Přejít na obsah

Divny piskot z motoru


biker_xxx

Doporučené příspěvky

Ahoj,chci se zeptat jestli mi nekdo neporadi co by to mohlo byt. Rano sem nastartoval auto a bylo potichu...bylo asi -5.

Prijel sem do prace cca 7km ...auto uz sem mel zahrate na 90 stupnu...ale kdyz sem zaparkoval a ztlumil radio,zjistil jsem ze mi neco piska v motoru,znelo to jako remen,ale ten to nebyl,protoze to nemelo vliv na otacky,kdyz sem seslapnul plynovej pedal....Docela sem se toho lek.

Pak za hodinu a pul sem zkusi nahodit auto znova a uz nic....

Ted mi auto stoji tak nevim jestli to jeste udela,ale dost me to znepokojilo.

Mohl by mi prosim nekdo poradit? moc dekuju

je to 2,8 v manualu..rok 2002

dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano a máme tady další kapitolu o divném zvuku motoru :kol-47: .

Musím si už z toho dělat prdel, už tu bylo hrckání, klapání, načítání cédéček v motoru, vrzání, atd.

Rada je jednoduchá: především to radio vypni na furt a poslouchej. Jakmile se stane, že to pískání uslyšíš, sehni se a zatáhni za páčku otevírání haupny. Vylez a poslechni si, odkud to pískání přesně jde. Prostě nebuď línej, nepíská Ti celý motor, ale nějaká jeho část přeci ne?

Nezlobte se na mě lidi, ale nad tímto jen kroutím hlavou  :kol-32: 

Editováno: , autor: SUP1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To se omlouvam ze sem nezasel do takovych detailu,ze jsem zatahnul rucku a sel to poslouchat do motoru. Myslel jsem ze je to jasne ;) To vetsinou clovek udela ze to jde zjistovat co to asi je,ale nezjistil jsem to,tak pisu na forum. Od toho forum je ne? ;)

Poradil by nekdo teda? nebo budete rejpat co sem napsal a co ne,myslim ze je to dost jasne napsane jaky je problem :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jasně, všichni tady mají křišťálovou kouli... Diagnostika takového problému přes forum, když nikdo ze zdejšího osazenstva ten zvuk nemůže slyšet, je věštění. Nic jiného. A tvůj popis tomu také zrovna dvakrát nepomáhá. Vždy je potřeba uvést maximum podrobností. Z toho příspěvku je jasné jen to, že ti tam něco píská. Ono je rozdíl slyšet něco v kabině a něco přímo v motorovém prostoru. Píská to vlevo, vpravo, je to slyšet přímo v motorovém prostoru, nebo jen v kabině? To nikde nepíšeš. To se pak těžko radí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok tak jinak...treba se k tomu dopracujem,tedy kdyz budete ochotni :)

Co muze piskat v motoru krome remenu? a nema to vliv na otacky motoru. dik

je to slyset v motorovem prostoru,nevim z jake strany,v kabine to bylo slyset min.

Editováno: , autor: biker_xxx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nějaké přidřené ložisko a řemen se o něj liská a za chvíli praskne :-) Hehe :-) Ne dělám si teď prču :-) Skus se mrknout a podotahovat všechyn kryty co se dá :-) Jinak jak píšou kluci chce to poslouchat a dobře poslouchat ... Zjistit z jakeho mista se ten zvuk nejvíce dá slyšet ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Může pískat i nějaká netěsnost (výfuk, sání, posilovač, atd)

A je nesmysl, že k něčemu není přístup. Aspoň kluk přeci musí vědět, jestli to jde zpředu zezadu zleva zprava shora nebo zespodu ne?

Napsat něco píská...

Pískání řemenů, altíku a kladek se u 2,8 projeví více, když člověk není línej odklapnout pár sponek a shodit plastové kryty horních řemenic vaček

Samozřejmě má těžko po ruce fonendoskop, ale stačí kus širší hadice (jeden kus na ucho a druhý k motoru)

Buď hoch zkouší demenci místních fórařů a dělá si prdel, nebo je s prominutím hluchý a líný

Editováno: , autor: SUP1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky mioc,aspon sem se neco malo dozvedel,cim by to mozna mohlo bejt....kdyz to zase zacne,tak se na to mrknu poradne,bohuzel byla tma a chvatal sem do prace,tak enbyl cas se v tom vrtat,pak uz to neudelalo, zatim. Remen je celkem novej...cca necely rok...

 

A nikoho nezkousim,jen tomu proste clovek nerozumi,tak se pta jako blbec a vy zkusenejsi a starsi na foru se z toho muzete .... ;) vite co...

 

kazdopadne diky,kdyby jeste nekoho neco napadlo co by to asi tak mohlo byt,budu rad za kazdou radu,co si treba prekontrolovat....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 5 měsíců později...

Ahoj kluci, potreboval bych poradit co muze zapříčinit piskani od serva. Kdyz je auto zahraty, piska a vrze to prave od toho velkyho kola nahore, ktery by melo byt snad servo. Piskani je slyset jen v krajnich polohach a to docela dost.

Pristi pondeli jdu na rozvody kde budu nechavat repasovat i altik, dava nejakych 13,6 pri volnobehu a dvakrat na me uz blikla i hlaska dobijeni - do dilny :D Zkusim rict, at se mrkne i na volnobezku kdyz uz to bude mit rozdelany. Co by to mohlo delat? Servo kapalinu jsem menil v tydnu za orig zelenou. Samozrejme i z hrebenu rizeni jsem tu kapalinu dostal i nadobku a sitko v ni vycistil. Kapalina byla fest hneda az cerna, ale zadne spony z cerpadla apod nic. I posilovaci ucinek serva naprosto v poradku, snad bude cerpadlo OK.

Co by to mohlo byt? Remen, volnobezka, pridrene lozisko, spatnej ventil na servu? Dik M

Editováno: , autor: brc.majkl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

piskani remenu poznas to zni jinak, tohle je takovy relativne slaby pisteni, a u jinejch motorizaci to prehlusi motor asi

 

ale diky za info ze vymena oleje nepomuze, budem muset hledat dal (taky me to sere, auto pak vypada jak nejaka vylitana pastika :/)

 

btw kolik mas najeto? ale projevy mam uplne stejny, dela to kdyz je hlavne vedro a az po zahrati...

 

remen by totiz klouzal spis treba po nastartovani a za studena kdy to cely klade vetsi odpor (altik vic dobiji, je to zatuhlejsi apod)

Editováno: , autor: lukas.pce
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odplastuj to, vezmi mýdlo (suché mýdlo), nastartuj a nech mýdlo obrousit z obou stran řemenu.

To Vaše pískání přestane a budete mít jistotu, že je to řemenem, což na 99% jest tak

Nějaký čas to vydží nepískat. Tento starý trik znají snad všichni starší mechoši...

Pak je na místě "překladkovat" , zrepásnout altík, dát nový řemen a kilíčko to zase najede

Editováno: , autor: SUP1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak oni na to jsou i primo spreje ale je to kratkodoby a majkl na tom ma najeto 0-0 nic takze tim to imho neni..

 

navic by se to piskani remenu melo menit podle otacek motoru ale tohle piskani se mi zda ze je porad stejny nezavisle na otackach (akorat uz pak neni slyset protoze ho motor prehlusi)

Editováno: , autor: lukas.pce
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lukine mam najeto 210tis km. Presne cim vic zaberu ke konci tim to dela vetsi bordel, vrze to a piska. Jinak uplna pohoda, krasne posiluje v celym rozsahu. S tim mydlem jsem to cetl ale nejak se toho bojim ale vyzkousim to- pristi pondeli jedu na rozvody apod a rovnou budou repasovat altik, tak bych dal i novej remen. Uvidim dnes bych to zkusil namydlit :D

Kdyz me ta moje pridala plyn a u toho kvedlala volantem na krajnich polochach uz to nevrzalo, jen na volnobehu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...