Přejít na obsah

"vrzání" při propružení předku


crazyduke

Doporučené příspěvky

Ahoj, začalo mi "vrzat" něco na předku, je to při propružení např. retardér a vydává to zvuk jako guma o kov. Mám podezření na horní uložení tlumiče. Lze to nějak prostříkat WDčkem nebo tak něco? Řešil tu někdo něco podobného?

Jinak když se snažím zahoupat autem růčo tak to nedělá... :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vržou silentbloky, když jsou vyžvejkaný a protáčejí se při pohybu ramen při propérování v "domečku". Jediná cesta jak se toho zbavit je výměna. Horní uložení tlumiče to asi nebude, to při propružení nedělá žádnej pohyb - tam se tlumič točí při rejdovým pohybu. Vrzání při propérování dělají spodní uložení nebo uložení ramen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  Ahoj....s tím bych až tak nesouhlasil. Cca 1-2x do roka to začne neskutečně vrzat. Když jedu a prohoupnu se na výmolu, tak se lidí otáčí co to jede :kol-146:

Také jsem si dříve myslel, že to bude na výměnu silentbloků. Dál jsem to kamarádovi na dílnu a za 5 minut jsem odjížděl, že je vše v cajku. A ono skutečně.... :kol-147:. Po vrzání ani slechu..... :kol-34:  Od té doby co se mi to ozve tak jedu za ním, někam stříkne olej a mám minimálně na půl roku pokoj. :kol-47:.

Editováno: , autor: Misubaro
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Silenbloky na stabilizátoru mají občas období kdy vržou, ohni se pod auto nastříkej tam na ně, tyč stabíku nějaké mazivo-nešetři, vem to i s objímkama !

Na O1  to natvrdo pomatlám štětkou namočenou v plechovce s motorovým olejem-úspěch zaručen :-)

Editováno: , autor: dick
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Ako to dopadlo, čo presne bolo treba nastriekať?
Mne to nedávno začalo tiež vydávať nechutné zvuky (hlavne keď je zima vonku). Koncom mesiaca som objednaný do servisu na výmenu oleja, a chcem vyriešiť aj toto, ale zatiaľ by som ešte nerád niečo menil na podvozku (68 tisíc km).
Tu je počuť, že aký to vydáva zvuk. Natočené dnes ráno, vonkajšia teplota podľa PP 2,5°C.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč by na to neměl existovat papír. Při reklamaci jsme vždy na to vyplňovali nějaký lejstro, a při převzetí jsem podepisoval nějakou imaginární fakturu s vyčíslením hodnoty nákladů té reklamace, asi pro ŠA. Myslím, že by se na ten jeho problém měla nějaká písemná stopa o průběhu vždy najít. Pouze klíče se s pěnězma předávají z ruky do ruky snad jen v noname opravnách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V neděli mam domluveného chlápka kterej mě udělá kvalitní záznam (video+audio), a to pošlu v na zákaznickej servis.Do protokolu technik napsal že vše zkontrolovali a nic nenašli a moje popsané klepání že není.Ráno jsem to sním projel ale dělal že je to vlastnos auta.Pak vzal jiné auto na posouzení.Jejich auto najeto cca 13500km.Rozhodně rozdíl od mého to byl , ale on tvrdil že né. Tak jak drobátko kleplo jejich tak to takhle klepalo mě před 5000km.Teď to klepe mnohem více.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Ahoj, mam stejny problem. Ve značkovém servise mi někdy na jaře řekli, že je to běžné...

Teď, jak jsou venku tropické teploty, to vrže hlasitěji, asi jako u kolegy e1 na videu.

Nechce se mi někde lehat na asfalt vedle auta a kdesi stříkat jar s vodou. Asi to budu muset znova dát do servisu.

Nebo nějaká jiná rada? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...

Teraz ako začalo viac mrznúť, už to vŕzgalo neúnosne. Išiel som predvčerom 2x 100 km trasu s naloženým autom a neprestalo to. Tak som sa včera objednal do servisu a dnes ráno mi vymenili na oboch stranách silentblok stabilizátora prednej nápravy, a keď už som tam bol, tak mi premazali aj silentblok prevodovky. Cestou domov bolo -5°C a konečne žiadne vŕzanie. :-)

Materiál: 10,81 €
Práca 1,2 NH: 24,48 €
Celkom: 35,29 €

Editováno: , autor: e1.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...