Přejít na obsah

Zástěrky/lapače nečistot


Deny1988

Doporučené příspěvky

když jsem si koupil auto, tak si říkám, že takovou opičárnu jako jsou plácačky tam nikdy nedám, po měsíci jsem hned utíkal pro zadní. Konečně už není zadní nárazník tak špinavej.

Když to tam všude vystříkáš a třeba jednou za rok při výměně kol sundáš ( otázka minuty ) a vyčistíš, nic se nestane...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Tak jsem nasadil zástěrky, Rapiďák vypadá opticky širší a z úžovky se stala skoro octa, no posuďte na sami...

DSC_1864.JPG

 

Jinak pro lidi hanící zástěrky s tím, že se za nimi max drží bordel - zkuste si v podbězích odšroubovat ty plasty a uvidíte kolik bordelu vám u předních kol vypadne. U mě to bylo vlevo cca hrst listí a vpravo už luxusní blátíčko a listí tak 2x víc....zástěrky ty plasty stáhly k sobě, takže za mě určitě pozitivní

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Za strihanie vlasov platim 100 korun za 5 minút práce strojkom :D a to je jedno z najlacnešich strihaní v meste. Takže na to že je to Škoda dílna mi to drahé nepríde. Taká je proste doba, všade sa dvíhajú platy a hodinové taxy. A spotrebiteľ buď to zaplatí alebo može ísť inde :rolleyes:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud máš malou golu, není potřeba sundávat kolo - pokud nemáš případ jako já, že ti soudruzi v ŠA zapomenout předvrtat jednu díru na špunt :)

 

Milda.J - klidně můžeš, ale já hodnotil čistou práci a hlavně když pojedeš do běžného servisu, ty opičky okolo odpadají :)

Ale není třeba to dál řešit....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:-) myslím že ne, i tomu nejposlednejsimu soukromníkovi se auto, díly a pak i prachy neobjeví na dílně a na úctě kouzlem, ale "někdo" to musí zařídit. Ale máš pravdu, není potřeba řešit, mne jen obecně vadí to: "To je přece za 5minut hotové"...nic není za 5minut!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Zástěrky jsem dal hned při konfiguraci, protože v Beskydech to bez nich jen ničí vlastní i ostatní auta. V horách se nesmí solit, takže prakticky celou zimu a jaro jezdíte po kamíncích a je to hodně poznat na karosérii :-) Dizajnově to nejsou už takové ploutve jako pro Škodu 120L :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při podpisu smlouvy na nový auto jsem konečně mohl použít znalosti ze všech těch školení psychologie :) Prodejce sám pak došel k přesvědčení, že mi zástěrky přihodí i s montáží zdarma jako bonus firmy a doma usínal s pocitem vykonaného dobrého skutku :rolleyes:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, bobanHTP napsal:

Zástěrky jsem dal hned při konfiguraci, protože v Beskydech to bez nich jen ničí vlastní i ostatní auta. V horách se nesmí solit, takže prakticky celou zimu a jaro jezdíte po kamíncích a je to hodně poznat na karosérii :-) Dizajnově to nejsou už takové ploutve jako pro Škodu 120L :-D

 

ono i v létě ten zadní nárazník dostane na prdel...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Povedlo se někomu křupnout nějaký lapač nečistot? Ja si včera všiml, že mi křupl kolem šroubu (takže jako by tam vlastně jeden šroub nebyl). Jde o přední pravý (u spolujezdce) lapač a sroubek je to ten nejblíže středu auta, nejdál od dveří. Uvažuji co s tím, hlavně aby neutrpěl nějaký neduh i práh auta.

Editováno: , autor: Durannn
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jak to bylo u Fabie 2005, jestli už to tam nebylo nějak pořešené, ale na 2002 to kvetlo dost, hlavně prahy, dutiny za předními koly. Bylo to konstrukčně špatně udělané, drželo se tam bahno, listí, sůl, všechen bordel. No a než se člověk stačil rozkoukat, udělaly se tam pěkné puchýře na laku.

BTW Stejný problém měla i jedničková Octávka. Tam šlo krásně vidět, že kdo v té době měl lapače nečistot, většinou to měl netknuté. 

Editováno: , autor: Durannn
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám opačnou zkušenost - co tak sleduji auta na velkých parkovištích, před nákupními centry apod. Se zástěrkama se tam toho tolik nedostalo. Je pravda že odtok je možná lepší bez - ale nejlepší je, když se tam prostě nic nedostane a to ty zástěrky dost řeší. Jinak odtok neodtok, to listí, bahno, sůl ... pokaždé co jsem koukl za plastový podběh, bylo to tam zašprajcované v podobném skupenství jak vyhořelé uhlí - křehké, prašné, špinavé. A to jsem na F1 právě ty zástěrky neměl.. 

Editováno: , autor: Durannn
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...