Přejít na obsah

2.0 TDI CR - špatně se ohřívá motor


vilis1

Doporučené příspěvky

Reknu svuj poznatek...mam SII,r.v.2009 125kw CR..kod motoru CBBB,DSG,pri venkovni teplote 0st., studenem motoru a vypnutem klimatroniku kvuli tomu aby se samo nespustilo nezavisle topeni a nezkreslovalo teplotu.....motor se postupne zahriva az na cca 90st. a teplotu drzi po ujeti cca 13km klidne jizdy....

 

...jinak kdyz jsem jel pri minus 10 z lyzovacky,tak teplota padala i na cca 60st. pri jizde 70km.....ale zase jsem mel topeni zapnute naplno...byli jsme promrzli.

 

Motor CBBB podle toho co se tady pise by termoregulator nemel byt....znamena to rozdil oproti motorum s nim,ze voda jde do chladice neustale nebo je to jinak konstrukcne reseno....predpokladam,ze kdyz je vadny termoregulator,ze to porad propousti chladici kapalinu a tim padem se to "porad" pres ten chladic ochlazuje a teplota padaa...kolisa...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...
  • o 4 týdny později...

Caute borci. Takze ja mam podobny problem motor nechce alebo nemoze dosiahnut 90 C. Ani po 40 km max na cca 80 C aj to nasledne padne pri volnejsej jazde na 70 C.  Vonkajsia teplota okolo 0 C. 

Kurit auto kuri.

Lenze ja mam Audi A6 C7 2012 , motor 2.0 tdi 130kw, multitronic.

Po vymene hlavneho 4 cestneho termostatu sa nic nezmenilo.

Mechanik ma presviedcal ze ziadny iny tam nieje a ze je to normalne pri tychto motoroch.

V technickom nakrese nic nieje spomenute.... Nikde ani stopy po nejakom termostate.

Nedalo mi to a nasiel som toto forum a zacal patranie... no bezvysledne.

Vcera ma ale napadlo ze som menil jednu hadicku prehrizenu od kuny a nakolko som mal cely objednavaci celok ale ten som nemenil siel som pozriet ako vyzeraju tie rychlospojky. 

Po otvoreni rychlospojky na tomto celku na mna vybehla pruzina a maly termostat !!!

Pozriem objednavacie cislo a je to presne ten isty termoregulator ako ste riesily na Skode ci Volkswagne..

Objednavacie cislo 1K0121113A

Objednavacie cislo kompletu 03L122157Q

 

No ale este som to nemenil je tam na ch... pristup cize do servisu v utorok a nasledne budem informovat ci pomohlo.

A este jedna pripomienka tento termostat vedie do ochladzovania spalin k EGR...  Nie k prevodovke ako u vas. Teda ak som dobre pozeral.Ale uz som dohodnuty ze sa pozru vsetky hadice a spoje ci tam nieje niekde aj pri prevodovke dalsi takyto bazmek (kurv.tko)

Mechanik len cumel co som to nasiel :D

 

Sory ze to pisem sem aj ked je to audi ale je to rovnaky koncern a AUDI forum na SK umrelo tam uz nikto nechodi.

 

 

20180119_200026.jpg

717121140.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím vás všetkých.

 

Mal som presne ten istý problém už pri 3 autách. 

Superb dsg 2010, Tiguan dsg 2013, Superb dsg 2014.
Vždy ten istý problém vyriešený výmenou termolegulátora pred dsg chladičom.

 

Prajem všetkým ostatným veľa bezproblémových kilometrov :D

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

audi je vydrbane, termostat je sucastou hadice za 150e, pritom v popise nieje nic spominane ohladom termostatu ale da sa vymenit samostatne, inak je to presne ten isty ako u skodovky na DSG, do multitronika G12 nejde, aspon tak je to u audi a4 B8, audi forum umrelo a preslo na fb, ked bolo forum bolo to ok, FB to pokazil, teraz tam len kazdy ukazuje fotky kolies, vyfukov a blbosti

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TomasTF ak mas DSG tak pri chladici DSG. Ak audi ako ja tak zatial som nasiel len tento k EGR. Pozri na fotku vyssie je to ta plastova cast je to rychlospojka ale jej sucastou je maly termostat co sa vplyvom tepla otvara a otvori tak dalsiu vetvu kade prechodi chladiaca kvapalina. Inac rychlospojka a rychlospojka s termostatom su ine,,, bez termostatu je kratsia ta rychlospojka. Cize len hladat vizualne. Oboje su ci na Skode ci audi su ale rovnake aj objednavacie cislo je to iste.

Ja idem zajtra na vymenu tak hadam to pomoze. Dam vediet ako som dopadol. Este jedna foto toho termostatu ci termoregulatora...

 

 

20180122_095234.jpg

Editováno: , autor: Agent848
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, díky za toto téma, dnes jsem měnil termoregl. Ale dotaz - když jsem vyškubnul airbox, tak mi vpravo (při pohledu zepředu) čumí relativně dlouhá trubka ze spodu airboxu a nestačil jsem postřehnout, kam vede. A nenašel jsem to. Vede někam? :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze dnes vymenene. A problem ostal aj po vymene tohto maleho termoregulatora.

Mate na DSG pred chladicom elektromagneticky ventyl ktory otvara zatvara tento okruh?

Lebo ja nemam ten termoregulator pred chladicom ale mam el. mag. ventil. A je stale otvoreny. Cez vag pekne cvaka.

Netusite co alebo aky snimac ho riadi... Ta prevodovka ho isto ochladzuje ale ci to tak ma byt ci to nieje nastavene aby dopomahalo ohriat olej v prevodovke koly zivotnosti multitronica .... hmm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určitě tam nemám žádný ventil. Kvůli přístupu jsem hadici odpojil na chladiči a druhý konec na T kuse, takže jsem regl vytáhl i s jeho hadicemi na koncích, - vytáhl jsem celou větev s reglem. Je tam jen regl.  A mě to pomohlo.

 

Máš tam tu plastovou trubku z airboxu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyzera to na odvod kondenzu vody to by mozno davalo zmysel.....Na 3.6 V6 som ho mal vonku ale toto si tam nepamatam. 

 

Este otazka na ten termoregulator. 

Otvara pri 75 stupnov ... Ja aj motor ako tak ohrejem na 75 ale asi ked otvori ten termoregulator tak som skoncil nakolko motor nedokaze sam seba a este prihrievat olej do prevodovky ktora je vzduchom tiez ochladzovana a je to dalsi kus studeneho kovu kde sa olej asi len tak rychlo neohreje.

 

Otazka nastava je ten vas termoregulator ako keby ofukovany cerstvym vzduchom alebo teda priamim od masky ? 

Lebo ten moj na audine je uplne za motorom v zavetri blizucko motora a pravdepodobne mu tam je teplucko a asi skoro dosahuje tu svoju teplotu 75 a nasledne ohrievanie konci lebo to cele zacne ochladzovat olej prevodovky.. Cize reaguje mozno priskoro. 

 

Co na to hovorite ?

Skusim ho zabalit do niecoho nehorlave izolujuceho teplo ci viem oddialit cas ohriatia termostatu a oneskorenie jeho otvorenia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, regl určitě ofukovaný není. Kvůli vibracím má na sobě i takovou pěnovou vložku, není nijak jinak upevněn. Řešit při kolika otvírá/zavírá nemá podle mě smysl. Navržené to je tak, že když všechno funguje, tak drží teplota na 90°. 

U mě před výměnou - motor se dlouho hřál na 90°, při poslední cestě asi po 80km souvislé jízdy náhle začala teplota padat, i oleje, který byl 70°. Vyměnil jsem regl, včera po 6km plná teplota, která drží, bylo +6,5°C.

 

Co se týká té trubky z airboxu . Jen jsem doufal, že vzhledem k houfným výměnám reglu, kdy airbox musí ven, tohle bude někdo lehce vědět - že si všiml před demontáží, kam to vede.  Ale že je to odvod/odpad nevylučuju (nevím to). Našel jsem i video kde airbox vyndavá a vyškubl to jako já a hadici neřešil. Tak snad...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nieje zaco...

 

Urobil som facelift predneho grilu a vyzera to ze pomaha.. Zatiaľ komplet upchate. Uvidime ci sa bude nebodaj prehrievat :rolleyes:. A to som kuril v kabine na 22 a teplota nepadala ale stupala...

Po prvom dosiahnuti 90 stupnov to hned vyuzil DPF a zacal sa vypalovat :D

20180124_185823.jpg

Editováno: , autor: Agent848
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Inac na 3.6 V6 ho mam tiez. Tento uzasny termoregulator. A je na takom mieste co som sa pital ci nieje ofukovany. A je krasne medzi motorom a airboxom bez zavetria cize je naporom vzduchu cez chladic mierne ochladzovany co isto posoby na neskorsie otvorenie pokial funguje spravne.Na audine je uplne schovany za motorom kde ho isto napor vzduchu ani len neoveje a cize sa skor zahreje a otvory.  A este idu okolo neho hadice cez ktore prechadza tepla voda. Cize ako som spominal je mu tam teplucko.

 

Ta 3.6 tak krasne hreje ze aj keby je zly termoregulator aj tak by sa bleskovo vyhriala B)...

 

Na fotke termoregulator pre DSG chladic oleja 3.6 V6. 

20180126_105113.jpg

Editováno: , autor: Agent848
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak u mého auta se zaboha nepodařilo nikomu to udělat, tak aby se motor normálně hřál. SEAT Exeo, manual, 2.0 TDI 105 kW, CJCA. Hlavní termostat měněn třikrát, zkoušen. 2. termostat, ten malý, stejný jako je chladičů DSG, také měněn i zkoušen a chová se stejně jako starý. Jen stále trochu propouští? Je to normální? Neví někdo? Když se zahřeje otevře úplně, ale i studený propouští celkem dost. 3 servisy si neví rady, všechno vypadá normálně. Jedině, že by tam bylo ještě něco, nějaký jiný ventil, kvůli čemu by to dělalo nebo tam někdo propojil špatně hadice nebo jestli to může dělat těsnění pod hlavou...Ale nic na to neukazuje (žádná ztráta, olej v kap. apod.) Voda jde pořád do chladiče, po 35 km i do kopce se zahřeje na 55 st. C.

Děkuji za radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkusím to zakrýt, ale je tam špatný přístup...díky. stejně tam je asi něco špatně. Motor má jen 50 st. C a chladič je teplý. Je tam spousta hadic a je to volně napojené na chladič. Má to někdo také tak? Servisy si neví rady. Pode schématu to odpovídá. Nechápu logiku chladícího systému. Nikde neznačí žádné ventily, ani 2. termostat, který tam je. Ten ventil u 2. Termostatu nemohu najít. Ještě to prohlédnu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj :) chcem sa spytat ked mam octaviu RS 2.0 CR DSG 2008 ten termoregulator tam nieje a skusal ho tam teda niekto dorobit? lebo strasne dlho sa mi zohrieva teplota motora a klasicky termostat mam vymeneni  takze rozmyslam ze by som ho tam len vloziz ten termoregulator na DSG  tak ako je na novšich modeloch  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TomasTF auto mas prvu zimu ako ja ? Ja som nedavno zistoval od predchadzajuceho majitela auta ze aj on si vsimol velmi problemove ohrievanie.

Kym som nezakryl gril tak som nedokazal auto ohriat nad 70 stupnov. A chladic som mal tiez teply aj ked hlavny termoregulator nepustal do velkeho okruhu. No vyzera to ze si to najde inu cesticku a tiez netusim kade to prechadza. A po ohriati na 70 sa ohrieva na 90 pomalsie ale ohreje sa. U mna je zaujimave ze ako rastie teplota vody rovnako rastie aj teplota oleja. Cize motor sucasne ohrieva obe media. Kdezto olej by sa mal ohrievat 2x tak dlhsie ako voda. A za dalsie to ohrieva olej v automate. 

Bohvie ako to vyrobca zamyslal s ohrievanim medii ci chcel spolahlivost na ukor pomaleho ohrevu. A ci to je normalne... 

 

Preco pasaty a superby behaju cez zimu s original krytom na grile ?  Problem je ze su to diesle a mozno riesime co sa odjakziva riesi prekrytím grilu. Mne to pomohlo na A6.

 

55rado55 skus to iste prekryt gril.. 

 

Ja som pouzil penovu izolaciu na teplovodne potrubie pre solerne panely. Da sa pekne narezat na mieru a tiez su rozne rozmery na predaj a vyzera to celkom dobre.

stala ma 6 eur 2m... seda klasicka izolacia je lacnejsia ale nebolo by to u mna pekne.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 26. 12. 2014 na 16:45, Ladiikk napsal:

u mě 2.0 TDI s DSG, také problém v termoregulátoru.

 

Termoregulátor jsem ale opravil a nekupoval nový zatím. Problém byl v tom, že stříbrná tyčka se nevracela při vychladnutí zcela do zavřené polohy vlivem nečistot uvnitř. Tyčka jde vytáhnout kleštěmi, uvnitř vyčistit a dát zpět a problém je vyřešen. Před zamontováním zpět do vozu jsem vyzkoušel, zda termostat otvírá a zavírá horkou vodou z rychlovarné konvice a je to zatím OK.

Taky jsem měl problém s termoregulátorem....vyčistil jsem jej, včetně tyčinky atd. Ale teplota stoupala o něco rychleji ale nebylo to dokonalé. Tudíž jsem koupil nový termoregulátor, který stal cca 350 Kč. Po výměně mám 90°C  za cca 5km jizdy městem a venkovní teplota byla -1.5°C. Proto raději doporučuji už koupit nový termoregulátor. Není to tak velká položka. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...