Přejít na obsah

Výměna halogenů za Bi-Xenony AFS s LED denním svícením


zdenytumig

Doporučené příspěvky

  • o 8 měsíců později...
  • o 4 týdny později...

Dokončení xenonů, kompletně i s natáčením do stran. Ještě jsem musel koupit senzor na přední sklo (světla a deště). Pak další dokódování výbavy. Nyní xenony fungují jak by měly i v poloze "auto", navíc stěrače také reagují automaticky na déšť. Zapojení jsem dal s podporou Ferdy25. Ještě jednou dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Soupis materiálu, jehož výměnu či dokoupení jsem musel podstoupit:  Jednotka BCM s podporou této výbavy, (jednotku Gateway  - tu jsem měl už vyměněnou, pro multifunkční volant), jednotka pro naklápění  xenonů, čidla nivelace (dával jsem přední + zadní), senzor světla, deště … pod zpětné zrcátko, spínač světel s polohou „auto“, připravenou kabeláž, samozřejmě kompletně osazeny světlomety s xenony a led + jednotky. Co se týče práce, tak vše správně osadit, zapojit, napinovat do BCM, Gateway, nakódovat. Je to výčet toho podstatného, když tak mě někdo doplňte.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Soupis materiálu záleží na tvé stávající výbavě.

Já potřeboval:

  • Kompletní světla se všemi jednotkami (jednotky jsou na světle)
  • GW MQB high 5q0907530ac
  • jednotka nivelace 7p6907357d
  • BCM je 5q0937086ak (jednotka plaubní ítě podporující xenony)
  • čidla náklonu 5q0907503 na zeleze 5q0412521c 
  • Kompletní přestavbovou kabeláž (dělá ji protranscar praha

A pak potřebuješ někoho kdo zajistí u ŠA ochranu dílů, natáhne kabeláž, přepinuje, nakóduje a finálně sladí atd.

 

Mě funguje vše jak u originálu i s AFS. 

 

Tímto ještě jednou díky Vašovi do Prostějova :-). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 2 týdny později...
  • o 10 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...

Ahoj všem,

zajímalo by mě, jestli existuje nějaké naprosto základní přehození halogenových lamp za xenonové. Na rovinu říkám, že nejsem odborník v této problematice a tak bych potřeboval radu znalejších. Moje představa je, že tu mám octavii 3 jako druhé auto do rodiny na pojížďky kolem baráku a strašně se mi nelíbí halogenové lampy, které to auto příšerně hyzdí oproti xenon lampám. Hlavně kvůli vzhledu bych ty lampy chtěl vyměnit, ale co tady na foru jsem vyčetl, tak samo ta přestavba je náročná a chápu že i nákladná. A zatím to takto řešit nechci, chtěl bych se vyhnout překopávce pomalu půlky věcí v autě:-), nechtěl bych zatím úplně takový zásah, ale při troše štěstí se ke mě dostali pěkné xenon lampy, takže je mám doma.Zamyslete se prosím,jestli by existovala nějaká varianta, samozřejmě pro většinu lidí tady asi ,,prasárna,, jak zapojit tyto xenony nějakým základním způsobem, bez všech těch fíčurek okolo. Myslím nivelace, naklápění, přisvicování do zatáčky apod. prostě jen zapojit ty lampy, aby svítily, seštelovat je do jedné pozice, tak, aby samozřejmě neoslňovaly ostatní a já aspoň viděl před auto jako s halogenama.V noci jezdím minimálně,jde mi hlavně o změnu toho designu světel. Viděl jsem na netu plno odkazů na různé adaptéry na přechod z origo halogenové kabeláže co je na autě na xenon lampy.Takový mezikus,že by se nemuselo do kabeláže vrtat a při problémech by se to dalo hodit zpět do původního stavu. Myslím toto: https://www.aliexpress.com/item/OEM-VW-HID-Xenon-Headlight-10-to-14-Pin-Connector-Adapter-For-Volkswagen-New-Skoda/32416244234.html .Kdybych takto zapojil ty origo xenon lampy,tak by fungovaly?Myslím rozsvítily by se a fungovalo by normálně přepínání potkávací-dálkové?Nebo to ani náhodou? Nebo by se muselo něco dokódovat apod. Jestli tato varianta není možná, tak má někdo nějakou variantu, klidně i do SZ, jak bych to co nejlevněji mohl rozchodit. Xenon lampy mám, nárazník mám vyměněný už z minulosti a má v sobě ostřiky, takže by to tak nemuselo být do očí, že pod těma xenon lampama je prázdno. Nemám to zprovozněné, ten ostřik (nefunkční) ale mám ho.Prostě to zprovoznit do nějakého úplně základního módu, bez všech těch serepetiček okolo:-) nebo existuje pouze ta nákladná přestavba jak na změnu dosti dílů, vrtání v autě a finanční náročnosti, tady na klubu už dosti probíranou. Díky všem. PS: Jestli se nad tím někdo pohoršuje, kroutí očima, tak prosím ať ani nereaguje, já to dokážu pochopit. Ale nedokážu pochopit, že Škodovka tam do toho základu narvala tak nehezká světla bez jakékoli možnosti to změnit. Auto jsem koupil už hotové a proto jsem neměl možnost konfigurace a teď bych chtěl aspoň něco s tímto udělat...kdyby někdo chtěl a nechce psát všem tady na fórum, klidně SZ. Amen:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Zdravím chtěl jsem se poinformovat o Výměnu halogenů za Bi-Xenony s LED na OCTAVII III.

 

Už mám nakoupené Bixenony včetně všech mlhovek ale ještě jsem se chtěl zeptat co všechno budu potřebovat? 

 

Potřeboval bych vědět číslo dílu ( spínačku co spojuje světlo s autem ) liší se oproti halogenového světlometu. Děkuji za info a rady. Mirek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Ahoj, 

Chtěl bych se zdejších na něco zeptat. Co vše by bylo případně potřeba k dodělání xenonů tak, aby svítili a neházeli chybu. Nejde mi o nivelizaci ani AFS atd. Mám Octu bez destaku a bez auto světel. Co vše by se tedy muselo koupit a co kódovat. Sedí třeba konektor do světla, nebo se musí prepinovat?? Prosím, aby mě tady nikdo nelynčoval. Neříkám, že to tak udělám, jen mě to zajímá. Moc díky..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Přesně tak, když už předělávat, tak ať to je jak to má být. Na OII co dělám přestavbu na xenony je nutno udělat.
Výměna světel, nádobky ostřikovačů s motorky pro ostřikovačů světel, hladinové čidlo, ostřikovače do nárazníku, kabelové svazky k nivelacím, nivelace na nápravách, jednotka pro xenony, vše zapojit a nakodovat...

Dneska už vím, že si další auto koupím s xenony a připlatím si 15t Kč za auto s touto výbavou, absolutně se nic neušetří (to si manuální montáž provádím sám, nechám to jen zapojit a nakodovat)...

Kdo to nechce udělat pořádně, ať si koupí pořádně žárovky a nevymýšlí hovadiny...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Zdravím Vás, přátelé kódování. Jedním dechem jsem zhltnul celé téma a díky Vám všem jsem nabyl nových a důležitých informací. Své drahé polovičce jsem dopřál O3 5E FL 2018 Ambition PLUS s LED světly. Autu chybí AFS a protože jsem na něj docela zvyklý, rád bych ho doplnil. A tedy: Octavia má LED světla, samonivelaci, je to 4x2, nemá personalizaci, má automatiku zapínání světel i dešťový senzor. Pokud jsem to správně pochopil, mělo by mi stačit doplnit jednotku 7P6 907 357 A (připadně její modifikaci pro facelift?), upravit elektroinstalaci a nakódovat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk změnil název na Výměna halogenů za Bi-Xenony AFS s LED denním svícením

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...