Přejít na obsah

Interval výměny oleje / výměna oleje a filtru


Honza9007

Doporučené příspěvky

Tak můj servis (se kterým jsem ale jinak spokojený), také moc neumí nastavovat intervaly. Po inspekčním servisu s výměnou oleje mi vynulovali jen olej. Když jsem to tam byl "reklamovat", tak mi znova vynulovali jen olej, který teď nesedí a musím si to pohlídat a auto stále řve inspekce nyní. Tak jsem si to vynuloval sám a vždy si to pohlídám / vynuluji hned po převzetí :-)

 

Jinak pro vynulování oleje stačí podržet nulovací tlačítko na budících a zapnout zapalování. Pro vynulování inspekce zapnout výstražné, podržet nulovací tlačítko a zapnout zapalování.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

tak blíží se mi zase tajná výměna doma, olej je jasnej, budu pokračovat v LL Castrol, akorát teď už novější typ

http://www.obautodily.cz/olej-5w30-ll-castrol-edge-titanium-fst-4-litry-8258cz599/

akorát  teď nevím jak s olej. filtrem. jestli tento je ten poslední cajk

http://www.obautodily.cz/filtr-oleje-1-2-tsi-63-77kw-1-4-tsi-90-132kw-1-6-original-7191cz2315/

 

PS: nepamatuje si někdo, v kolika km se mění vzduchový filtr motoru  ?

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Na zaciatok by som sa rad podakoval vsetkym, ktori svojimi skusenostami a zdielanim informacii z praxe pomahaju ostatnym v rozhodovani.

Motor: 1.2TSI/63kW, r.v. 2014

1. Servis vymeny oleja 15 000 km, autorizovany servis, vymena oleja a olejoveho filtra (maxi dot mi vtedy ukazoval, ze mam este 14 900 km cas na vymenu - to sa mi zdalo dost extremne..., pre skorsiu vymenu som sa rozhodol pri citani tohto fora), servisny interval nebol vynulovany - zanedlho aj tak nasledovala prva zarucna prehliadka

- pri tejto prilezitosti bola vykonana akcia 20V4 plyn. pedal a 48I7 posilovac riadenia (4.5.2015)

2. Prva zarucna prehliadka s vymenou oleja 25 500 km, autorizovany servis, vymena oleja a olejoveho filtra, vzduchoveho filtra (pri vzduch. filtry ma informovali, ze to nie je potrebne tak skoro menit, ale dal som ho vymenit). Vynulovanie servis. intervalu. Povodne som chcel ist na zarucnu prehliadku pri 28 000 km, ale trochu som sa uponahlal...

Momentalne najazdenych 32 000 km. Nemal som s autom (z hladiska motora) ziadny problem (pazvuky a pod.).

Este doplnim, ze motor zohrievam plynulou jazdou, moja najkratsia trasa z bodu A do bodu B byva 20 kilometrov, nikdy nevypinam motor hned po zastaveni vozidla, najskor po minute. Stav oleja pravidelne sledujem, ziadne ubytky ani pribudania. Doplnal som iba chladiacu kvapalinu na zaciatku asi pri 12 000 km, ale to bolo smiesne mnozstvo, po horucom lete. Toto leto stav chladiacej kvapaliny bez zmeny.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, zdravím, chtěl bych se vás jen zeptat na cenu, protože mi přijde přemrštěná.

Chtěl jsem toto:

  • vyměnit vzduchový a olejový filtr (vzduchový proto, že jsme na dovolené jezdili po prašných cestách)
  • výměna oleje
  • překonfigurování auta na pevný servisní interval

V přažském autorizovaném servise NH Car na Strahově si řekli 7 500 což mi přijde nějak moc.

Mám Rapid Spaceback, najeto cca 23 000 km po dálnicích, měl bych jet na výměnu až v 30 000, ale chci jít už teď.

Vlastní olej mě přinést nenechali a na dílně také být nemůžu.. :/

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky. Mám v tom trochu zmatek, když si nechám olej a filtry vyměnit v neautorizovaném servisu (případně doma, pokud to nebude komplikované, zatím jsem nezjišťoval), přijdu o záruku? A do autorizovaného musím jen na záruční prohlídku ve 30t km?

NH Car jsem vybral kvůli jednomu článku na iDnesu kde je hrozně chválili, že našli všechny problémy na autě jako jediní, tak jsem je chtěl zkusit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano prijdes o zaruku min. na motor co se oleje tyce. Existuje sice tzv. EU blokova vyjimka kdy s vozem v zaruce nemusis nutne navstevovat autorizovany servis vyrobce. Muzes navstivit tzv. nezavisly servis, ovsem toto je teorie a praxe je trochu jina. I ten nezavisly servis musi splnovat radu podminek ( napr. odber servisnich manualu postupu atd. pres placene aplikace vyrobce) aby mohl provadet servis servis v souladu s postupy vyrobce. Coz si myslim splnuje malo ktery nezavisly servis. Na olej dle PP musis. Nekdo si olej mezi ofigo vymenama v AS meni sam protoze se mu treba interval az 30tis zda moc( jak jsem to delal ja) a to tak ze pouzijes origo filtr, spravny olej a kdyby neco tak nemaji jak tuto vymenu zjistit. To je ovsem neco na vic. Pokud nechces prijit o zaruku na ofigo vymenu oleje nejlrpe do AS proste musis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není, ale je to možnost - pokud mi tu možnost dává výrobce a jeho poskok ne (z vlastní nenažranosti) tak poskok nebude mít ani za tu práci a drobný materiál - prostě půjdu jinam. Naštěstí je servisů dost a stačí si vybrat. Nikdo jinej než my, majitelé, tyhle jejich praktiky nezměníme.

Já bych tu barelovku jejich vzal - když bude na výběr ze dvou značek a budou chtít za litr rozunmou cenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mozno *** to bol iba taky nastrel ceny, ak by mu robili aj "nadstandardne ukony". Casto sa stava, ze klient nakoniec plati menej.

*** Nemam nic spolocne s s tym servisom, nepoberam od nich ziadne benefity za reklamu na forach, a nebol som s majitelom na vojne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Odpověď z NHCar:

Citovat

Dobrý den , , v našem servisu dodáváme pouze motorový olej Castrol edge-professional , cena 800kč za 1L s dph , Hodinová sazba 920kč s dph

To má znamenat co? 4x dražší olej, než když bych si ho koupil sám? Napsal jsem jim, aby změnili dodavatele, protože je bere na hůl, když ten samý olej se v obchodě dá sehnat za cenu pod dvě stovky. Cenu za ostatní práce radši nenapsali..

 

V 8/25/2016 at 23:02, Petrrr napsal:

Nekdo si olej mezi ofigo vymenama v AS meni sam protoze se mu treba interval az 30tis zda moc( jak jsem to delal ja) a to tak ze pouzijes origo filtr, spravny olej a kdyby neco tak nemaji jak tuto vymenu zjistit. To je ovsem neco na vic. Pokud nechces prijit o zaruku na ofigo vymenu oleje nejlrpe do AS proste musis.

Takže nezjistí, pokud si olej nechám vyměnit u známého a použiji originální filtr? Třeba že jim ten olej přijde moc čistý :)

Nemyslím tu servisní výměnu po 30tis, kde půjdu do autorizovaného servisu, ale vlastní výměnu před tímto intervalem.

Editováno: , autor: vitro
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já byl zrovna v pátek na výměně oleje ( měním v půlce sám ) a kamarád co má servis ze mě zrovna ptal, za kolik ten olej kupuju. Tak mu říkám, že 4l Castrolu 5W30 Titanium mě vyšlo cca 1000Kč. Dá se sehnat levnějš, ale z eshopu který nemám ověřený. A on, hm, já mám litr za 300Kč a to má u dodavatelů slevy :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...