Upravení je trochu složitější, ale kontrola těchto žárovek se dá vypnout a pak můžeš koupit diody dle libosti. To by měl umět třeba Milhausek. Sice dáš asi něco za to vypnutí, ale pak ušetříš na diodách...

A to přepólování - buď sehnat žárovky s prohozenými konektory, s tím jsem se teda ještě nesetkal, nebo si přepólovat konektor, což je práce tak na deset minut bez vypichováku a na dvě minuty s vypichovákem, toho bych se nebál. :) Klidně ti poskytnu detailní návod. O záruku bych se taky nebál, nic se totiž nezmění, žárovky tam budou svítit dál, jím je polarita ukradená.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, je to celkem složité, asi stejně nakonec zůstanu u obyčejných žárovek :)

Ochranu vypínat nechci, je to dobrá věc a chci ji využívat, když už tam je. Spíše bych tedy hledal něco, co má dostatečně odpovídající odpor.. Nebo, když nad tím tak přemýšlím, proč nepřipájet obyčejný odpor na drát? Tak jsem to udělal u starého auta u parkovaček (40 Ohm) a udělám to znovu, vše fungovalo bez problémů..

 

Co se té polarity týče, pokud to chápu správně, to Škodovka dala OII nepochopitelně opačnou polaritu?

Já myslel, že se jedná pouze o neduhu té dané LEDky. Chtěl jsem to vyřešit do doby, než pojedu za Vášou nechat si nainstalovat mlhovky a denní svícení, no poněvadž je to asi na delší hledání, momentálně na to asi kašlu  :kol-31:

Editováno: , autor: _Denis_
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlaseni vadnych zarovek ti nebude fungovat ani s odporem. Urcite je lepsi ho softwarove deaktivovat, nez tam cpat odpor. Seriove ti odpor totiz nepomuze a pokud ho das paralelne, sice oblbnes kontrolu, ale uz nebudes mit kontrolu zarovky, ale kontrolu odporu...  :kol-32:

Editováno: , autor: LucasCZE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozřejmě že přes VAG vypnout nejde, proto jsem odkazoval na Milhauska (což byla chyba, přišel s tím ferda25, spletl jsem se). Je třeba upravit EEPROM v budících, myslím, že snížení hodnoty by asi také šlo. 

Ano, Škoda dala jinou polaritu a také nevím proč. Žárovkám je to jedno, tam je fuk, kudy tam teče proud, ale diody se nerozsvítí. Ale změna je opravdu otázkou minut, stejně tak i případné vrácení zpátky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nie, zadne chyby mi to nehadze, nakolko to mam upravene cez BCM. A kontrolu na SPZ mam uplne vypnutu, hlavne koli kamere  :kol-142:

Foto hodim, len s tymito LEDkami to este nemam nafotene, iba s predchadzajucimi. Tieto s cockou svietia vazne dobre, o dost lepsie, ako tie na vyssie postnutych fotkach.

Tu ich ma (teda podobne) tiez jeden uzivatel: http://forum.skodahome.cz/topic/121812-kokta/?p=1737853

..a co viem, tak chybu mu hadzu len obcas.

Co citam vyssie, tak myslim netreba moc spekulovat s kadejakymi odpormi a rovno si to dat upravit niekomu, kto sa do toho vyzna a mas pokoj naveky  :)

 

Este podotknem, ze pozor ake LED davate do denneho svietenia na FL. Odporucam iba s kovovym telom, pretoze tie, co su vyssie postnute na Supa, tak casom zaciernuju/zadymuju odrazovu plochu vo svetle!!! Tiez sa mi to stalo a musel som hmlovky preplachovat jarovou vodou aby sa vycistili.

Editováno: , autor: Kyselinka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...