Přejít na obsah

1.4 TSI G-TEC (CNG) 81 kW


Jirka37

Doporučené příspěvky

před 20 hodinami, 15degren napsal:

Proč by hybrid neměl mít na své fosilní jednotce DPFko ? S tím DPF to všichni přehání, pokud se s tím jezdí normálně a netrká se po 2 km každý den měsíc v kuse, tak DPF přežije motor.

no právě o tom popojíždění ten hybrid je

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vor 2 Stunden schrieb Harrysoumen1:

Jasně, každý máme na auto jiné nároky. Je to velmi subjektivní, také záleží z jakého auta přesedáš atd. Jak říkám G-tec je pořád ještě lepší varianta CNG auta - o něco praktičtější kufr, multilink a hlavně dojezd cca o 100km větší. Já nabral do Golfa vždy mezi 12,8-14,3kg plynu a ujel za to 300-330km, což je fakt k ničemu. Kdykoli si auto vezmete a potřebujete někam jet, zjistíte že to musíte vzít napřed přes plničku a pokud vás tlačí čas, tak je to jen zbytečný stres kvůli pár ušetřených korun. Pak si dáte na pumpě kafe a jste na tom stejně, jako by jste přijeli autem na benzín a kafe si vzali z domu. Když by si pak člověk řekl, že se stresovat nebude a bude auto využívat primárně v benzínovém režimu (vždyť tak to zřejmě výrobce i zamýšlel) zjistí, že jde o velmi podprůměrný vůz ve všech ohledech, jehož jedinou kladnou stránkou je levnější provoz. Pokud této vlastnosti využívat nebudete, nebo budete jen příležitostně, pak je přestavba na CNG jen zbytečný handicap, který auto proti svým konkurentům neskutečně degraduje a úplně stejné služby vám splní auto s pořizovací cenovkou min. o 100-200tis.nižší. 

 

Harry, uz to trocha priklaslujes. Nikdo ta nenuti pit kavu na plnicke. Ja vacsinou umyjem skla alebo prifukam pneu.

 

Moje tankovanie je stale rovnake a v podstate uz rutina:

- v pondelok ked idem z prace a v piatok po praci aby som mal auto prichystane na vikendovy vylet, kt. je v 90% pripadov pod 300km.

-  v pripade dlhych presunov zadam do skodovackej CNG appky cestu, najdem plnicky co najblizsie trasy vo vzdialenost 300+km a podla toho robim aj prestavky. Proces planovania trva 10min.  Obcas sa stane ze musim ist 10-50km na benzin ale to mi je jedno, kedze sa to stane max. 4-5krat do roka.

Editováno: , autor: rembaz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ti rozumím a tvůj výběr nehaním. S tou kávou to byl jen příměr, samozřejmě si můžeš dát co chceš ;). Je to jen pro představu té "úspory" pro člověka, který se třeba pro CNG rozhoduje. Pokud jezdíš v takto malém rádiusu, tak jsi určitě spokojen. Kolik pak najezdíš za rok? V mém případě v takovémto režimu funguje druhé auto u domu. Já jezdím po celé ČR, máme rodinu v Praze a chalupu v Krkonoších a auto, které na jednu nádrž nezajede hlavní trasu Ostrava-Praha, případně Ostrava-Špindl plní opravdu rodinnou funkci neplnohodnotně. Mám spousty příhod, kdy jsem v noci sjížděl z dálnice naváděn, tebou zmiňovanou aplikací, na plničku, která už měla proti informacím z aplikace dávno zavřeno, nebo byla mimořádně mimo provoz. To je potom k zlosti, protože člověk při přesunu ztrácí čas bez efektu. Taktéž nepovažuji za bezpečné, pokud jede žena sama v noci za rodinou nebo pracovně do Prahy a vím, že musí stavět a tankovat, protože jí tam naše rodinné auto na jednu nádrž nedoveze. Nemluvím už o tom, že když už člověk staví, tak plničky jsou často samostatné bez možností toalety, občerstvení, servisu atd. Pokud jezdila s TGI v týdnu do práce , do školy, na nákup, tak auto plnilo funkci na jedničku. Souhlas. Jenže co dovolené, zahraniční cesty? atd. Já bych CNG za sebe stručně charakterizoval jako "nepohoda". 

Editováno: , autor: Harrysoumen1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No je jasné že ted CNG postrádá smysl, ale není doba dávná kdy benzín útočil na 40 kč a nepochybně zase brzo bude a v ten moment se CNG sakra vyplatí.

Jen se docela divím že koncern razí CNG ale nemá tovární LPG do svých vozů, tam je podle mě mnohem vyšší potenciál...

Editováno: , autor: 15degren
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vor 42 Minuten schrieb Harrysoumen1:

Já ti rozumím a tvůj výběr nehaním. S tou kávou to byl jen příměr, samozřejmě si můžeš dát co chceš ;). Je to jen pro představu té "úspory" pro člověka, který se třeba pro CNG rozhoduje. Pokud jezdíš v takto malém rádiusu, tak jsi určitě spokojen. Kolik pak najezdíš za rok? V mém případě v takovémto režimu funguje druhé auto u domu. Já jezdím po celé ČR, máme rodinu v Praze a chalupu v Krkonoších a auto, které na jednu nádrž nezajede hlavní trasu Ostrava-Praha, případně Ostrava-Špindl plní opravdu rodinnou funkci neplnohodnotně. Mám spousty příhod, kdy jsem v noci sjížděl z dálnice naváděn, tebou zmiňovanou aplikací, na plničku, která už měla proti informacím z aplikace dávno zavřeno, nebo byla mimořádně mimo provoz. To je potom k zlosti, protože člověk při přesunu ztrácí čas bez efektu. Taktéž nepovažuji za bezpečné, pokud jede žena sama v noci za rodinou nebo pracovně do Prahy a vím, že musí stavět a tankovat, protože jí tam naše rodinné auto na jednu nádrž nedoveze. Nemluvím už o tom, že když už člověk staví, tak plničky jsou často samostatné bez možností toalety, občerstvení, servisu atd. Pokud jezdila s TGI v týdnu do práce , do školy, na nákup, tak auto plnilo funkci na jedničku. Souhlas. Jenže co dovolené, zahraniční cesty? atd. Já bych CNG za sebe stručně charakterizoval jako "nepohoda". 

Ako som pisal, 2 krat tankovanie kazdy tyzden + niekolko krat 1000km za rok. Cize spolu do 40tis. km.

Zavretu alebo nefunkcnu plnicku so zatial zazil 2 krat, a preto sa mi paci ze mam stale moznost ist na benzin. Maximalne clovek strati tych 10min co sa odklonil od trasy.

 

V CR, nejazdim, takze neviem aka je situacia s plnickami. Iba minuly tyzden som tankoval v Slanom a na jedno tankovanie som presiel az do Noveho Mesta nad Vahom.

Obycajne sa pohybujem v AT, DE. Dovolenky v IT a FR. Zatial som nemal nejaky vacsi problem najst plnicku CNG.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 40 minutami, 15degren napsal:

No je jasné že ted CNG postrádá smysl, ale není doba dávná kdy benzín útočil na 40 kč a nepochybně zase brzo bude a v ten moment se CNG sakra vyplatí.

Jen se docela divím že koncern razí CNG ale nemá tovární LPG do svých vozů, tam je podle mě mnohem vyšší potenciál...

Naprostý souhlas, pokud jezdíš s CNG opravdu za polovinu, pak o tom žádná. Jenže podobné náklady dnes zvládne kdejaký moderní diesel a navíc s úplně jiným komfortem dynamiky, dojezdu atd.

LPG je jiná kapitola, to by bylo na dlouho, ale osobně vůbec nerozumím co proč cena CNG není vůbec ovlivněná vývojem cen ostatních paliv. Je to velmi zákeřné a já na to taky doplatil. Měl jsem před Golfem TGI čtyři auta na LPG a kdybych si to poslední nechal, tak jsem mohl najednou jezdit o 30% levněji. Ano přesně jak píšeš, v té době (září 2014) mi ekonomika dávala jasný smysl, protože jsem se při výběru auta rozhodoval zda bude nový vůz jezdit za 3kč/km na benzín, 2kč/km na naftu, 1,5kč/km na LPG, nebo 1kč/km na CNG. Během roku se karta obrátila tak, že do dvou korun jezdí vše, LPG dnes klidně i za 0,8kč/km a CNG stále za tu 1kč až 1,1kč. Tohle je fakt brutální, když zohledním že LPG je na každém rohu i po Evropě a s každé mé dodatečně! předělané auto mělo nádrž min. na 500km dojezd. Po této stránce se koncernu přestavba na CNG opravdu nepovedla. Možná si zpravíme chuť na Audi A4 G tron, nebo podstatně levnější novou Astrou, která bude mít od nového roku 110kw a 21kg plynu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 30 minutami, rembaz napsal:

Ako som pisal, 2 krat tankovanie kazdy tyzden + niekolko krat 1000km za rok. Cize spolu do 40tis. km.

Zavretu alebo nefunkcnu plnicku so zatial zazil 2 krat, a preto sa mi paci ze mam stale moznost ist na benzin. Maximalne clovek strati tych 10min co sa odklonil od trasy.

 

V CR, nejazdim, takze neviem aka je situacia s plnickami. Iba minuly tyzden som tankoval v Slanom a na jedno tankovanie som presiel az do Noveho Mesta nad Vahom.

Obycajne sa pohybujem v AT, DE. Dovolenky v IT a FR. Zatial som nemal nejaky vacsi problem najst plnicku CNG.

No 45tis. km za rok najezdím zhruba taky, takže někde je problém ;). a pochybuju, že v úhlu pohledu. Já bydlím u Ostravy a tady je největší koncentrace plniček, přesto, když jedu na otočku do Tater tak můžu natankovat v ČR naposledy v Třinci, nebo v Žilině a ani v jednom případě mi CNG nevystačí na cestu zpět. Na Slovensko sem tím pádem intuitivně přestal za turistikou jezdit. Pokud jde o AT, DE souhlasím, tam jedině investici do CNG chápu a dává občanům daných zemí smysl. Jezdí za polovinu a plniček mají dost, ačkoli mimo dálnici, ale jelikož neplatí mýto, tak to není takový problém. 

Pokud jde o IT tam je plniček sice dost, ale všechny mimo dálnici, takže průjezd Itálii se sjezdy co cca 300km na tankování se prodraží více, než činí úspora na CNG samotném. Několikrát opakovaně vyzkoušeno.

Ve Francii jsem byl na 14 dní letos (s CNG poprvé) a bude to pro mě druhé Slovensko. V celé Francii je 40 stanic, které jsou navíc jen v centrech měst, takže zdržení při průjezdu neskutečné. Po dvou tankováních jsem vzdal a celou dovolenou absolvoval na benzín. Asi jezdíš po jiné Evropě než já :(  

Editováno: , autor: Harrysoumen1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi mam stastie na destinacie :)

" Pokud jde o AT, DE souhlasím, tam jedině investici do CNG chápu a dává občanům daných zemí smysl. Jezdí za polovinu a plniček mají dost, ačkoli mimo dálnici, ale jelikož neplatí mýto, tak to není takový problém. "

 

Tento tyzden som absoloval trasu Vieden - Kolin (DE) a tankoval som 2 krat, obidve plnicky par minut z dialnice. Co som si vsimol boli tam aj Tesla Super Charger stanice. (Navigacia ukazovala o 10km viac ako keby som nemusel tankovat CNG)

 

 

Editováno: , autor: rembaz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj, my zatim velika spokojenost s Gtcem.. rad bych se zeptal co ocekavat od servisky po vou letech? zkusenosti s cenami? vyplati se dovezt svuj olej od kamarada se slevou z autodilu ci jine podobne veci? diky, Tom

PS. dlouhodoba spotreba 4,8kg s tezkou nohou.. dalky pod 4kg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, tsin napsal:

ahoj, my zatim velika spokojenost s Gtcem.. rad bych se zeptal co ocekavat od servisky po vou letech? zkusenosti s cenami? vyplati se dovezt svuj olej od kamarada se slevou z autodilu ci jine podobne veci? diky, Tom

PS. dlouhodoba spotreba 4,8kg s tezkou nohou.. dalky pod 4kg

Taky by mě zajímalo, čeká mě to samé. Donesu si olej, olej. filtr a svíčky (mám ujeto 60 tis.) na výměnu. Měli by kontrolovat hrdlo plnění a co dál? Mění se nějaký filtr v CNG systému? Prosím pište, kdo už to má za sebou. Info a ceny. Díky 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj, rád bych navázal na problematiku servisu u G-tec. Dnes jsem se ptal v jednom autorizovaném servisu na garanční prohlídku a bylo mi řečeno, že u nich CNG ještě nebyl a tak nějak bych byl asi jako pokusný králík, jelikož jsem se všiml údivu, když jsem řekl, že se olej mění po 15tis. km. Proto pokud máte někdo zkušenost se servisem u G-teca dejte prosím vědět. Rád bych aby byl servis proveden jak má být, tedy ne jen výměna oleje, ale také kontrola hrdla plnění a vše co g G-tecu patří.

Nějaký servis, který má s CNG zkušenost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já byl doposud s G-TECem 3x na výměně oleje a vždy v jiném servisu a ani v jediném se nepodivovali nad touto motorizací. CityGo G-TEC jezdí po Česku už nějakých 5let a Octavia 2,5roku, takže nevěřím, že budeš někde jako pokusný králík. Bavíme se doufám o autorizovaném servisu Škoda?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na netu jsem našel článek k VW Golfu TGI s tímto obsahem

"Tím se dostáváme k třetí části a tou je výkon. Vůz velmi příjemně táhne již od 1500 ot/min a nechce se věřit, že má “jen” 81 kW. Tomuto pocitu dává zapravdu starší měření časopisu Svět motorů shodného motoru u Octavie G-Tec, kde byl naměřen výkon 95 kW! Je jasné, že výrobci musí dodržet minimální deklarovaný výkon a skutečné hodnoty i u ostatních motorových verzí jsou také vyšší, nicméně takto výrazný rozdíl je milým překvapením"

 

Máte někdo bližší info k tomuto měření v časopisu Svět motorů, článek nemůžu nikde najít a celkem by mě podrobností zajímaly. Nebo jste již někdo jiný zkoušeli měření výkonu na svém miláčku? Díky za odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdepak, oni mají na mysli tento test, který jsem tady již dávno probíral, zda je to reálné, či ne...

http://www.auto.cz/skoda-octavia-combi-g-tec-plynove-poteseni-nebo-trapeni-81755

Zajímavé je, že i zkušenosti a názory uživatelů, zda má G-tec (TGI) blíže k 1,2TSI nebo 1,4TSI jsou velmi rozdílné. Já osobně mám Golfa Variant TGI téměř dva roky, netajím se tím, že mi auto v mnoha směrech nevyhovuje a v mnohém mě zklamalo. Nicméně od počátku píšu, že jsem výkonem (proti očekávání) velmi potěšen. Nemám tolik najeto s ostatními TSI, abych mohl objektívně srovnávat, ale také bych se přidal na stranu 1,4TSI 92kw. Jinak jezdím často naložený s koly vzadu na kouli, nebo rakví na střeše a nemyslím, že si libuji v pomalé jízdě. Auto mě baví a ještě jsem si neposteskl, že by mu dramaticky chyběl výkon. Nejhorší zpožděná reakce na plyn, když je motor po 2tis. otáček, ale myslím, že tento problém se netýká jen plynových aut. To je asi největší rozdíl proti Passatu B7 Eco Fuel (který jsem chtěl místo TGI koupit), ten se rychleji sbíral z nízkých otáček.  Nad  2000ot. už ale byly obě auta velmi podobná (nejsem závodní jezdec), ale mě přišla téměř identická, navzdory tomu, že Passat má 110kw. Je vidět, že výkon není všechno a jeho "zastaralá" konstrukce s váhou kolem 1,8t si vybere svou daň. Také spotřeba nešla pod 5kg, ačkoli jeden ješitný majitel na VW fóru všechny přesvědčoval o opaku a utvrzoval se ve výborné volbě oproti moderním CNG variantám.

Sám si netroufnu posoudit objektivitu zmíněného testu a prezentace naměřeného výkonu, říkám si ale, že snad takovou drzost nikdo mít nemůže...ale třeba jsem naivní ;). Co si myslíte vy?

 

  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...