Přejít na obsah

1.4 TSI G-TEC (CNG) 81 kW


Jirka37

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Co vy na to pánové? Jak vidíte vy problémovost svých G-TECů na základě předchozího příspěvku od pava?

Je zde někdo s větším nájezdem km a tedy nějakou zkušeností?  Je nějaký rozdíl v koncepci CNG u VW a G-TECů od Škody? Nebo je jen otázkou času kdy se začnou ukazovat totožné závady u Octavií a Citigo?

Popravdě si myslím, že by CNG nádrže mohla dát škodovka již lepší, jako u nového Golfa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánove buďte rádi, že máte staré nádrže. Jak jsem psal, já měl Golfa s kevlarem a natankoval jsem 13,5kg, když se dařilo. Jinak dojezd se pohyboval kolem 300km. Auto zcela o ničem. Jako bonus dostanete jednoduchou zadní nápravu a je vymalováno. Jediná výhoda tedy byla, že rozdíl v hmotnosti je dost podstatný, což se zřejmě projeví nejen na dynamice, ale i na sjíždění pneumatik a opotřebení závěsů kol. Výhodou torzky je, že kola jsou na "tvrdo" a geometrie odpadá. To už si raději počkejte na A4 G-tron, jako já ;). 

 

Jinak ale musím říct, že jsem měl na Golfu (v době prodeje) najeto 77tis. a s autem nebyl jediný problém - akorát se musel dolívat olej cca 0,5l na 10000km. 

Editováno: , autor: Harrysoumen1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč si to myslíš, že bude méně poruchový? Máš na mysli starší generaci CNG od Volkswagenů? Protože TGI je teď přece všude stejné (Golf, Leon, Octávia), rozdíl je jen v nádržích...

Jinak nevím co tě na Golfu tak přitahuje, ale tím "více v klidu" myslíš to poskakování s tuhou nápravou, nebo s tím boucháním od zadu? Golf je o třídu lepší v interiéru, a je také lépe odhlučněn. Toje pravda, na druhou stranu je o dost menší  a méně praktický. Mě osobně přišel tedy při předvaděcích jízdách oproti oktávii sportovnější, obratnější a paradoxně trošku živější. Pokud jde ale o hmotnost, tak Golf se srovnatelnou motorizací je vždy o cca 70kg těžší než oktávka. Prý je to rozsáhlejším použitím vysokopevnostní oceli na karosérii a poctivějším odhlučněním. Ve finále ale tedy větší oktávka s ocelovými nádržemi váží stejně jako Golf s kevlarem....což si myslím je nakonec hlavní důvod proč ho tam dali. Byli zase o krok za škodovkou a museli vysokou hmotnost kompenzovat lehčí nádrží a jednodušší nápravou... 

Editováno: , autor: Harrysoumen1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vor 4 Stunden schrieb pskodarapid:

Co vy na to pánové? Jak vidíte vy problémovost svých G-TECů na základě předchozího příspěvku od pava?

Je zde někdo s větším nájezdem km a tedy nějakou zkušeností?  Je nějaký rozdíl v koncepci CNG u VW a G-TECů od Škody? Nebo je jen otázkou času kdy se začnou ukazovat totožné závady u Octavií a Citigo?

Popravdě si myslím, že by CNG nádrže mohla dát škodovka již lepší, jako u nového Golfa.

Neviem čo chceš počuť, g-tec sa začal predávať v roku 2013, môj bol vyrobený na konci 2014. Ako som písal, po 2 rokoch žiadne problémy a dokonca ani olej nezerie. Zaruka ešte 3 roky. 

 

A ani som zatiaľ nečítal o nikom kto by nejaké problémy mal. Možno tak v roku 2020 sa bude dať zhodnotiť ako na tom g-tec je. 

 

Tlapkat si po ramenách že som kúpil CNG alebo benzín je priskoro.

 

Ak by som mal mat nejaké väčšie problémy už počas záruky auto pôjde z domu. Nekupoval som si nové auto aby som chodil do servisu. (Ani v záruke)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, Harrysoumen1 napsal:

To s ním do roku 2020 nenajezdíš více než 150tis. km ? :o ...to se ti asi plyn moc nevyplatí ne? Já s rodinným autem najedu 45tis./rok a i tak byla (z mého pohledu) investice do CNG naprostá blbost, poslal jsem ho do světa.

 

Můžeš mi udělat jakýsi výpočet, jak jsi se dobral k tomu, že se G-TEC i s Tvým vysokým nájezdem nevyplatí?

Díky za info

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, kohák napsal:

těch 150 tis se u mne spíš optimistický odhad. Chtěl jsem něoc, aby me to bavilo. Ted si říkám, že by mě možná více bavilo mít 1,8 TSI. To považuji za plnohodnotnou octavii. Naftaka uz jsem měl, ale bez DPF. Dneska uz ho s DPF nechtel.

Jj, naprosto souhlasím. Kdybych měl oktávku, tak si ji asi nechám, ale Golf TGI je (z mého pohledu) opravdu "zmrzačené" auto. Dojezd 300km, téměř trojnásobný dojezd na benzín, než na plyn nedává u plynového auta žádný smysl. Vzadu torzka, výkon uškrcený na minimum, o 200l menší kufr a dálkové cesty bez rezervy nejsou žádná pohoda. Suma sumárů jsem si jej ještě koupil v nejhorší možné době. Zálohu jsem na auto zaplatil v září 2014, kdy cena nafty a benzínu atakovala 40kč  a od ledna 2015, kdy jsem auto dostal, jen padala zatímco cena CNG statečně držela až mírně zdražovala. Při všech těch vyjmenovaných ústupcích mě to opravdu přišlo jako že 10 negativ má kompenzovat jedno malinké pozitivum - o chlup nižší  provozní náklady. Takové auto mě fakt nebaví.  Ale jak říkám, oktávka zdaleka přestavbou na CNG tolik neztratila, jako Golf.

Editováno: , autor: Harrysoumen1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, pavlikVB napsal:

 

Můžeš mi udělat jakýsi výpočet, jak jsi se dobral k tomu, že se G-TEC i s Tvým vysokým nájezdem nevyplatí?

Díky za info

 

Ahoj, to je věc osobního posouzení co jsou a nejsou pro někoho významné úspory. Obecně má pohon na plyn stejnou negaci, jako všechny úspory - na začátku musíš investovat balík, který je třeba zaplatit a který ti prostě zmizne z účtu a jehož absenci více či méně pocítíš, pak už jen šetříš "imaginární" peníze, které nikdy nepotkáš a výsledkem je jakési "dělání si dobře" nad kalkulačkou. Stejně fungují všechny tepelné izolace budov, sluneční kolektory, tepelná čerpadla, atd. To jen obecně samozřejmě. 

Jak jsem psal, pořídil jsem si TGI v nejhorší možné době a srovnával náklady, úplně jednoduše, se svou 7 letou služební Oktávkou kombi II 1,9TDI 4x4, chip na 94kw. Vždy při tankování do plna jsem prostě vynuloval tachometr a podle natankované částky jednoduše srovnal kolik mě stojí 1km ve škodovce a kolik v golfu. Po většinu období, kdy jsem Golfa vlastnil, to vycházeno na ušetřených 0,2-0,4kč na 1km. Ve finále si tedy můžu říct, že jsem za těch ujetých cca 80tis.km v Golfu ušetřil 24tis.kč, což tedy nechci tvrdit že nejsou žádné peníze, ale v horizontu dvou let mě opravdu nijak nevytrhly. Myslím že i člověku s průměrnou mzdou taková úspora opravdu životní úroveň nezvýší (ve smyslu, že naftové auto by neuživil a s CNG je to jiná pohoda). Když jsem si proti tomu navíc porovnal užitnou hodnotu obou aut, kdy "stará" oktávka uveze vždy větší hmotnost i objem čehokoli , vyjedu s ní v zimě bezpečně kamkoli,  cestující mají více místa a pohody, mám vyspělejší a tišší podvozek a hlavně při tom všem vezu rezervu vždy sebou. Přišla mi moje investice (600tis.) do Golfa jako neskutečná hloupost. 

Připouštím, že se dnes karta obrací a CNG slevňuje a nafta s benzínem rostou. Určitě auto uspoří, ale otázka za jakou cenu. Majitel musí být primárně zaměřen ekonomicky a mít schopnost odprostit se od faktu, že v této pořizovací ceně se mohl vozit v autě třeba větším, komfortnějším, bezpečnějším, praktičtějším, silnějším, atd. 

Pro mě je TGI skvělé druhé auto do rodiny, na krátké trasy po ženu kolem domu, kdy hodně žere benzín i nafta (i v tomto režimu ale málokdo nejezdí za rok takové kilometry, aby se mu CNG dramaticky vyplatilo), ale jako hlavní rodinné auto, pro aktivní rodinu je to opravdu veliký kompromis. Cestování na dovolené po Evropě, kdy co 300km hledáte plničku je fakt opruz, do toho máte narvaný kufr, trnete, aby vás nepotkal defekt, posloucháte bouchání od jednoduché nápravy a postesknete si, že pár koní pod kapotou by se naloženému autu hodilo. A proč to všechno, že za dovolenou ušetřím cca 2000kč? Je to samozřejmě individuální, spousta z vás by řekla, že jim to dává smysl a já jim to neberu, mě to prostě smysl nedává...   

Editováno: , autor: Harrysoumen1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každý to mame inak. Ja si naopak g-tec pochvaľujem. Za posledný týždeň som najazdil 2500 km, plne naložené a veľkú časť v Nemecku. Adaptívny tempomat na maximum 160 a spotreba stále nízka. Jednoducho jazdím na maximum a nezaujíma ma koľko zerie.

 

Zamestnavatel mi prepláca km ktoré jazdím služobne takze pri tých 150tis km sa mi cena auta kompletne vráti. Respektíve ma mesačne stojí čisto iba poistku.

 

Ano, mohol si kúpiť kľudne nejakú prémiu ale pri 2malych deťoch sa mi to zdalo zbytočne.

 

Jedine negatívum zatiaľ je že po 10h v aute má už dosť bolel chrbát. Sedačky nie sú stavané na take cestovanie. Ale 90% aj tak jazdím iba maximálne 2-3h za deň.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozumím, moje žena to měla s proplácením taky tak. Pro ni by to bylo ideální auto, ale nechci doma tři auta pro dva lidi. A služební Oktávka už je stará šunka, chci spolehlivé, plnohodnotné rodinné auto, i když mám jen jedno dítě, i tak jsme měli problém se na dovolenou do Golfa nabalit. Každopádně musím přiznat, že i to byl důvod proč jsem šel do Golfa. Celý interiér i sedačky Ergoactive byly luxusní, snad první ve kterých jsem neměl problém s celodenní jízdou. Škodovka bohužel nic podobného nenabízí. Pro mě je zatím nejrozumnější volbou, pokud chce člověk za každou cenu auto na CNG, Passat B7 ecofuel. Je to plnohodnotné auto, které přestavbou utrpělo minimálně - plnohodnotný kufr 610l, plnohodnotný podvozek, 110kw, dojezd kolem 500km. Myslím, že to koncern trošku mrví schválně a reguluje si tím plánovaná procenta prodeje.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ešte má napada Zafira, ale tá bola pre mna zbytočne veľká. A hlavne sa mi vnútri absolútne nepáčila.

 

Chápem že si rozčarovaný z golfu, ale ja kupoval presne to čo som chcel. Kupoval som 1/2 ročne auto takze žiadne čakanie a hlavne žiadne prekvapenia.

 

Jednoducho momentalne auto plní na 100% to čo som očakával. Nie je dokonale ale ničím ma neprekvapilo.

 

Mensi kufor, žiadna rezerva atd. O tom všetkom som vedel dopredu. Keď budú deti väčšie a začneme lyžovať, bicyklovať atd tak kúpim niečo iné. 

 

PS: čo má zaujalo v Nemecku je že natankujem vždy nad 16kg. Musím si začať všímať či je to vždy L-gas alebo aj normálny náš H-gas.

Editováno: , autor: rembaz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, Harrysoumen1 napsal:

Obecně má pohon na plyn stejnou negaci, jako všechny úspory - na začátku musíš investovat balík, který je třeba zaplatit a který ti prostě zmizne z účtu a jehož absenci více či méně pocítíš, pak už jen šetříš "imaginární" peníze, které nikdy nepotkáš a výsledkem je jakési "dělání si dobře" nad kalkulačkou.

to se mi líbí, jak si to napsal. Tak to prostě je a není třeba k tomu nic dodávat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hoci je to uplna ekonomicka hlupost. Investicia do CNG je uplne rovnaka ako investicia do lubovolnej veci/firmy.

Navratnost nie je imaginarna. Samozrejme ze nie je vzdy taka aku si clovek na zaciatku vypocita, lebo ceny paliv kolisu.  (Mozno buduci rok bude benzin zase stat 1.3 a viac, kto vie)

 

Usetrene peniaze za palivo si clovek vzdy moze ukladat na iny ucet alebo do prasiatka ked uz velmi chce vidiet ako sa mu investicia vracia.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, každý máme na auto jiné nároky. Je to velmi subjektivní, také záleží z jakého auta přesedáš atd. Jak říkám G-tec je pořád ještě lepší varianta CNG auta - o něco praktičtější kufr, multilink a hlavně dojezd cca o 100km větší. Já nabral do Golfa vždy mezi 12,8-14,3kg plynu a ujel za to 300-330km, což je fakt k ničemu. Kdykoli si auto vezmete a potřebujete někam jet, zjistíte že to musíte vzít napřed přes plničku a pokud vás tlačí čas, tak je to jen zbytečný stres kvůli pár ušetřených korun. Pak si dáte na pumpě kafe a jste na tom stejně, jako by jste přijeli autem na benzín a kafe si vzali z domu. Když by si pak člověk řekl, že se stresovat nebude a bude auto využívat primárně v benzínovém režimu (vždyť tak to zřejmě výrobce i zamýšlel) zjistí, že jde o velmi podprůměrný vůz ve všech ohledech, jehož jedinou kladnou stránkou je levnější provoz. Pokud této vlastnosti využívat nebudete, nebo budete jen příležitostně, pak je přestavba na CNG jen zbytečný handicap, který auto proti svým konkurentům neskutečně degraduje a úplně stejné služby vám splní auto s pořizovací cenovkou min. o 100-200tis.nižší. 

Editováno: , autor: Harrysoumen1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...