Přejít na obsah

Drnčení plastů a pazvuky v interiéru


Lucasse

Doporučené příspěvky

beuticek: Přijeď za mnou, vezmem to po standardních středočeských slinicích a pak zajedem do Prahy... Vem si s sebou papír a tužku, aby jsis mohl zapisovat, kde všude to drnčí, praská, cvaká, bouchá :-D. Ale je fakt, že jsou typy lidí, kteří to nevnímají. Třeba švagrová, která má služební Lagunu (r.v. 2009 a kolem 170 tis. km) mi povídá, že ona žádné "drastické" pazvuky nemá.... tak jsem to projel a vrátil jí klíčky se slovy: "Octa mi drnčí, ale Tobě ta palubka doslova hraje koncert metalové kapely" :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tom má "tttt" pravdu. Je spousta lidí, co to nevnímá, neslyší, nebo jim to nevadí. Také jsem s takovými jel v autě a pak si myslel, že jsou snad všichni hluchý. Moje manželka je ten případ také, měla Polo a to bylo jak když spustí kapela a ona, že to nevnímá. Jojo, stačí, když sednu s někým takovým do jeho auta a po jízdě je ten dotyčný uplně vyřízenej a chce to prodávat :D:D

Pak je taková všeobecně nahluchlá skupina přijímacích techniků v autorizákách, pač i když s nimi jedeš a můj pětiletej kluk mi při jízdě vzadu povidá "táto, co to drnčí?", oni nic neslyší :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ti co to nevnimaji jsou v podstate stastni lide a budou zit dele, protoze se nenervuji. Ja, hlavne ze zacatku jsem mel chut to auto obcas podpalit a poslat ho do showroomu. Po delsim case si clovek jako ja asi opravdu zvykne a i kdyz to porad vnima uz mu to tolik nevadi.
Jsem naplej jak pochodis v tom AS. Mne jednou klepalo v zadnich dveri a pri reklamaci mi projezdili 30 km a stejne to neodstranili. [emoji16]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím si, že nic nevylepší. Shodou okolností to prej bude dělat můj známej, co tam dělá, dobře se známe. Ale nevím, jestli je to výhra, pač se mu s tím nebude chtít babrat a ví, jakej jsem detailista a citlivka na pazvuky :D 

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dedek007: Myslím, že mi včera taky sem tam vrzlo - slyšel jsem to poprvé a stoprocentně nemohu tvrdit, že to pochází z tohoto plastu... Nicméně zkusím a být tebou, tak to taky vyzkouším, dám mezi ten plast černou, elektrikářskou pásku, provizorně. Pokud to zabere, tak jí tam vsunu nadobro - nebude to vidět a třeba to účel splní.

 

P.S. kvanta pazvuků řeším právě pomocí izolační elektrikářské pásky a dost to pomáhá...

 

Obecně do diskuze k pazvukům: U minulého vozidla (Megane 2010) jsem často používal vazelínu, kdy jsem problémový plast sundal a styčné plochy namazal vazelínou. Mělo to neskutečný efekt, třeba madlo dveří, které praskalo, vrzalo se ani po dvou letech od aplikace vazelíny neozvalo a jiné díly taky... Věřím, že by nám to hooodně pomohlo, nic to nestojí, ale je práce s tou demontáží dílů :-( Navíc nějaký manuál typu "Jak na to" u O3 asi zatím není...?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já byl dneska vyzvednout auto a mechanik byl zralej na infarkt. Říkal, že je to fakt peklo za studena nevěděl, kam šáhnout dřív. Takže nějaké věci vyrubal, podlepil ap.

 

Nicméně jednoduchá rovnice:  Laciné plasty + nafta (vibrace) + sport podvozek + 18" kola = rozvrzanej interiér. Prostě nejhorší kombinace. No vyzkoušel jsem to, horší to není, takže dobrý :D

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně to dělal ten plast kolem středového panelu zboku zhruba na úrovni řadicí páky. Bouchnutí pomohlo na chvíli ale trvalé řešení je podlepit ho zevnitř tlumicím materiálem. Nic se nemusí demontovat, stačí zespodu nadzvednout a podlepit. Asi by stačilo tam jen narvat kus zmuchlané látky aby se ten plast nedotýkal tunelu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska jsem mluvil se známým servisákem z autorizáku a máme bejt ještě rádi za O3, protože prej S3 je na tom ještě mnohem hůř a lidi si za mega koupili žebřiňák :D

 

Auto mám doma ze servisu a řekl bych, že je to lepší. Podlepili Amundsena a na několika místech kastlík spolujezdce...tam prej to bylo opravdu hodně špatný. Výdechy byly venku, ale nic s nimi moc neudělali, pač prej když se podlepí, nejdou zpátky.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Clint: S tím S3 tomu věřím, pár videí z testu a defakto už i diskuze zde na foru to o S3 vypovídá... Ten kastlík spolujezdce by mne zajímal, kde to konkrétně podlepili? A přestalo to tím dělat? Já jsem už zkoušel několik variant, ale ten kastlík spolujezdce mě se.r pořád a pořád to dělá :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci to zakřiknout, snad to vydrží, ale tentoktáte to vypadá, že mi servis s vrzáním interiéru pomohl, i když trochu "nepřímo oklikou" :D

 

Byl jsem v servisu a reklamoval vrzání interiéru a přední nápravy. (řeší se zde)

Při mé poslední reklamaci vrzání nápravy tam jen něco promazali, což nepomohlo a nyní vyměnili silentbloky. Byl jsem domluvený, že to s mechanikem projedu a ukážu mu, co to v interiéru přesně dělá a ono nic - jeli jsme už po výměně těch silentbloků. Auto zase jezdá jako nové a 99% pazvuků zmizelo.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...