Přejít na obsah

porucha tempomatu?


LaudaRS

Doporučené příspěvky

Normalne veget na dalnici..145 tempomatek..a najednou jako bys mel adaptivni a pred tebou se objevilo auto..tak se to vypne..samozrejme nemyslim vypnuti prepinacem na pacce..ten je stale aktivni...proste tempomat prestane drzet rychlost....no posrat...uz tech reklamaci mam dost :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

BlueRS:

Ahoj, tak já mám novou RS TDi DSG 42 dní a mám najeto 12980 km k dnešnímu dni :) Nemám adaptivní tempomat ale moje porucha byla to, že se tempomat z ničeho nic prostě vypl..jako bych tukl do brzdy..jako by to motor nemohl udržet..

Takže mi vyměnili levou i pravou páčku co je na blinkry a stěrače atd :)...po týdnu mám novou zkušenost.. tempomat se mi vypl jen jednou ale jen v režimu Eco. Takže stará závada se opět projevila!!. Zkoušel jsem po cestě z Popradu nikam nespěchat a vyzkoušet ten Eco režim. Vlastně úplně poprvé jsem ho zkoušel a asi tam budu mít problém s řídící jednotkou.

 

Situace s tempomatem v Eco režimu je následovná: 

Jedu 90 km/hod na tempomat a Eco režim je zapnutý. Třeba před vesnicí ťuknu do tlačítka tempomatu abych ho deaktivoval (ne zcela vypnul). Rychlost padne třeba na 50km/hod a na display svítí pouze E bez rychlosti. V Eco režimu pokud nemáš nohu na plynu tak se vyřadí rychlost. Na výjezdu z vesnice logicky zmáčkneš aktivaci tempomatu tlačítkem nahoru no a světe div se...tempomat je aktivní a měl by přidávat..místo toho ale otáčky začnou běhat mezi 800-1100 otacky a auto neví co má dělat..samo jaksi zpomaluje až třeba na 30km/hod a tak člověk logicky šlápne na plyn aby se nějak rozjelo a vidím že na ukazateli přeskakují rychlosti ze 2 na 3 a z 3 na 2 atd..toto trvá tak 4-5 vteřin s nohou na pedálu a plným plynem...pak auto vystřelí z ničeho nic...v servisu jsem jim to ukázal na zkušební jízdě a poslali dotaz do ŠA... je to dost nepříjemné...v ostatních režimech tempomat už funguje bez problémů..ale v Eco módu si převodovka nebo řídící jednotka neví rady.... Ještě dodám že se to nestane pokaždé ale třeba jednou z pěti zapnutí tempomatu.

 

Lauda RS

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Lauda,

 

 

ďakujem za odpoveď, teraz si ma dostal, okrem režimu normál som ešte tempomat v inom režime neskúšal, takže dobrá rada od Teba, pôjdem to vyskúšať aj ja v režime ECO a potom napíšem ako to išlo. Inak, ja som už bol dnes v servise a technik mi nevedel odpovedať na môj problém, pýtal sa, či mi to niečo nevypisuje na palubke, že to môže byť špinavý ten senzor v prednom nárazníku a že ho môže mierne zakrývať držiak EČV, atď... Tak som mu povedal, že ho odveziem a nech sa sám presvedčí o tej poruche - to dúfam, že sa to prejaví aj v jeho prítomnosti, inak to nemám ako dokázať. Takže toľko, keď budem mať niečo nové dám to sem.

 

 

Čaves        

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau Lauda,

 

ja som poobede jazdil na ECO režime, ale zatiaľ sa mi nič podobné ako s Tvojou RS-ou nestalo, ECO režim je obyčajná p...., bol som napichnúť auto na PC, samozrejme žiadna chyba na diagnostike zistená nebola. Takže sme sa dohodli na skúšobnej jazde s prijímacím technikom, keď ju absolvujeme a porucha sa prejaví som zvedavý na reakciu a teda rozhodnutie čo ďalej. Inak musím povedať, že je to auto OK.

 

     

Sevas 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

U mě stále nevyřešen problém s normálním tempomatem... Vyměneny páčky pod volantem i nahrán nový software a stále to vypadává....kluci v servisu už si neví rady :( To trhání a problém s eco režimem vyřešen přehráním softwaru.

Ovšem si nyní všímám nového problému..když DSG řadí v klidovém režimu ze 4 na 5 nebo z 5 na 6 tak auto cukne..jako by se nadechlo..a ne vždy...jen někdy.... fakt mám radost :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenže není tempomat jako tempomat. S adaptivním ten tvůj nemá moc společného, ani tu ovládací páčku ne. A není nutné mít duplicitní příspěvky různě po foru. Pak je tady chaos a nic se nadá pořádně najít. Toť vše. A já to vyřeším jinak - přesunuji to do tebou založeného vlákna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mě stále nevyřešen problém s normálním tempomatem... Vyměneny páčky pod volantem i nahrán nový software a stále to vypadává....kluci v servisu už si neví rady :( To trhání a problém s eco režimem vyřešen přehráním softwaru.

Ovšem si nyní všímám nového problému..když DSG řadí v klidovém režimu ze 4 na 5 nebo z 5 na 6 tak auto cukne..jako by se nadechlo..a ne vždy...jen někdy.... fakt mám radost :)

 

Mám Octavii III RS Combi a stalo se mi to za uplynulý víkend 2x, tempomat se z ničeho nic deaktivuje. Stalo se mi v "D" režimu - nemám Performance Mode Selection.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

U mě stále nevyřešen problém s normálním tempomatem... Vyměneny páčky pod volantem i nahrán nový software a stále to vypadává....kluci v servisu už si neví rady :( To trhání a problém s eco režimem vyřešen přehráním softwaru.

Ovšem si nyní všímám nového problému..když DSG řadí v klidovém režimu ze 4 na 5 nebo z 5 na 6 tak auto cukne..jako by se nadechlo..a ne vždy...jen někdy.... fakt mám radost :)

 

mohu se zeptat zda jsi to v servisu nějak vyřešil? Stále by mi to zlobí tak abych věděl na co se mám připravit nebo jim rovnou řící jak to vyřešili u tebe :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...