Přejít na obsah

Drnčení plastů a pazvuky v interiéru


Lucasse

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...
V 25. 1. 2022 na 20:18, Hoonza napsal:

Zkus kouknout na ten kryt rozvoďáku.  Mám dojem, že to jde odtud.  Když se někam přihne,  vždy to na chvilku zmizí.  

Vyzkouším, ale je to divné.
 

Výsledkem je, že je pravděpodobně volná nějaká klapka climatronicu, která se otevírá, když je auto studené. Musela by se sundat palubka, ale to jsem zarazil. Nechci, aby mi to v autorizáku ještě víc rozes***ali. Někdy to teď dělá, i když mám climatronic na off.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
V 4. 2. 2022 na 22:30, jelinekh napsal:

zdravím, prosím o pomoc s vyřešením problému. Na nerovnostech je slyšet celkem nepříjemné drnčení z pravého rohu, jak od kastlíku. Nemáte někdo zkušenost, jak problém vyřešit ? viz video.
 

https://youtube.com/shorts/7y-Apr65oJU?feature=share

Zkus dat něco do té mezery mezi krytem A sloupku a palubkou. Třeba složený papír na zkoušku. Mě to drnčelo tam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj. Jak už přes den bývá teplo a zahřeje se přes okno palubní deska, tak mi hodně cvrliká/drnčí něco co jakoby vychází z budíků. Tak jsem je vytlumil páskami ze všech stran a nijak to nepomohlo. Zatlačení na rám budíků taky nepomáhá, takže budíky to asi nejsou.

Co ten zvuk zastaví je:

- zatlačit na kapličku budíků směrem nahoru

- chytnout volant pevně a zatlačit jej nahoru nebo dolů

- zatlačit rukou do místa palubovky mezi ofukem předního okna a oknem (pouze před řidičem)

 

řekl bych, že něco u toho ofuku je v palubovce volné a drnčí, ale netuším jak se k tomu dostat.  Samotný ofuk to asi nebude, na ten můžu mačkat jak chci a zvuk nepřestane. Nevíte jak demontovat ten ofuk? Nebo co by to mohlo být?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...
V 18. 6. 2022 na 21:48, Matthew Kay napsal:

Ahoj. Jak už přes den bývá teplo a zahřeje se přes okno palubní deska, tak mi hodně cvrliká/drnčí něco co jakoby vychází z budíků. Tak jsem je vytlumil páskami ze všech stran a nijak to nepomohlo. Zatlačení na rám budíků taky nepomáhá, takže budíky to asi nejsou.

Co ten zvuk zastaví je:

- zatlačit na kapličku budíků směrem nahoru

- chytnout volant pevně a zatlačit jej nahoru nebo dolů

- zatlačit rukou do místa palubovky mezi ofukem předního okna a oknem (pouze před řidičem)

 

řekl bych, že něco u toho ofuku je v palubovce volné a drnčí, ale netuším jak se k tomu dostat.  Samotný ofuk to asi nebude, na ten můžu mačkat jak chci a zvuk nepřestane. Nevíte jak demontovat ten ofuk? Nebo co by to mohlo být?

Ahoj, tohle cvrlikání mám přesně taky, to zatlačení na kapličku mi taky pomáhá, ale nedokážu identifikovat co toje. Tohle stejný cvrlikání mi taky ještě vychází někde okolo řadící páky, občas pomůže zabušení na plast kolem řadící páky, na chvíli to přestane.

Ale musím říct, že je to děsně otravný, možná horší než normální drnčení teda

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Ahojte, viete niekto poradiť. Uz dlhšie počujem zo zadnej pravej strany divne zvuky, ako keby som prešiel po nerovnosti a niečo bolo povolené tak to búcha. Najprv som si myslel ze je to z podvozka, ale zistil som ze ked sklopil zadné práve dvojsedadlo tak je všetko vporiadku. Čiže asi je problem niekde v mechanizme ked sa priklopi sedadlo, je tam asi nejaká vola. Máte niekto skúsenosť? Ako sa dostať do mechanizmu sedadla? Nechcem s tým behať do servisu lebo ochota riešiť takéto problémy je na zaplakanie. Dik za info. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 měsíce později...

Zdarec borci. Několik měsíců mě trápilo drnčení ze strany spolujezdce a podařilo se mi konečně zjistit, co to otravné drnčení způsobuje. Zkoušel jsem zafixovat palivové hadičky, na které jsem dost sázel, ale drnčení se ozývalo pořád. Takže drnčení v mém případě dělá hadice klimatizace, která je uchycená k nosníku plastovou sponou. Hadice v té sponě pevně nedrží a je tam značná vůle, která hadici dovoluje aby se pohybovala nejen do stran, ale i nahoru a dolů. A tenhle zvuk se po pravém nosníku šíří až do kabiny, kde je to slyšet na straně spolujezdce. Provizorně jsem tu hadici zafixoval fofrpáskou a pak do té origo spony asi vložím kousek tenké gumy. Snad můj objev pomůže i někomu dalšímu.  :-) Pro info mám Octavii 3 FL 2019. 

IMG20230610090611.jpg

IMG20230610090625.jpg

IMG20230610090715.jpg

Editováno: , autor: lubinek79
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...