Přejít na obsah

Oprava blinkru ve zpětném zrcátku


tomis

Doporučené příspěvky

Při couvání z garáže jsem "trochu" zavadil o plast blinkru ve zpětném zrcátku.

Funkčnost blinkru je zachovaná, jen došlo k zamáčknutí do tělesa zrcátka a kousek plastu se odlomil.

Potřeboval bych modul blinkru vyjmout, podívat se na rozsah poškození, dolepit odpadlý "střep" a uložit zpět.

V prodejně Škoda mi modul nabízeli za hrozivých 880 Kč.

 

V této sekci WalkerT popisuje postup pro vyjmutí skla zpětného zrcátka.

Dostanu se tímto postupem k uvedenému blinkru ???

Děkuji za brzké příspěvky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Demontáž

 

-demontovať sklo zrkadla

–  Vypnout zapalování a všechny elektrické spotřebiče.     –  Uvolnit ze západek -šipky- a opatrně vyjmout vrchní kryt zpětného zrcátka -1-. –  Vyšroubovat šrouby -2- (0,8 Nm).

 

–  Spodní část zpětného zrcátka -2- spustit dolů. –  Odjistit a odpojit svorkovnici -3-.
 

 

 

post-62595-0-80562500-1400164400_thumb.p

post-62595-0-16297500-1400164401_thumb.p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za odpověď.

Příspěvek si vytisknu, obrázky zvětším a v některém z příštích dnů se pokusím

v postupech a v nákresech zorientovat přímo "na místě" u poškozeného zrcátka. 

Doufám, že sklo zrcátka nepraskne, nic neulomím a plast blinkru se mi nerozpadne.

(teď se jeví do štěrbiny pěkně napasovaný, možná by postačilo nějakým akrylátovým lepidlem stav zafixovat)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já taky ťukl zrcátkem do zaparkovaného auta, když jsem ho objížděl. :kol-32: rozbité zrcátko stálo 600+/-.  Blinkr, byl lehce naprasknutý, ani tam nebyla dírka, ale po roce do něj natekla voda a blinkr je po smrti + 800.  Tak pořádně prohlídnout at nedopadnete stejně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Sluší se dát vědět, jak skončil můj problém s poškozeným plastovým dílem blinkru.

Po několika pokusech (s plánkem, i s popisem jak postupovat) jsem akci vzdal.

Koncem února se řídicí jednotka motoru mého Yeti náhle "přepnula" do nouzového režimu

(motor netáhnul, po rovině jel jen cca 50 km/hod).

Diagnóza v servisu byla nekompromisní - přeskočený rozvodový řetěz, naštěstí jen o jeden zub,

ventily se s písty bohudík nepotkaly.

Objednali rozvodovou sadu, za tři dny jsem si jel pro opravené auto.

Zaplatil jsem 7500 Kč (v ceně byla i výměna oleje s filtrem). S motorem je od té doby zatím spokojenost.

Při přebírání auta jsem se osmělil požádat technika o vymáčknutí zrcátka a on mi ochotně vyhověl,

netrvalo mu to ani 5 vteřin !!! Doma jsem zjistil, že oprava dílu lepením není možná, několik střepů mi chybělo.

Objednal jsem si nový díl blinkru, stál hrozivých 1140 Kč, výměna svépomocí nebyla příliš náročná.

Zpětné zrcátko je tedy kompletní, jen při výjezdu z garáže si v duchu nadávám do "blbců".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
V 13. 4. 2015 na 23:30, tomis napsal:

Sluší se dát vědět, jak skončil můj problém s poškozeným plastovým dílem blinkru.

Po několika pokusech (s plánkem, i s popisem jak postupovat) jsem akci vzdal.

Koncem února se řídicí jednotka motoru mého Yeti náhle "přepnula" do nouzového režimu

(motor netáhnul, po rovině jel jen cca 50 km/hod).

Diagnóza v servisu byla nekompromisní - přeskočený rozvodový řetěz, naštěstí jen o jeden zub,

ventily se s písty bohudík nepotkaly.

Objednali rozvodovou sadu, za tři dny jsem si jel pro opravené auto.

Zaplatil jsem 7500 Kč (v ceně byla i výměna oleje s filtrem). S motorem je od té doby zatím spokojenost.

Při přebírání auta jsem se osmělil požádat technika o vymáčknutí zrcátka a on mi ochotně vyhověl,

netrvalo mu to ani 5 vteřin !!! Doma jsem zjistil, že oprava dílu lepením není možná, několik střepů mi chybělo.

Objednal jsem si nový díl blinkru, stál hrozivých 1140 Kč, výměna svépomocí nebyla příliš náročná.

Zpětné zrcátko je tedy kompletní, jen při výjezdu z garáže si v duchu nadávám do "blbců".

Kolik km jsi měl najeto?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...