Přejít na obsah

1.4 TSI G-TEC (CNG) 81 kW


Jirka37

Doporučené příspěvky

A co by si chcel pocut? Pojde to tak akekolvek auto kt. maximalne nalozis. Jednoducho ovela pomalsie rozjazdy atd. Ale zase take hrozne nie je, pri najhorsom podradis a je to.

 

Ak sa jedna o dlhsiu cestu tak by som asi prifukol trocha pneu. Viac sa aj tak asi urobit neda, nie?

Editováno: , autor: rembaz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak do niecoho takeho by som pri G-tecu nesiel. Neverim tomu ze by to motor neposkodilo.

 

EDIT:

teraz som trocha googlil a nasiel som toto:

 

Weil ich den 1,4L TSI G-TEC gekauft habe, lasse ich nun das total brachliegende Potential durch sogenanntes "Chip-Tuning" maßvoll freisetzen!
Dies wird aber durch einen sehr erfahrenen, TÜV-zertifizierten Motorsport-Tuner ausgeführt. Er hat schon einen 2013er G-Tec modifiziert und dieser wird von einem Handlungsreisenden seit 150000 km "gequält". Alles ohne Probleme!! Der Tuner gibt seit vielen Jahren technische Unterstützung bei Rennställen, hat 1999 ein 24h-Rennen mit einem umgebauten Benziner auf Gas erfolgreich beendet und hat auch so sehr viele Auszeichnungen erhalten. 
Zu meinem Glück befindet er sich ca. 300m von meinem Wohnort entfernt. smile.png

Weil die Leistung nur um 19kW angehoben wird, gelangt man gerade so an die des TSI ohne Gas. Was mich eher interessierte ist die Erhöhung des Drehmoments auf 270Nm (200 Nm Standard) für Anhängerbetrieb und den Verbrauch ca. 0,5L-1,0L zu senken. Der Sportluftfilter trägt auch noch seinen Teil dazu bei, welcher dann erstmal die nächsten Jahre nur ausgewaschen wird Anstatt immer wieder einen Neuen zu kaufen (Abfallvermeidung und Turboerfrischung).

Die Modifikationen werden im Gasbetrieb vorgenommen, vom TÜV abgenommen, in den Fahrzeugschein eingetragen und durch eine Zusatzversicherung (Garantie auf Motor und Getriebe erlischt) abgesichert. Dauer incl. Testfahrten zur Abstimmung ca. 3h. Kosten: 1200€. Amortisation in meinem Fall: 3 Jahre.

 

Pre tych co nevedia nemecky, nachipovany g-tec presiel aj nemeckou technickou kontrolou a nove hodnoty boli zapisane do technicaku a majitel si to nechal aj poistit. Po 150tis km stale bez problemov.

Editováno: , autor: rembaz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co by si chcel pocut? Pojde to tak akekolvek auto kt. maximalne nalozis. Jednoducho ovela pomalsie rozjazdy atd. Ale zase take hrozne nie je, pri najhorsom podradis a je to.

 

Ak sa jedna o dlhsiu cestu tak by som asi prifukol trocha pneu. Viac sa aj tak asi urobit neda, nie?

 

Chtel jsem slyšet zkušenosti. Mám jednu zkušenost z felicií 1.3. V plném obsazení jsem měl problém nebrzdit kamiony. Prostě to nejelo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak me ten motor stále více překvapuje. V plném zatížení si to na ujetých 900km řeklo jen o 3,7 kg/100 při stálé rychlosti 120km/h. Skoda že jsem při tak dlouhé jízdě nenechal motor oddychnout, protože při krátkém couvání do kopce se připekla lamela spojky.   smrad na blití, ale bez kouře. Nejsou lamely pro gtec stejné jako pro 1.2 tsi? To by vysvětlovalo ten smrad, protože gtec má při plnem zatížení přes 2 tuny a to se s 1.2 tsi nedá srovnávat.

Editováno: , autor: kohák
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přesně tak, žádný problém při zátěži, když bylo potřeba tak to i zrychlí. S tou spojkou to chce při té plné zátěži opatrně, ale to uz bych se opakoval.   jízda za 4,2kg by mohla odpovídat tak 140 km/h. Nechtělo se mi jet na benzín, proto tech 120 km/h. V chorvatku je to bída s plničkama.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta spojka je fakt choulostivá, i s prázdným autem je do prudkého kopce problém se rozjet bez smradu - pod 1500 ot. to motor nepobírá a dusí se a nad tím už kola hrabou a spojka se peče. Naštěstí to mám každý rok jen 2x, když vezu kluka na tábor :-). Jinak zatím 43tis. převážně v dálničním režimu (120-140) ve dvou bez nákladu s průměrem do 4kg, spokojenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi se to snese, když se spojka občas takhle provětrá. Musím si na to dát větší pozor. Těší mě informace, že 43 tis km bez problémů. Známý mě povyprávěl, že taxikáři na to nadávají, prý po 20 tis. pořád něco.... Co, to už neřekl. U mne po 28 tis nic, žádný problém, tak to nesmím zakřiknout. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zemňák neboli "natural gas" má mít podle nějaký ČSN/EN minimálně 70% metanu přičemž obvyklej podíl tohohle nejlehčího uhlovodíku je přes 80%. Zbytek jsou další plynný uhlovodíky - etan, propan a butan. Přesný složení záleží na ložisku, ze kterýho plyn je - další složky jsou i dusík, CO2, sirovodík, někdy i další plyny, který by se ale měly před distribucí odstraňovat (zhoršujou výhřevnost). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...