Přejít na obsah

spatny signal radia pri zapnute nabijecce


MagicQ

Doporučené příspěvky

Zdravim...

 

V posledni dobe mam problem s prijmem signalu u autoradia... 

Mam vytahnutou zasuvku pod klimatizaci, na vypinac, tam je pripojena klasicka nabijecka a kabel je tazeny za radiem, a u tlacitek nad radiem je konektor vystrcen.. 

Stara nabijecka klekla a po vymene za novou mi chrasti signal v radiu. Pokud nabijecku vypnu (pridanym vypinacem) radio funguje zase normalne... 

 

Ted jsem do auta pripojil jeste nabijecku na kameru, pripojena u rucni brzdy a vedena pod kastlikem spolujezdce do A sloupku, a opet pri zapnuti nabijecky mi zacne radio chrastit, resp. Neni k pouziti... funguje sotva v praze, jinde chrci... jelikoz kamera je napajena po celou dobu jizdy, potrebuju to vyresit... 

 

Dneska jsem zkousel v obchode vymenit zesilovac anteny za novy , bohuzel to blblo porad stejne... napada me vymenit antenu za nejakou integrovanou do palubovky, jinak nevim..

 

 

Nebo je moznost nejak odizolovat antenni kabel??? Obalit treba alobalem?? Nebo nejaka jina rada co s tim??

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě to dělá stejně, nabíječky mám dvě, s jednou ztrácím signál s druhou ne.

Pro info, ta co ruší je přesně tato http://aukro.cz/nabijecka-do-auta-autonabijecka-dualni-2x-usb-i3853052388.html

  Radio mám origo Symphony

Já bych doporučil spíš vyřešit zdroj šumu než jeho následek

jo a nabíječku strkám do zapalovače

Editováno: , autor: tomik.cesko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nabíječka na mobil by vyměnit šla, v tom takový problém není... Horsi ale je nabíječka na kameru, která je asi 4m dlouhá... Proto bych to chtel zkusit nějak odstínit...

rádio nám Kenwood , dodatečně montovany.. Je pravda ze se starším radiem signál nikdy neblbl, a nabíječek jsem tam několik vystřídal... U kenwoodu jsem vystřídal asi dve nabíječky, první v pohodě az ta druha blbne... Ale jak říkám, horsi je nabíječka od kamery..

autoelektrikář mi radil at to zkusím obalit alobalem.. Mohlo by to pomoci, jinak budu jeste asi zkoušet jestli funguje správně anténa a zesilovač... Možná bude gro problemu ve strese u anteny...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nabíječka má většinou měnič 12/5V (6,8 nebo také 9V) a to impulzní s vysokou frekvencí. Pokud je nekvalitně vyřešeno odrušení směrem na primární stranu - tj. do napájení vozidla - nebo vada nějaké součástky, pak může být výsledkem uvedený problém. Většinou nemá ekonomický smysl vůbec rozdělávat a snažit se opravovat elektroniku nabíječky a profesionálně to zřejmě nikdo dělat nebude. Pokud tedy nemáš po ruce šikovného kutila, který toho něco ví o systémech symetrických VF filtrů, tak raději pořiď nový. Snažit se odstínit alobalem, pokud je má domněnka o příčině poruchy správná, nemá smysl!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nabíječka na mobil by vyměnit šla, v tom takový problém není... Horsi ale je nabíječka na kameru, která je asi 4m dlouhá... Proto bych to chtel zkusit nějak odstínit...

rádio nám Kenwood , dodatečně montovany.. Je pravda ze se starším radiem signál nikdy neblbl, a nabíječek jsem tam několik vystřídal... U kenwoodu jsem vystřídal asi dve nabíječky, první v pohodě az ta druha blbne... Ale jak říkám, horsi je nabíječka od kamery..

autoelektrikář mi radil at to zkusím obalit alobalem.. Mohlo by to pomoci, jinak budu jeste asi zkoušet jestli funguje správně anténa a zesilovač... Možná bude gro problemu ve strese u anteny...

Je to tutově způsobovaný nabíječkou, čím jsou novější, tím jsou ojebanější - pravdu má Mirsont, když tvrdí, že se to dá upravit. Dělal jsem to u několika takovejch "šumogenerátorů", samotná úprava dá asi půl hodinky práce, doplňující součástka je tlumivka s indukčností několika desítek milihenry pro efektivní proud podle odběru toho měniče. Dá se i samodomo namotat na kousek feritu nebo na feritovej prstýnek, znalosti a zkušenosti slaboproudaře jsou k tomu ale nutnost. V těch nabíječkách je na takovou tlumivku skoro vždycky ponechaný místo na destičce, jen ji prostě výrobce neosadil a nahradil zkratem (propojka). Případnýmu zájemci jsem schopnej tu úpravu udělat, vybavení na to mám, akorát nevím, jestli se komu vyplatí mi ty zdrojíky posílat nebo vozit. MUSÍ to totiž umět každej servisák, kterej dělá rádia a televize, akorát netuším kolik za to tihle "profíci" budou schopní požadovat jako finanční protihodnotu...

 

A ten "takzvanej autoelektrikář" kterej tvrdí, že se to dá odstranit nějakým na kabel od antény namotaným alobalem, je vosel jak troky vydlabaný z angreštový fošny. Nesvěřil bych mu ani výměnu žárovky na hajzlíku pro ovce...

Editováno: , autor: Ekkar_z_Bastlírny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám takovou nabíječku na telefon a stačí když ji zastíním rukou a rádio hraje ok. podle mého laického názoru to znamená, že to rušení jde do okolí, ne po drátech.

 

jinak tenhle krám to dělá až po nějaké době, jestli po zahřátí nebo třeba po snížení proudu do baterky, nevím

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neznamená. Ta ruka přiblížená ke kabelu vytvoří kapacitu mezi kabelem a "zemí" a ty vysoký rušící frekvence doslova svede - platí to i pro kastli, ta je pro auto "zem" a kapacita těla na ni svede to rušení. Je to to samý, jako když paralelně k vstupu/výstupu připojíš odrušovací kondenzátor...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak Ekkar. Měnič v nabíječce sice kmitá na kmitočtech v řádu stovek tisíc kmitů (čili Hertzů), jenže vedlejším produktem jsou tzv. vyšší harmonické neboli mnohem vyšší kmitočty odvozené od uvedeného základního. Tyto kmitočty jsou sice čím vyšší, tím "slabší", ale zato už zasahují do pásma FM. A právě přiložením ruky na zdroj může (zdůrazňuji jen může) dojít buď k odstínění těch nejslabších rušících kmitočtů nebo také k částečnému přeladění mimo pásmo. A vo tom to je...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

měl bych na vás prosbu s výběrem nabíječky... původní zdroj má výstupní proud 5V / 1,5 A ... pokud jsem našel jen nabíječky s výstupem 1 A nebo 2 A, můžu nějakou z nich použít? jestli jsem to pochopil dobře, Ampéry mi určují jak rychle se to nabije? 

 

Na tablet jsem pořizoval nabíječku, která měla víc ampérů, u mobilu jsou vždy nižší... 

Pokud ke kameře koupím vyšší ampéry, můžu jí nějak poškodit? nebo je lepší koupit nizší? nebo se musí koupit stejná? 

Děkuji za ochotu a rady...

 

edit// a pokud je v popisu 5V / 1 "vlnovka" 2,1 A  ( jedná se o dva USB porty v nabíječce) myslí se tím, že je zdroj si schopný ten proud udávat sám? nebo to je blbě napsaný, a jeden port dává 1A a druhý 2,1A (zpravidla jsem to tak u  všech doposud viděl)

Editováno: , autor: MagicQ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Údaj o proudu není "vnucenej" proud, ale kolik umí zdroj "uspokojit požadavků" - zdroj určuje akorát napětí, ale kolik mA nebo A se odebere, to určí spotřebič = zátěž. Takže nabíják 5V 2A umí uspokojit požadavek na odběr AŽ 2A, ale pokud si zátěž bude brát jen 100mA, nic se nestane a zdrojík bude dodávat jen 100mA. Jako náhrada 1,5A zdroje je tím pádem vhodnej zdroj 2A, ne 1A - ten je slabej a nedokázal by dodat dost proudu.

 

Údaj 1(vlnovka)2,1A by měl znamenat, že zdroj je schopnej uspokojit odběr 1 AŽ 2,1A.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám podobný problém. Ne že by rádio mělo špatný signál, ale chrastí v něm. Co je na tom zajímavé, děje se to jenom při přidání plynu nebo stání na neutrál. A co je ještě zajímavější, když se pustí stěrače, téměř to vymizí. Vypnutí nabíječek nemá vliv. Má někdo tip, po čem bych měl jít?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po studenejch spojích v celý instalaci. Prostě špatný kontakty - a nejenom na drátech mezi alternátorem, baterkou a zbytkem spínačů, pojistek a spotřebičů, ale taky na kostře = mezi jednotlivýma dílama kastle. Tam všude může docházet k drnčení a tím odskakování nedokonalýho kontaktu. Vznikají mikroskopický jiskry a tím to ruší...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...